22 października 2021

6 grudzień 2013 r.

Mimo niesprzyjającej pogody, hulającego niebezpiecznie po ulicach wiatru niektórzy uczniowie z klasy I dotarli na godzinę 17.00 do OCK na przedstawienie pt. „Dziewczynki z zapałkami są wśród nas”. Warto było. Przedstawienie było wspaniałe. Z przejęciem obserwowaliśmy występujących na scenie. Podziwialiśmy ich talent. Na koniec spotkania na widownię wszedł Mikołaj. Każde dziecko mogło się z nim przywitać i z worka wyciągnąć smacznego cukierka.
Pełni wrażeń i w doskonałych humorach wróciliśmy do naszych domów.

5 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, w ramach programu „Włącz się. Młodzi i media”, wzięli udział w Wirtualnym Festiwalu „Młodzi i media”. W godzinach od 10.00 do 13.00 na stronie internetowej CEO ukazywały się pytania, na które nasi uczniowie musieli odpowiedzieć. Były to zadania z dziedziny mediów, dotyczące prasy, telewizji, radia i Internetu. Na rozwiązanie każdego zadania grupa miała 20 minut. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności oraz doskonale się bawić.

FUN WITH ENGLISH

Wtorek 3 grudnia okazał się dla Oskara Stachurskiego
i Kamila Stefanowskiego dniem „zabawy” z językiem angielskim. Ten dwuosobowy zespół z klasy VI wziął udział w konkursie „Fun with English” w Gimnazjum
Nr 1 w Ostrowie Wlkp.
Chłopcy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu słownictwa, gramatyki, a także kultury krajów anglojęzycznych.

29 listopada przypada niezwykłe święto, imieniny Andrzeja, czyli popularne andrzejki.
Na ten wieczór wróżb z utęsknieniem czekali uczniowie naszej szkoły, zarówno starsi, jak i młodsi. Klasowe spotkania tradycyjnie rozpoczęły się od lania wosku, wróżono również przyszłość przy pomocy "magicznych rekwizytów". Z czarodziejskich serduszek odczytywano imiona sympatii. Odbywały się "wyścigi bucików" oraz wróżby spod kubeczków itp. Każdy uczestnik zabawy  mógł zadowolić swoją ciekawość dotyczącą przyszłości. Wróżbom towarzyszyła świetna zabawa przy dyskotekowej muzyce.
Wszystkim życzymy, aby wróżby się spełniły, ale...tylko te dobre!

Dyskoteka klas 4 - 6 galeria zdjęć

Dnia 3 grudnia 2013r. w Forum Synagoga odbyło się rozstrzygnięcie

Ogólnopolskiego Konkursu „Opowiadanie, bajanie“. Konkurs literacki adresowany był do dzieci i młodzieży piszącej opowiadania.  W tegorocznej edycji udział wzięło wielu młodych ludzi ze szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i szkól podstawowych. Jury, po zapoznaniu się ze wszystkimi utworami, przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych, a także wyróżnienia galerii twórczości dzieci i młodzieży „Pędzelek“. Cieszy nas, że w gronie wyróżnionych znalazła się uczennica naszej szkoły – Weronika Chałupnik.

Gratulujemy!!! !!!

Solistka ania Klah wzięła udział w ogólnopolskim konkursie piosenki "Wesoła pięciolinia". Nasza uczennica zaprezentowała swoją ulubioną piosenkę "Biełyje rozy" w oryginalnej - rosyjskiej - wersji językowej. Życzymy sukcesów.

W miesiącu listopad przypada dzień imienin Świętej Cecylii - patronki piosenki religijnej. W tegorocznej edycji konkursu Cecyliada w ostrowskiej Szóstce naszą szkołę reprezentowała solistka z klasy 4 - Anna Klah i zespół wokalny w składzie: Michał Smółka z klasy 6, Klaudia Idziorek i Natalia Matuszewska  klasy 4. Do drugiej finałowej prezentacji z piosenką "Twoja miłość" zakwalifikowała się Ania Klah. Gratulujemy zdolności wokalnych.

Zapraszamy do galerii zdjęć z projektu "Młodzi i media" w Trzynastce

www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-96/Default.aspx

Dzień Głośnego Czytania odbył się 25 listopada. Tematem imprezy była „Życzliwość i tolerancja każdego dnia”. Gościem spotkania była pani Eunika Szaroszek – szkolny pedagog, która przeczytała piękną wierszowaną historyjkę pt. „O tym, jak Króliczek odnalazł szczęście”. Bajka ta podkreśla wagę pomagania innym, pochwala dobroć, szlachetność, a także tolerancję i zrozumienie.
   Dzieci klas I-III i przedszkolacy, w salach lekcyjnych wykonały plakaty nt. przyjaźni, koleżeństwa i życzliwości. Prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu
klas I-III.
   Dla zaproszonego gościa podziękowaniem za ciekawą i pouczającą bajkę były uśmiechy na twarzach dzieci oraz podarowany kolorowy obrazek.
 Impreza czytelnicza odbyła się w ramach programu edukacyjno-wychowawczego „Czytające Szkoły”.

W czwartek 21 listopada 2013r dwie uczennice klasy IV, Natalia Matuszewska i Klaudia Idziorek wzięły udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy o Janie Pawle II, organizowanym w Szkole Podstawowej nr 9. Uczennice do konkursu przygotowała pani Anna Chłopek.

Strona 11 z 15First   Previous   6  7  8  9  10  [11]  12  13  14  15  Next   Ostatni

InstaLing.pl

Nauka języków prosta