22 października 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2015/2016
 

Z okazji Walentynek Samorząd uruchomił w naszej szkole „Pocztę walentynkową”, do której uczniowie mogli wrzucać kartki. 12 lutego w piątek „Walentynkowe listonoszki” doręczyły walentynki szczęśliwym wybrańcom we wszystkich klasach.

W ramach programu "Czytające Szkoły" uczniowie czytali książkę Antoine de Saint - Exupery "Mały książę".
SU życzy wszystkim wesołego Dnia zakochanych!


zdjęcia w galerii zdjęć
    


9 lutego uczniowie klas IV-VI bawili się, jak co roku, na balu karnawałowym zorganizowanym przez Radę Rodziców. SU przeprowadził tym razem dwa konkursy: na Króla i Królową Balu oraz na „Najfajniejszy strój karnawałowy”. Królem i Królową zostali Kacper Michalski i Julia Krysiak z klasy V, którzy wyróżnili się wśród bawiących największym zaangażowaniem i najlepszymi popisami tanecznymi.  Najciekawsze stroje zaprezentowały dziewczyny z klasy VI: Natalia Matuszewska, Kinga Andruszkiewicz, Kinga Szmaj, Zuzanna Wilgocka i Julia Wojciekiewicz. Wszystkie założyły podobny zestaw – czarne spódniczki, białe bluzeczki i krawaty. Za swoją pomysłowość otrzymały wyróżnienia.
  


9 lutego uczniowie z oddziałów zerowych i klas I-III bawili sie na baliku w ostanim dniu karnawału. Dzieci poprzebierane w pomysłowe stroje  spędziły wtorkowe popołudnie na wspólnyych tańcach. Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie zabawy i za smakołyki.

zdjęcia w galerii zdjęć   


 4 lutego b.r. nasza szkoła gościła seniorów. Uczniowie klas 0-III zaprezentowali swoje talenty w koncercie dla Babi i Dziadka. Wiersze, przedstawienia i tańce krolowały na scenie.Dzieci zostały nagrodzone brawami, goście otrzymali własnoręcznie zrobione przez wnuki prezenty. Wszyscy przyłączamy się do życzeń:

"Żyj Babuniu, żyj Dziadziuniu latek 100"


pozostałe zdjęcia w galerii zdjęć   


Policja przypomina

 4 lutego b.r. - na spotkaniu z seniorami - w naszej szkole gośiły dwie funkcjonariuszki policji. Policjantki przypominały seniorom o zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku podczas rozmów telefonicznych, zwłaszcza jeśli przedmiotem tej rozmowy są pieniądze.

"Nie dajmy się oszukać! W razie telefonu od fałszywego "wnuczka, krewnego czy policjanta" bądź jakichkolwiek wątpliwości, radzimy jak najszybciej skontaktować się z policją pod numerem 997." 

Funkcjonariuszki apelowały, by uważać na oszustów i złodziei, którzy pod jakimkolwiek pozorem wpuszczani zostają do naszych mieszkań!

    


W zimowe wtorkowe popołudnie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wspomaganie rozwoju mowy dziecka”. Dzieci 5,6 – letnie z naszej szkoły gościły swoich rodziców na zajęciach otwartych zorganizowanych w ramach profilaktyki logopedycznej przez logopedę Eunikę Szaroszek i Joannę Szymańską.

zdjęcia w galerii zdjęć   Czytaj więcej...


 Dnia 15 stycznia w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się nietypowy koncert noworoczny przygotowany przez nauczycieli Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Ostrowie Wielkopolski - pod opieką Tomasz Banasiaka. Tym razem podczas pierwszej części spotkania nasi uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o budowie poszczególnych instrumentów z grupy dętych blaszanych.

  Czytaj więcej...


Od września 2011 roku - 5 rok - nasza szkoła  realizuje program "Ratujemy i uczymy ratować".
W dniu 15 stycznia 2016 r. nauczyciele (Dominika Armatys, Ewa Portasiak-Włodarczyk, Romana Ziajka) przeprowadzili zajęcia w klasach 1-6. Na szczegółowe pytania z zakresu pierwszej pomocy, ratownictwa i RKO odpowiadali nasi goście - młodzi ratownicy - uczniowie - harcerze z Harcerskiego GKlubu  Ratowniczego w Ostrowie Wielkopolskim
        Monika Rosada i Darek Hadaś - 2 Liceum Ogólnokształcące

DZIĘKUJEMY ZA PROFESJONALNE WSPARCIE
        &qCzytaj więcej...


Dnia 14 stycznia 2016 r. uczniowie klasy 6, uczestnicy Warsztatów teatralnych, zaprezentowali rodzicom przedstawienie pod tytułem „Kopciuszek – wersja współczesna”.
Było one parafrazą znanej wszystkim bajki o Kopciuszku.

  Czytaj więcej...


12 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się pierwszy etap III Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych.
Celem tego projektu edukacyjnego jest promowanie czytelnictwa wśród młodzieży oraz rozwijanie umiejętności polonistycznych. Tegoroczna edycja konkursu miała tytuł "Tajemniczy świat bajek i ballad".

Cieszy nas fakt, iż Anna Klah zakwalifikowała się do drugiego  etapu konkursu, który odbędzie się 10 lutego. Gratulujemy!

  Czytaj więcej...


Strona 10 z 19First   Previous   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji