15 sierpnia 2022   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności
 

W dniu 3 maja b.r. poczet sztandarowy z naszej szkoły uczestniczył w uroczystej Mszy Św. z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była koncelebrowana w ostrowskiej Konkatedrze.

W dniu 9 maja b.r. uczniowie klasy 6 zaprezentowali historię powstania konstytucji podczas uroczystej akademii. Prezentacja multimedialna, oprawa muzyczna i fragmenty filmu przybliżyły wszystkim uczniom fakty historyczne z końca XVIII wieku - konstytucja była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Program przygotowała pani Grażyna Rakowska.

      


Kolejny sukces w świetlicy szkolnej – Martyna Kopeć z klasy I zajęła II miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Świetlic Szkolnych
Martyna Kopeć – uczennica klasy I – wywalczyła zaszczytne II miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie dla Świetlic Szkolnych. Wykonała ona ilustrację szkoły w kształcie kota.


Serdecznie gratulujemy :)   Czytaj więcej...


Hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole brzmiało: "Woda to życie". Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonali rysunki i plakaty o wodzie, na muzycznych uczyli się piosenki, podczas zajęć świetlicowych przygotowali inscenizację wiersza "Kaczka -dziwaczka". Wyruszyli także w teren do pobliskiego lasu, aby zobaczyć obiekt Stacji Uzdatniania Wody oraz nowo budowany zbiornik retencyjny.

  Czytaj więcej...


DLA KLAS I-III

24 kwietnia 2014 roku w  Szkole Podstawowej nr 9 odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla klas I - III pod hasłem "Woda źródłem życia na Ziemi".
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
zespół : kl.I - Julia Zielińska, kl.II – Jakub Kasprzak, kl. III – Iga Mazurek oraz grupa kibiców z kl. III – Klaudia Biała, Julia Krysiak, Zuzanna Światła, Maria Młynarczyk, Natalia Zarzycka, Oliwia Rejek i Roksana Derwich. Ilość zdobytych punktów przez obydwie grupy umożliwiła zajęcie drugiego miejsca. Na zakończenie dzieci otrzymały piękne nagrody książkowe, dyplomy oraz sadzonkę trzmieliny.

Uczniów przygotowywały panie: Ewa Portasiak-Włodarczyk i Małgorzata Kraszkiewicz.
  Następny, już XIX Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny odbędzie się w naszej szkole. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy zajęcia II miejsca!

Czytaj więcej...


 24 kwietnia 48  uczniów z klas 4 - 6 wyjechało na wycieczkę szkolną do Warszawy. O godz. 5.50 pełni sił i z plecakami dobrych humorów wsiadaliśmy do autobusu. Zwiedziliśmy studia Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza, zapoznając się z pracą w reżyserce; poznaliśmy studio "Kawa na śniadanie". Dziękujemy za wspaniałą organizację i opiekę pani Hannie Wojtyczce z Biura Podróży KOLUMB w Ostrowie Wielkopolskim, kierowcy z firmy Filipczak ze Sulmierzyc i naszym opiekunom - pani Romce, Kasi, Oli i Eunice.

UCZNIOWIE KLAS 4-6

www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-122/Default.aspx
 

  Czytaj więcej...


16 kwietnia rozstrzygnięto konkurs plastyczny na hasło promujące czytelnictwo i bibliotekę. Jury oceniło zgłoszone do konkursu prace i wydało następujący werdykt:
klasy 1-3
I miejsce: Nadia Wojciechowska, kl. III, II miejsce: Aleksandra Lisiak, kl. I, III miejsce: Agata Tokarek, kl. I
Wyróżnienia: Agata Dybioch kl. I, Kacper Gmur kl. II, Klaudia Gmur kl. III, Natalia Zarzycka kl. III, Marysia Młynarczyk kl. III, Julia Krysiak kl. III
klasy 4-5
I miejsce ex aequo: Julia Jentek kl. IV oraz Oliwia Dybioch kl. V, II miejsce: Miłosz Kala, kl. V, III miejsce: Martyna Marcjanik, kl. V
Wyróżnienia: Anna Klah kl. IV, Paulina Linczewska kl. V, Joanna Tokarek kl. V, Kacper Leśnierowski kl. V. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy nagrodzonym  uczniom, dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę! Prace konkursowe można oglądać na wystawie w szkolnej bibliotece, na którą serdecznie zapraszamy.


24 kwietnia  2014r, 20 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w XXIX biegach przełajowych o Puchar  Klubu Olimpijczyka „OLIMPIJCZYK” przy Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wlkp. Biegi odbyły się na terenie parku Strzeleckiego Bractwa Kurkowego przy ul. Kaliskiej . Celem Imprezy była promocja idei olimpijskiej, popularyzacja biegów przełajowych oraz promocja zdrowego stylu życia. Pozytywne zmęczenie, ale i zadowolenie na twarzach uczniów, niezależnie od zdobytego miejsca, zdradzało, iż cel został osiągnięty.

    


W czwartek, 24 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się dla uczniów klas trzecich VII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Zdrowiu "Warto żyć zdrowo". Podczas turnieju uczniowie musieli wykazać się wiedzą prozdrowotną, umiejętnością współdziałania w zespole oraz umiejętnością propagowania zdrowego stylu życia. Uczniowie naszej szkoły w składzie:                        
Nadia Wojciechowska, Luiza Rant i Kacper Michalski zajęli I miejsce i zostali zwycięzcami turnieju. Uczniów do konkursu  przygotowała wych. - Ewa Portasiak-Włodarczyk. Turniej przebiegał w miłej atmosferze i był dla uczniów okazją do bardziej świadomego dbania o zdrowie.

      


W dniu 1 kwietnia zostały rozdane stypendia naukowe. Stypendia im. Jana Pawła II Miasta Ostrowa Wielkopolskiego to stypendia o charakterze motywacyjnym dla uczniów klas IV, V, VI szkół podstawowych oraz uczniów klas I,II i III szkół gimnazjalnych.  Stypendia przyznano idąc od najwyższej średniej ocen 6,00 do 5,50  w przypadku szkół podstawowych.
Na II półrocze roku szkolnego 2013/ 14 stypendium otrzymało 111 uczniów w szkołach podstawowych.

Wyróżnione zostały dwie uczennice naszej szkoły:

Anna Klah kl. 4

Weronika Rant kl. 5

Gratulujemy !!! !!! !!!

    


etap miejski

16 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się eliminacje międzyszkolne XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod honorowym patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Urbaniaka. Współorganizatorami turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim i WORD w Kaliszu. W turnieju brało udział 8 drużyn i 32 uczniów ze szkół podstawowych oraz 4 drużyny i 12 uczniów z Gimnazjum .

Naszą szkołę reprezentowali:

 - Oliwia Popłonyk, Aleksandra Rejek, Artur Jagolicz, Michał Rakowski.

II miejsce w punktacji indywidualnej zdobył
Michał Rakowski
GRATULUJEMY !!!

    


Strona 4 z 15First   Previous   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji