27 września 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności
 

Wtorek 28 stycznia był dla naszych pierwszoklasistów dniem wyjątkowym. Tego właśnie dnia zostali uroczyście pasowani, dołączając tym samym do grona czytelników szkolnej biblioteki. Wcześniej jednak dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać się w bibliotece, zapoznały się z regulaminem oraz zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Następnie musiały przejść „próbę mądrości”, zawierającą szereg pytań dotyczących m.in. tytułów książek i postaci z bajek. Uczniowie, podczas składania przysięgi, zobowiązali się, że będą jak prawdziwy CZYTELNIK - czytać i dbać o książki, że zaprzyjaźnią się z biblioteką i będą ją często odwiedzać. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały karty biblioteczne – z własnym imieniem i nazwiskiem oraz pamiątkowe zakładki do książek. Teraz już mogą samodzielnie wypożyczać książki.

    


 „Zimowe pejzaże” – to konkurs plastyczny adresowany do uczniów klas I-III z ostrowskich szkół. Organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim. Celem konkursu jest rozbudzanie u uczniów wrażliwości na piękno otaczającego świata oraz rozwijanie wrażliwości plastycznej. Tematyka i technika wykonania konkursowych prac była różna.                                                      

30 stycznia  odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień. W gronie nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły – Karina Galler z kl. II, której praca została wyróżniona. Praca konkursowa została wykonana pod kierunkiem  pani Małgorzaty Kraszkiewicz. Gratulujemy Karinie i życzymy dalszych sukcesów.

    


W świetlicy miło płynie czas po lekcji. Znajdziemy tu poza oczywiście odpoczynkiem, pomocą w odrabianiu zadań domowych, rozmową: zajęcia czytelnicze, relaksacyjne z elementami gimnastyki, komputerowe, taneczne, konstrukcyjne takie jak klocki, układanie puzzle, wszelkie zabawy integracyjne w sali na dywanie oraz pamięciowe, różnorodne gry stolikowe, zabawy ruchowe na sali gimnastycznej, najróżniejsze zabawy z wykorzystaniem dużych klocków na Radosnej Sali Zabaw oraz oczywiście szeroki wachlarz zajęć plastycznych od malowania kredkami, pastelami, farbami po origami, witraże aż do tych najtrudniejszych technik jak np. decoupage. Od czasu do czasu organizujemy też kąciki telewizyjne. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-108/Default.aspx


  


Ruch czy to na dworze czy w pomieszczeniu wskazany i każdy o tym nie od dzisiaj, że „ruch to zdrowie”. Świetnym sposobem na zimniejsze dni jest właśnie XBOX KINECT. Przekonały się o tym nie tylko dzieci ale również nauczyciele, którzy mieli okazję potańczyć, sprawdzić nie tylko swoją koordynację wzrokowo-ruchową oraz również kondycję i gibkość. Wszystkie dzieci dawały z siebie wszystko. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i mnóstwo spalonych kalorii. Najlepszymi tancerzami okazali się Michał Derwich z klasy 1 oraz Iga Mazurek z klasy 3. W przyszłości na pewno powtórzymy to doświadczenie.

Zapraszamy do galerii zdjęć

www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-113/Default.aspx

    


Na zajęciach komputerowych próbowaliśmy przelać na ekran monitora nasze najszczęśliwsze wspomnienia z naszymi seniorami.  Zapraszamy do galerii zdjęć.

www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-111/Default.aspx
 
  


Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na pierwszy śnieg w tym roku wyjątkowo długo…nie mogliśmy zatem nie skorzystać z okazji aby wybiec na boisko „porzucać się śnieżkami”, „ulepić bałwana” czy „zbudować igloo”. Radości i zabawy nie było końca.

Zapraszamy do galerii zdjęć

www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-112/Default.aspx

    


klasy 0 - 6

 Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W piątek 24 stycznia 2014r. w naszej szkole odbył się balik karnawałowy dla przedszkolaków i uczniów klas I-III oraz dyskoteka dla uczniów klas IV-VI.
Na ten dzień sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, ciekawie udekorowaną wstążkami i  balonami.
Uczniowie młodszych klas licznie przybyli w pięknych  i  pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów, prezentowanych przez DJ, wszyscy  bawili się doskonale.
W salach lekcyjnych na uczniów czekał  słodki poczęstunek ufundowany  przez Radę  Rodziców.
Zabawa karnawałowa była udana. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok.

 

www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-106/Default.aspx

 

www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-107/Default.aspx

 

     


 W czwartek 23 Stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pani Dyrektor otworzyła całe spotkanie. Klasy zaprezentowały się w recytowaniu wierszy, śpiewaniu zarówno po angielsku piosenki „We wish You” jak i po polsku Prząśniczki oraz wyszywaniu serwetek metodą haftu krzyżykowego jako czas przedświątecznych przygotowań. Głównym punktem było zaprezentowanie fragmentu „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickensa w wykonaniu klasy 6. Cudowne były również nasze śpiewające aniołki: Weronika Jarosik, Anna Klah oraz Natalia Matuszewska. Zaskoczeniem dla wszystkich były życzenia w języku migowym, które pokazały nam Paulina Linczewska oraz Weronika Rant. Umiejętność tę nabyły na zajęciach u Pani Euniki Szaroszek, na które wszystkich zainteresowanych zapraszamy.
Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta składamy serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha i szczęścia oraz uśmiechu. Wszystkich już wkrótce zapraszamy na naszego YouTuba, aby obejrzeć całe przedstawienie i przenieść się ten cudowny dzień po raz kolejny a już dziś zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-109/Default.aspx
Do zobaczenia za rok.   


Złożeniem kwiatów w kwaterze żołnierzy Armii Czerwonej na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego rozpoczęły się  obchody Święta Wyzwolenia Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.  Uroczystości odbyły  się w czwartek 23 stycznia 2014 roku. Poczty sztandarowe reprezentowały szkoły naszego miasta.

 

     


Uczennice klasy V: Martyna Galewska i Weronika Rant wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym oraz Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego. W listopadzie 2013 roku w naszej szkole odbyły się etapy szkolne tych konkursów.  10 stycznia 2014 roku w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie odbył się etap rejonowy Konkursu Przyrodniczego, natomiast rejonowy etap Konkursu Polonistycznego w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim. Uczennice do konkursu przygotowała p. Ewa Portasiak-Włodarczyk oraz p. Katarzyna Dudkiewicz.   


Strona 8 z 15First   Previous   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji