27 września 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności
 

 W sobotnie popołudnie 21 września 2013r po raz szósty odbył się w naszej szkole festyn rodzinny „POŻEGNANIE LATA”.  Program festynu obejmował:
       
•    XVI  Biegi o Puchar Patrona Szkoły Podstawowej nr 13 Stefana Rowińskiego, w kategoriach uczniowie, absolwenci, rodzice
•    Mecz piłki nożnej „ Absolwenci - uczniowie”
•    Występy dzieci z naszej szkoły
•    Konkursy na wesoło dla dzieci i rodziców
•    Konkurs strzelecki
•    Znakowanie rowerów
•    Pokaz wozów strażackich i policyjnych
•    Malowanie twarzy
•    Mini- disco
•    Zumba
•    Degustacja ciast i dań regionalnych
•    Zabawy dla najmłodszych
Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację tegorocznego festynu.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

      Czytaj więcej...


 

 

Dnia 20.09.2013 roku nauczyciele i uczniowie naszej szkoły z wielkim zapałem przystąpili do akcji "Sprzątanie świata-Polska" organizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami oraz Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.
Dzieci wraz z opiekunami, zaopatrzone w rękawiczki i worki do zbierania odpadów wyruszyły na teren szkoły i osiedla, aby zaakcentować fakt, że troszczą się środowisko naturalne i krajobraz. Dzieci z kl. "O" porządkowały osiedlowy plac zabaw, uczniowie klasy I - boisko szkolne, uczniowie kl. II-IV ulice osiedlowe: Świetlicową, Klubową, Sportową, Hebanową, Grabowską, Dębową. Uczniowie klasy V i VI wyruszyli do pobliskiego lasu, aby porządkować jego fragment.
   Udział w akcji uświadamia wszystkim uczniom, że troska o czystość środowiska  jest sprawą zarówno indywidualną, jak i sprawą całego społeczeństwa danego miasta, kraju, świata.

       


"Żegnamy lato na rok"

 W sobotę 7 września podczas festynu „Żegnamy lato na rok” zorganizowanego przez Grupę  Kapitałową Holdikom, który odbył się na Piaskach, na dzieci czekało wiele atrakcji. W bloku kulturalno – sportowym znalazły się m.in. Wioska Indiańska Pocahontas, biesiada country, pokazy sportów walki – karate, boksu,  kickboxingu oraz brazylijskiej capoeiry, a także zumba, Bzik Show, pokazy sprzętu strażackiego i ratowniczego. Uczniowie z naszej szkoły wraz z panią Martą Mielczarek, Euniką Szaroszek i Romaną Ziajką prowadzili część wokalno-taneczną. Wspaniała zabawa Mini Disco przyciągnęła wielu małych tancerzy i rodziców.

Zapraszamy do galerii zdjęć

     


Antonin 2013

W niedzielę 15 września 2013 roku wybraliśmy się na rajd „Jesień Chopinowska” do Antonina. Rajd organizowany był przez ostrowski odział PTTK, dla upamiętnienia pobytu naszego wielkiego kompozytora właśnie w Antoninie. Podczas wędrówki podziwialiśmy piękno przyrody naszej okolicy, zadziwiły nas niezwykłe okazy dębów w rezerwacie „Wydymacz”. Na mecie rajdu mogliśmy skosztować pysznej grochówki, zwiedzić pałac myśliwski, park wokół pałacu oraz zabytkowy kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Ostrobramskiej.

            


Z okazji Dnia Piłkarza nasi uczniowie wzięli udział  w IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Turniej odbywał się w Szkole Podstawowej nr 1 w dwóch kategoriach wiekowych- rocznik 2000 i młodsi oraz 2002 i młodsi. 10 września chłopcy z klasy  V zajęli II miejsce w grupie , a 11 września chłopcy z klasy  VI przegrali w finale z Gimnazjum Sióstr Salezjanek i zdobyli w rezultacie II miejsce w turnieju na szczeblu gminnym. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki z logo turnieju.

        


  


Image: Dzień Sybiraka w Ostrowie. Obchody 74. rocznicy agresji sowieckiej

W 74. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę przy Rondzie Sybiraków w Ostrowie odbyła się uroczystość upamiętniająca pomordowanych na Wschodzie.W 74. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę przy Rondzie Sybiraków w Ostrowie odbyła się uroczystość upamiętniająca pomordowanych na Wschodzie.Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w poczcie sztandarowym z klasy 6 wraz z wychowawcą.

         Czytaj więcej...


Image: Odnowiona szkoła

Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym 2013/2014 i serdecznie zapraszamy do odnowionej naszej szkoły. Z inicjatywy nauczycieli a w szczególności Pani Romany Ziajki, Pani Euniki Szaroszek oraz Pani Marty Mielczarek zostały odmalowane drzwi sal lekcyjnych zarówno na poziomie klas 1-3 jak i na poziomie klas 4-6, sala komputerowa oraz wejście do oddziału zerówki.
Zupełnie swój wygląd zmieniła świetlica szkolna...Rewolucję przeszedł również gabinet Pani Pedagog...ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

      Czytaj więcej...


Image: Obchody 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej

W niedzielę 1 września 2013 r.  poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 13 uczestniczył we Mszy św. w intencji Obrońców Ojczyzny poległych w walkach o niepodległość i suwerenność Polski.  W uroczystości wzięły udział władze miejskie, powiatowe, radni, żołnierze, zaproszeni goście oraz poczty sztandarowe ze wszystkich szkół.. Po Mszy św. przed Konkatedrą nastąpił moment odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej 60 Pułk Piechoty.

        


    


Strona 15 z 15First   Previous   6  7  8  9  10  11  12  13  14  [15]  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji