22 października 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2015/2016
 

 W dniach 2.06 -3.06.2016 r.  nauczycielki (Dominika Armatys, Ewa Portasiak-Włodarczyk, Romana Ziajka) przeprowadziły zajęcia utrwalające i podsumowujące tegoroczny projekt "Ratujemy i uczymy ratować" pod patronatem Fundacji WOŚP, we wszystkich klasach 1 - 6.
 Na zajęciach klas 1 - 3 uczniowie ćwiczyli:
- wzywanie pomocy przez telefon, sprawdzanie przytomności i bezpieczeństwa u poszkodowanego.
Uczniowie klas 4 - 6 utrwalali:
- sprawdzanie stanu poszkodowanego, wzywanie pomocy oraz resustytację krążeniowo - oddechową - RKO.
Przy wspólnych ćwiczeniach wspomagali nas uczennice klasy 6: Kinga i Weronika Szmaj, Aleksandra Rakowska, Anna Klah, Zuzanna Wilgocja, Julia Wojciekiewicz.

zdjęcia klas w galerii zdjęć   


 

Na koniec tego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły przekazali korki na rzecz Kuby. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej zbiórki.

  


3 czerwca 2016 roku uczniowie klas drugich oraz klasy trzeciej uczestniczyli w wycieczce autokarowej Szlakiem Piastowskim.  Pierwszym celem wycieczki był Ostrów Lednicki – gród pierwszych Piastów i miejsce związane z Chrztem Polski. Na wyspę płynęliśmy promem po Jeziorze Lednickim. Na Małym Skansenie obejrzeliśmy makietę wyspy, palatium, kaplicę pałacową, widzieliśmy Pola Lednickie.

  Czytaj więcej...


2 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się XII Warsztaty Dziennikarskie pod hasłem: „Kultura w mediach”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi:  Ewa Smolińska, która kino Komeda prowadzi już od 20 lat, Włodzimierz Grabowski- dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego oraz Adam Wasiela – animator kultury, muzyk.

    Czytaj więcej...


1 czerwca, Dzień Dziecka uczniowie klas 4-6 spędzili na na sportowo. Skorzystaliśmy z zaproszenia na III Ostrowski Test Coopera, który zorganizowany był na boisku przy Gimnazjum nr 1. Test polegał na przebiegnięciu przez 12 minut jak najdłuższego dystansu. Im więcej przebytych metrów tym lepsza sprawność i kondycja. Imprezą towarzyszącą był Piknik zdrowia, na którym można było dowiedzieć sie jak dbać o zdrowie, jak również spróbować bardzo smacznych, zdrowych przekąsek.

  


Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w liczne niespodzianki przygotowane dla dzieci przez dorosłych.  Wszyscy udali się w teren, poza szkolne mury, aby radośnie świętować to szczególne święto.  Wychowawcy i uczniowie klas starszych udali się do centrum miasta, a uczniowie klasa młodszych… Wędrowali po naszym osiedlu, aby odkrywać kolejne ciekawe miejsca. W mini-zoo u państwa Jentek dzieci mogły oglądać i dotykać zwierzęta: kucyka, dziką świnię, świnki morskie, mini-króliki, kotki.  Piknik w terenie, na najwyższym wzniesieniu naszego miasta był okazją do odpoczynku, integracji, rozmów oraz podziwiania panoramy naszego miasta i okolicy.

Uczniowie klas 1 i 2 przeszli 7500 kroków i wypracowali w ramach projektu "Mały Mistrz" - odznakę wędrowca.

 galeria zdjęć - zobacz

Czytaj więcej...


31 maja 2016r. odbył sie już po raz trzeci Dzień Rodziny na sportowo. Impreza wpisała sie w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu. Sporo pozytywnych emocji wywołał turniej "Dwóch ogni" rozegrany pomiedzy rodzicami, nauczycielami i dziećmi. Wielu kibiców przyciagnął również mecz piłki nożnej : tatusiowie - uczniowie. Dodatkową atrakcją były dmuchane zamki, na których młodsi i starsi uczniowie mogli do woli sprawdzać swoja odwagę, sprawność i kondycję, umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

  


W naszej szkole 30 maja 2016r.  odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania  w ramach programu Czytające Szkoły. W konkursie wzięli udział   uczniów z klas  I-III. Ocenie podlegało: płynność i bezbłędność czytania, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności na bardzo wysokim  poziomie.  Jury konkursu postanowiło przyznać tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA następującym uczniom:  Oliwia Jurczak kl.Ia, Wojciech Ziętek kl.Ib, Aleksandra Muszyńska kl.IIa, Magdalena Rogacka kl.IIb, Aleksandra Lisiak kl.III. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy laureatom!  Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

  


25 maja 2016r. w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Języku Polskim Twardy orzech do zgryzienia pod hasłem Kieruj językiem jak statkiem, żegluj go słowem. Konkurs ten miał na celu promowanie poprawności językowych wśród młodzieży, rozbudzenie zainteresowania językiem polskim oraz kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji i pracy w grupie.

Pierwsze miejsce zajęli –
Marcelina Głowacka, Marta Żyłka i Paweł Szukowski ze Szkoły Podstawowej nr 5. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 – Franciszek Telega, Zuzanna Urban i Magdalena Woźniak. Na trzecim miejscu uplasowała się grupa ze Szkoły Podstawowej nr 7 – Weronika Durajczyk, Patrycja Smektała, Jagoda Drymel.

    Czytaj więcej...


Dnia 24 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „MAGIA LICZB”, którego celem jest rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań matematycznych uczniów. 

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Oliwier Janiak klasa Ia, Alicja Starczan klasa Ib, Dawid Przybylak klasa IIa, Julia Kaczmarek klasa IIb i Patryk Kopeć klasa III. Wśród laureatów konkursu znalazł się pierwszoklasista z naszej szkoły Oliwier Janiak, który zajął III miejsce w kategorii klas pierwszych. Gratulujemy!

  Czytaj więcej...


Strona 2 z 19First   Previous   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji