27 września 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności
 

12 kwietnia 2014roku, w piękna pogodną sobotę, wybraliśmy się na rajd  rowerowy do Ociąża. Wiosenny rajd „Bocianim szlakiem” organizowany był już po raz XXVII. Celem była popularyzacja turystyki pieszej i rowerowej, spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu oraz poznanie uroków turystycznych oraz przyrodniczych powiatu ostrowskiego. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie z klas III, V i VI wraz z opiekunami panią Ewą Portasiak-Włodarczyk i panią Violettą Stachurską.

    


dla uczniów klas I-III "Jem smacznie, zdrowo i kolorowo".

Dnia 9 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 7 już po raz piąty odbył się konkurs kulinarny

"Jem smacznie, zdrowo i kolorowo".

I MIEJSCE zdobył zespół z klasy I : Aleksandra Lisiak i Julia Zielińska

II MIEJSCE zdobył zespół z klasy II : Oliwia Idziorek i Sara Leśnierowska

   

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów   Czytaj więcej...


Pierwszego kwietnia  szóstoklasiści z  naszej szkoły przystapili do pierwszego w ich życiu sprawdzianu zewnętrznego. Wszyscy uczniowie stawili się w szkole po godzinie ósmej; trzynastolatkowie witali się żartami prymaaprylisowymi, w skupieniu wchodzili na salę. Oto kilka zdjęć z ich szkolnego życia:

 

  


24 marca 5-latki, 6-latki i klasy I-III o godz. 7.45 pojechały do OCK na spektakl teatralny pt. "Przygody Pirata Karmazyna". Spektakl został przygotowany przez Teatr Współczesny w Krakowie specjalnie dla najmłodszej widowni. Mimo wczesnej godziny dzieci bawiły się wspaniale.
Nieoczekiwane zwroty akcji wywoływały u publiczności dreszcze emocji, a komiczne sytuacje - salwy śmiechu. Dzięki barwnym kostiumom i ruchomej scenografii, na oczach widzów powstawała niezwykła historia o poszukiwaniu szczęścia. Przygotowane w spektaklu efekty specjalne zachwycały nie tylko dzieci, ale i dorosłą widownię również.   


Nadejście wiosny uczciliśmy radośnie, tańcem i piosenką. Swoje układy taneczno – akrobatyczne zaprezentowały zespoły dziewcząt z klas IV, V i VI. Chłopcy z klasy V zaśpiewali wiośnie piosenkę wspólnie z zespołem Skaldowie. Nie zapomnieliśmy o Marzannie. Dziewczęta z klasy V, w krótkiej inscenizacji przypomniały o starej tradycji topienia Marzanny.


    


„Świetlica szkolna miejscem dla klasyki literatury dziecięcej”

27 marca o godzinie 12.00 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Ostrowie Wielkopolskim odbył się konkurs dla świetlic, pt: „Świetlica szkolna miejscem dla klasyki literatury dziecięcej”. Była to już VIII edycja.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 3 w składzie:
Janus Natalia,
Mazurek Iga,
Rejek Oliwia,
które wywalczyły zaszczytne I MIEJSCE

   
    Czytaj więcej...


Dnia 25 marca uczniowie klas IV – V udali się do OCK na spektakl pt.: „W pustyni i w puszczy”. Na przedstawienie pełne emocji, egoztyki i młodzieńczego uroku, którego skondensowana akcja nieustannie trzymała w napięciu zabrali nas aktorzy Teatru Współczesnego  w Krakowie.

      Czytaj więcej...


W tym roku wszystkich wiosennych rajdowiczów gościła Szkoła Podstawowa w Gliśnicy, gdzie mieściła się meta rajdu „Marzenna 2014”. Uczniowie z naszej szkoły jak zwykle chętnie brali udział we wszystkich atrakcjach przygotowanych przez PTTK.  Maciej i Oskar z klasy VI spróbowali swoich sił w teście ekologicznym, a Weronika Jarosik pokazała swój talent wokalny w konkursie piosenki o wiośnie. Do konkursu piękności stanęła nawet nasza Marzanna. Niestety nie dostała się nawet do finałowej piątki. Na koniec i tak wszystkie Marzanny zostały spalone.

  


 21 marca to magiczny dzień. W tym dniu wszyscy spragnieni ciepła i kwiatów cieszą się z nadejścia kalendarzowej wiosny.
Cieszyli się też nauczyciele i uczniowie klas młodszych naszej szkoły. Uczennice klasy III - Klaudia Biała i Natalia Janus samodzielnie wykonały Marzannę - symbol odchodzącej zimy. Po pożegnaniu Marzanny udaliśmy się do pobliskiego lasu i bawiliśmy się w podchody. Grupa szukająca miała do wykonania 5 zadań związanych z przyrodą i ruchem. Zwyciężyła grupa uciekająca. Podczas pobytu w lesie podziwialiśmy też kwitnące zawilce, fiołki, słuchaliśmy śpiewu ptaków, widzieliśmy sarny i... odkryliśmy, że wiosna już jest!

          


W czwartek 20 marca 2014 roku nasza szkoła przekazała nakrętki dla 9-letniej Kamili Kubik. Wykryto u niej ostrą białaczkę szpikową. Niestety koszty leków są wyjątkowo wysokie, a rodzina dziewczynki nie ma możliwości na uzyskanie środków na leczenie.

 

Serdecznie dziękujemy za zebrane dotychczas nakrętki wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji na terenie naszej szkoły.   


Strona 5 z 15First   Previous   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji