27 września 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności
 

W maju uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią udali się do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na lekcję muzealną „Ostrów Wielkopolski i okolice w malarstwie, rysunku i grafice”. Podczas zajęć mogli obejrzeć dzieła ostrowskich, i nie tylko, artystów, którzy uwiecznili na swoich obrazach, rysunkach i rycinach, najciekawsze zakątki naszego miasta.

      Czytaj więcej...


Uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w IV edycji „Ostrowskiego Dnia Recyklingu” na terenie Kompleksu Rekreacyjnego „Piaski – Szczygliczka”. W ramach imprezy odbył się międzyszkolny konkurs ekologiczny klas II. Nasz zespół w składzie: Bartosz Cierniak, Karina Galler, Oliwia Idziorek, Jakub Kasprzak, Eryk Kędziorski, Wiktor Kryjom, Sara Leśnierowska i Mikołaj Linczewski zajął II miejsce wśród ostrowskich szkół podstawowych. Dzieci musiały wykazać się nie tylko wiedzą o ochronie środowiska naturalnego, ale również umiejętnościami praktycznymi.

 
  galeria zdjęć   www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-132/Default.aspx   Czytaj więcej...


13 czerwca 2014r. uczniowie kl. II uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Wrocławia. Program wycieczki był bardzo ciekawy. Dzieci wędrowały uliczkami miasta szukając bajkowych skrzatów i podziwiając zabytki Rynku. Chwilą odpoczynku był rejs statkiem Nerida po Odrze, którym dopłynęli do ogrodu zoologicznego. ZOO przywitało drugoklasistów ciszą i pięknymi roślinami, wśród których mieszkały egzotyczne zwierzęta. Jednak największą atrakcja dla dzieci był wjazd windą na 49 piętro punktu widokowego SKY TOWER skąd mogły podziwiać panoramę Wrocławia. Kolejnym etapem było zwiedzenie Panoramy Racławickiej. Dzięki specjalnym zabiegom malarskim i technicznym obraz  „przeniósł uczniów” w realny sposób w inny czas  i rzeczywistość.
Ostatnim punktem  wycieczki, był smaczny zestaw w Mc Donalds.
   Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do domu.

 


    


13,14,15 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 1, ul Partyzancka w Ostrowie Wielkopolskim, na boisku „Orlik”, odbył się TURNIEJ  PIŁKARSKI  DZIECI Z ROCZNIKA 2001 I MŁODSZYCH
„NASZ ORLIK – NASZE MISTRZOSTWA”

 

 galeria zdjęć   www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-133/Default.aspx   Czytaj więcej...


 10 czerwca 2014 r. uczniowie wszystkich oddziałów brali udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia klas 1 - 3 i po raz pierwszy przedszkolaki z oddziałów zerówkowych ćwiczyli:
- wzywanie pomocy przez telefon, sprawdzanie przytomności i bezpieczeństwa u poszkodowanego.
Uczniowie klas 4 - 6 utrwalali:
- sprawdzanie stanu poszkodowanego, wzywanie pomocy oraz resustytację krążeniowo - oddechową - RKO.
Przy wspólnych ćwiczeniach wspomagali nas uczniowie trzecich klas Gimnazjum nr 1 - Ania i Piotrek.  Prowadzenie i Opiekę sprawowała pani Ewa Portasiak - Włodarczyk i Romana Ziajka.

galeria zdjęć www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-131/Default.aspx   


9 czerwca 2014 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Straży Miejskiej. Obserwowali i nadzorowywali zaliczenia części praktycznej na kartę rowerową. Uczniowie po wcześniejszym zaliczeniu części teoretycznej - testu z przepisów ruchu drogowego w programie multimedialnym "Karta rowerowa";

galeria zdjęć - link www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-130/Default.aspx   Czytaj więcej...


3 czerwca 2014 r. klasa I wyjechała na wycieczkę. Na początku był Pleszew, a konkretnie Muzeum Piekarnictwa. To tutaj każdy mógł spróbować swoich umiejętności piekarskich i posłuchać ciekawych historii na temat chleba i piekarzy. Upieczone bułki były różnego kształtu według indywidualnych pomysłów. Wszystkie były bardzo smaczne i prawie natychmiast zjedzone.


    Czytaj więcej...


W środę 4 czerwca dzieci z oddziałów "0" - 5- latki i 6 - latki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Piekarstwa - Tomasz & Agnieszka Vogt w Pleszewie; przedszkolaki poznały historię wypieku chleba, oglądały film i własnoręcznie wykonywały bułeczki, które po upeczeniu zabrały do domu. W drodze powrotnej uczestnicy  wycieczki zwiedzali  Zamek w Gołuchowie, podziwiali zagrodę żubrów, danieli i koni. Dzieci wróciły do szkoły uśmiechnięte i bardzo zadowolone - atrakcje były wyśmienite. Podziękowania dla opiekunów wycieczki - dwóch pań Mart i pani Wioletki.   


Pani Alicja Stefańska – szkolna pielęgniarka była gościem wiosennego spotkania z książką w ramach programu edukacyjno – wychowawczego „Czytające Szkoły”.
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA odbył się pod hasłem „W zdrowiu czy w chorobie, książka zawsze jest przy Tobie”. Pani pielęgniarka przeczytała opowiadania promujące zdrowy tryb życia : „Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele” i „Franklin idzie do szpitala”. Dzieci klas I-III i przedszkolacy aktywnie uczestniczyli w imprezie czytelniczej – zadawali i odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówki i rebusy nt. prawidłowego dbania o swoje zdrowie.
  Dla zaproszonego gościa podziękowaniem za  pouczające spotkanie były uśmiechy na twarzach dzieci oraz głośne oklaski.
    


31 maja br. uczniowie klasy III i VI pod opieka p. Ewy Portasiak- Włodarczyk i p. Violetty Stachurskiej wzięli udział w  „XIV ZLOCIE DZIECI I MŁODZIEŻY POWIATU OSTROWSKIEGO”. Organizatorami byli Ostrowski oddział PTTK oraz Klub Turystyki Rowerowej „BICYKL – 1977”. Celem imprezy była popularyzacja krajoznawstwa, czynnych form wypoczynku oraz turystyki pieszej i rowerowej. 

  Czytaj więcej...


Strona 2 z 15First   Previous   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji