27 września 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności
 

Dnia 27 listopada 2013 r. o godzinie 16.00 odbyły się warsztaty dla dzieci 5 letnich wraz z rodzicami.
Uczennice klasy zerowej  z sześciolatków   zaprezentowały występ o tematyce jesiennej. Dzieci 5 letnie miały możliwość wykonania pracy plastycznej „Drzewo w jesiennej szacie”
Dnia 11 grudnia 2013 r. odbyła się druga część warsztatów dla pięciolatków   wraz z rodzicami. Zgromadzeni rodzice wraz z dziećmi mogli obejrzeć występ sześciolatków o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci sześcioletnie pomagały pięciolatkom w wykonywaniu ozdób świątecznych.
Kolejne spotkanie odbyło się  29 stycznia 2014 r. Dzieci sześcioletnie zaprezentowały występ o tematyce zimowej. Pięciolatki, które od września rozpoczną naukę w „zerówce” miały możliwość wykonania i ozdabiania „bałwanka” przy pomocy rodziców oraz starszych koleżanek.
    


"Młodzież zapobiega pożarom"

28 lutego b.r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Ochotniczej straży Pożarnej, którzy zapoznali uczniów klasy szóstej z metodami zapobiegania oraz gaszenia pożarów oraz historią OSP. Na koniec uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w teście pisemny, czyli eliminacjach Ogólnopolskiego turnieju "Młodzież zapobiega pożarom".

Do etapu miejskiego zakwalifikowały się Zuzanna Guzdzioł i Aleksandra Widelska. Gratulujemy!!!

    


    21 lutego w Gimnazjum nr 1 o tytuł "MAŁEGO RATOWNIKA" rywalizowali ze sobą uczniowie szkół podstawowych. Celem konkursu było propagowanie zasad udzielania Pierwszej Pomocy wśród uczniów oraz zachęcanie do podnoszenia poziomu swoich umiejętności w tym zakresie.Naszą szkołę reprezentowali:
Maciej Młody, artur Jagolicz, Michał Rakowski, Michał Smółka, Oskar Stachurski.Plakat o pierwszej pomocy wykoanały: Oliwia Popłonyk i Aeksandra Rejek.
  Konkurs składał się z dwóch części. Pierwszym etapem było rozwiązanie testu wiedzy, następnie oceniana była umiejętność zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, np. złamania, urazy głowy, krwotoki.
 
    


W piątkowe popołudnie 28 lutego, w Szkole Podstawowej nr 13, został zorganizowany Dzień Otwartych Drzwi. Już po raz czwarty szkoła otworzyła swoje podwoje przed rodzicami dzieci pięcioletnich i sześcioletnich, które w przyszłym roku szkolnym zostaną objęte obowiązkiem szkolnym. Wcześniej odbyły się trzy warsztaty edukacyjne (w listopadzie, grudniu i styczniu), podczas których dzieci mogły obejrzeć występ teatralny, uczestniczyć w zabawach muzyczno – tanecznych oraz  zajęciach plastycznych.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!!!   Czytaj więcej...


Uczennica klasy III Iga Mazurek zajęła I miejsce w konkursie języka angielskiego na poziomie klas I - III „Macmillan Primary School Tournament”, który odbył się 26 lutego w Szkole Podstawowej nr 7. Konkurencja była bardzo duża i Iga musiała wykazać się naprawdę wszechstronną znajomością słówek, zwrotów i gramatyki angielskiej, żeby pokonać pozostałych uczestników.

 


Oprócz Igi w konkursie wzięła również udział Nadia Błaszczyk z klasy III, a na poziomie klas IV - VI Oskar Stachurski i Kamil Stefanowski z klasy VI.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!   


28 stycznia na zaproszenie Dyrektora Gimnazjum n r4, wzięliśmy udział w  halowym turnieju piłki nożnej. Drużyna w składzie:
 Konrad Grzesiek
Maciej Młody
Oskar Stachurski
Eryk Spaleniak
Kuba Szewc
Bartek Kuroszczyk
Kamil Stefanowski
Michał Urban
wywalczyła wysokie  III miejsce.

             
    


„Ferie na sportowo, bezpiecznie i zdrowo” upłynęły nam fantastycznie. Oferta OSZS była bardzo bogata. Po przeanalizowaniu terminarza, stwierdziliśmy, że interesuje nas piłka nożna i siatkówka. Tak więc we wtorek 4 lutego wybraliśmy się na turniej halowej piłki nożnej do SP7. Turniej zakończył się dla nas bardzo pomyślnie, bo na II miejscu. W środę pojechaliśmy na turniej siatkówki, który zorganizowano w Gimnazjum nr 1. Tam również nam się poszczęściło, ponieważ wjechaliśmy z pucharem za I miejsce. Rozochoceni postanowiliśmy wziąć udział w rozgrywkach piłkarskich na dworze pod nazwą „Orlik zimą”. W piątek 7 lutego aura nie była może typowo zimowa, można by rzez  wiosenna, tym bardziej grało nam się wyśmienicie. Wiele satysfakcji przyniosą nam sama gra na świeżym powietrzu, ale zdobyty puchar za I miejsce był dopełnieniem miło spędzonych ferii.   


 Dnia 31 stycznia uczniowie klas I-III i przedszkolacy zaprosili babcie oraz dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
  Dzieci z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze, tańczyły, śpiewały piosenki, przedstawiły krótką inscenizację pt.„Czerwony Kapturek” oraz jasełkę. Podczas występów panowała miła, radosna atmosfera. Na zakończenie imprezy wszystkie wnuczęta zaśpiewały sto lat! Występ dzieci wywołał u zaproszonych gości – a było ich 150 osób - ogromną radość oraz wzruszenie.

  


Zajęcia z języka migowego oraz zajęcia plastyczno-techniczne "Cekinowe jajka" zorganizowane podczas ferii zimowych zachęciły naszych uczniów do udziału. Oto nasze działania:

                             


Umiejętność udzielania pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach, udzielanie pomocy przedmedycznej w drobnych urazach, skaleczeniach, itp. jest podstawowym założeniem zajęć w
ramach projektu „Ratujemy i uczymy ratować” realizowanego w Szkole Podstawowej nr 13 od trzech lat. W czerwcu 2011 roku w ostrowskiej trzynastce gościli nauczyciele z  17 szkół południowej Wielkopolski. Wzięli oni udział w szkoleniu organizowanym przez ratowników WOŚP.  Szkoły otrzymały po 1 fantomie, 4 animki – małe fantomy Ania - do nauki RKO, materiały dydaktyczne dla uczniów klas 1-3, plakaty, płyty DVD z instrukcją działań.

      

Zapraszamy do galerii zdjęć

www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-115/Default.aspx
 

    Czytaj więcej...


Strona 7 z 15First   Previous   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji