22 października 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności
 

  W sobotę w Gmnazjum nr 1 młodzi sportowcy z naszej szkole uczestniczyli w Teście Coopera - jest to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku[1], polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Uczniowie pod opieką pani Violetty Stachurskiej pokonali dystans i otrzymali certyfikaty. Choć zmęczeni wszyscy z uśmiechem po biegu uczestniczyli w aktrakcjach pikniku "Apetyt na zdrowie":

- Zumba Fitness, zabawie "misiowe transplantacje", pomiarach ciśnienia i poziomu cukru we krwi.

Zapraszamy do galerii zdjęć www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-125/Default.aspx

  


W czwartek 22 maja b r. w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się DZIEŃ RODZICA NA SPORTOWO.  Spotkanie rozpoczęło się ZUMBĄ, po której wszyscy rozeszli się do poszczególnych konkurencji. Tatusiowie, przy gorącym dopingu dzieci, rozegrali mecz piłki nożnej,. Później role się odwróciły - grały dzieci, a tatusiowie kibicowali. Jednocześnie odbywały się rozgrywki w „Dwa ognie”.  Rozegrano trzy mecze mamy - dzieci, dzieci - nauczyciele oraz nauczyciele – mamy. W tym samym czasie można było sprawdzić swoją kondycję w biegu na 200 m, umiejętność jazdy rowerem oraz znajomość przepisów ruchu drogowego. Dzieci z klas 0  - III zaprezentowały rodzicom piosenki oraz  układy sportowo- taneczne.Na zakończenie wszyscy rodzice otrzymali pamiątkowe medale. W poszczególnych konkurencjach wzięło udział około 100 osób.

GALERIA ZDJĘĆ   www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-124/Default.aspx   


W czwartek, 22 maja w Szkole Podstawowej Nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Międzyszkolny Konkurs dla uczniów klas III "Jestem bezpieczny na drodze".  Zadania konkursowe  bardzo dobrze wykonała drużyna naszej szkoły: Nadia Wojciechowska, Kacper Michalski, Wojtek Szymoniak i zajęła II miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała wych. E. Portasiak-Włodarczyk. Gratulujemy!

  Czytaj więcej...


15 maja 2014 roku w  Szkole Podstawowej nr 9 odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "MAGIA LICZB" dla klas I-III. Celem konkursu jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych dzieci oraz stosowanie zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu. W konkursie wzięli udział uczniowie 7 ostrowskich szkół podstawowych.            

Z naszej szkoły uczestniczyło sześcioro młodych matematyków:

kl.I - Patryk Kopeć, Julia Zielińska                     

kl.II – Bartosz Cierniak, Mikołaj Linczewski            

kl.III – Nikola Borusiak, Hubert Kupis.                 

Najwyższą lokatę – IV miejsce uzyskał Bartosz Cierniak z  drugiej klasy. Gratulujemy!   


W związku z przypadającym w tym roku 300-leciem relokacji naszego miasta Gimnazjum nr4 zorganizowało dla szkół podstawowych i gimnazjów grę miejską pod tytułem „Nasze miasto – nasza historia”. Bieg patrolowy z udziałem harcerzy odbył się dnia 14 maja 2014r. Z każdej szkoły startowały 3-osobowe drużyny wraz z opiekunem.

  Czytaj więcej...


7 maja grupa uczniów z klasy 5 odwiedziła Międzygminne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Wizyta ta była doskonałym przykładem na to, że warto od najmłodszych lat uwrażliwiać dzieci i młodzież na krzywdę zwierząt i wpajać chęć niesienia pomocy nie tylko ludziom ale i zwierzętom.

  Czytaj więcej...


Zapraszamy serdecznie do oglądnięcia filmu z prezentacji teatru migowego zrealizowanego pod kierownictwem pani Euniki Szaroszek; zapraszamy do głosowania na youtube.

kliknij poniższy link:

www.youtube.com/watch   


  


W czwartek 15 maja 2014mr. w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Języku Polskim Twardy orzech do zgryzienia pod hasłem Kieruj językiem jak statkiem, żegluj go słowem. Konkurs ten miał na celu promowanie poprawności językowych wśród młodzieży, rozbudzenie zainteresowania językiem polskim oraz kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji i pracy w grupie.

  Czytaj więcej...


10 maja na ostrowskim rynku odbyło się widowisko słowno – muzyczne “Ostrów w baśni i legendzie”.  W niezwykłą podróż po Ostrowie i jego dzielnicach zabrali nas uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Mogliśmy śledzić losy Topielicy, która na Piaskach mieszkała, diabła Ostrycha, a także Wojciecha, który na śmieciach zarabiał.

  Czytaj więcej...


Strona 3 z 15First   Previous   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji