27 września 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności
 

Szkoła Podstawowa nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęła realizację nowego projektu „Bądźmy bezpieczni. Odblaskowa trzynastka”.
Według przepisów W Polsce jest ustawowy obowiązek noszenia odblasków do lat  15. Dziecko w tym wieku, poruszające się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest zobowiązane do noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.
www.sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-105/Default.aspx
W miesiącach jesienno-zimowych widoczność na drodze jest ograniczona. Działania w tej akcji mają na celu przypomnienie i realizację noszenia odblasków przez dzieci i młodzież. Noszenie odblaskowych elementów przez pieszych i rowerzystów sprawia, że są oni zdecydowanie lepiej widoczni na drodze dla kierowców samochodów.
W ramach projektu dzieci z oddziałów zerowych oraz uczniowie klas 1-3 brali udział w szkoleniu prowadzonym przez panią strażnik Annę Głodek i nauczycielkę Romanę Ziajkę. Uczniowie będą korzystać z opasek do założenia na rękę i odblasków miękkich zawieszonych  na smyczach podczas wyjść poza teren szkoły.
Realizacja projektu będzie realizowana przez cały rok szkolny.

 

      &   


14 stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się pierwszy etap Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego
dla Uczniów Szkół Podstawowych. Konkurs odbywa się pod Patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Jego główne cele to upowszechnianie
wiedzy humanistycznej wśród młodzieży, poszerzanie umiejętności polonistycznych i propagowanie czytelnictwa. Do pierwszej części przystąpiło
69 uczniów ze wszystkich ostrowskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Rant, Martyna Galewska i Bartosz Szymankiewicz z klasy 5. Tegoroczna edycja konkursu nosiła tytuł "W świecie mitów greckich". Uczniowie rozwiązywali test, który zawierał zagadnienia z zakresu mitologii greckiej. Zadania sprawdzały umiejętność czytania ze zrozumieniem, analizowania wiersza, czytania i pisania. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością lektur i zagadnień z nauki o języku.
Cieszy nas fakt, że Weronika Rant – zakwalifikowała się do drugiego
- ustnego etapu konkursu, który odbędzie się 25 lutego 2014 roku.
Życzymy powodzenia!

  
    


historia naszego regionu

Dnia 10 stycznia w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się apel z okazji 95 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Podczas uroczystości uczniowie klas IV  -  VI mieli możliwość zapoznania się z historią i znaczeniem tego powstania, a także obejrzeć ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą tak ważnych wydarzeń dla naszego regionu.

 

 

 

 

    


 W Szkole Podstawowej Nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim wprowadzając w nastrój Bożonarodzeniowy rozbrzmiewały kolędy oraz piosenki o tematyce Świątecznej.  Dzieci  z „zerówki” 5 i 6 letnie  zaprezentowały  Jasełka. Dnia 18 grudnia 2013 roku wystąpiły dla Rady Osiedla i rodziców, natomiast 20 grudnia 2013 roku zaprezentowały swój występ dla nauczycieli oraz zaproszonych gości.
    Czytaj więcej...


Ostrowski Rynek

 W sobotę 21 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami w części artystycznej zaśpiewali piosenki świąteczne a na fletach kolędy zagrali. Chórek szkolny i zespół fletowy składał się z uczniów klas 2-6. Później życzenia składali nasi kolednicy, przepisy rozdawali.

Zapraszamy do obejrzenia wystepu na youtube.com - SP 13 Ostrów Wielkopolski

kolędowali, śpiewali i grali

galeria zdjęć - sp13.osw.pl/Galeria/tabid/60/AlbumID/532-104/Default.aspx

          


18 grudnia b.r. uczniowie klas 1-6 uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Z teoretycznych zadań zajecia obejmowały:

1. sprawdzanie bezpieczeństwa

2. sprawdzanie przytomności

3. sprawdzenie oddechu

4. poprawne wzywanie karetki pogotowia

5. wykonywanie RKO - resustytacji krążeniowo - oddechowej

Na szczegółowe pytania z zakresu pierwszej pomocy, ratownictwa i RKO odpowiadali nasi goście - młodzi ratownicy - uczniowie gimnazjów ostrowskich - harcerze

        Monika Rosada - Gimnazjum nr 1

        Magda Tadaszak - Gimnazjum nr 1

        Kamil Lewandowski - Gimnazjum nr 4

   

Zapraszamy do galerii zdjęć   Czytaj więcej...


Gratulujemy Michałowi Szwejkowskiemu wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Kolędnicy – Wędrownicy z cyklu Święta tuż, tuż…”. Praca Michała konkurowała z ponad 300 innymi pracami uczniów z 18 szkół. Drugoklasista trafnie i oryginalnie zinterpretował tematykę konkursu w swojej twórczości.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 17 grudnia w Forum Synagoga.

 
    


Już po raz trzeci nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym, opracowanym i przygotowanym przez Polski Komitet Narodowy UNICEF. Tegoroczny projekt ma nazwę
UNICEF – GWIAZDKA DLA AFRYKI.
       Czytaj więcej...


- przedstawienie miejskie w ostrowskim OCK

Przedstawienie można obejrzeć na stronie

ok24.tv/aktualnosci/ostrow-wielkopolski/37-mlodziez/5219-dziewczynki-z-zapalkami-sa-wsrod-nas

"Dziewczynki z zapałkami są wśród nas"- to tytuł  przedstawienia, które 6 grudnia br. wystawione zostało na deskach Ostrowskiego Centrum Kultury z okazji tegorocznych Mikołajek. Aktorami tradycyjnie są dzieci oraz nauczyciele z ostrowskich szkół.

"Dziewczynki z zapałkami są wśród nas"- to tytuł  przedstawienia, które 6 grudnia br. wystawione zostało na deskach Ostrowskiego Centrum Kultury z okazji tegorocznych Mikołajek. Aktorami tradycyjnie są dzieci oraz nauczyciele z ostrowskich szkół i przedszkoli. Jak co roku muzykę do przedstawienia stworzyła pani Romana Ziajka.

    


Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają Kamili i Kubie - dzieciom, dla których nasza szkoła zbiera nakrętki. Tak niewiele daje innym tak wiele - podziękowania za chęci i wielkie serce !!!

  

    


Strona 9 z 15First   Previous   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji