22 października 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2015/2016
 

W dniach 23 i 24 maja uczennice klasy IV: Karina Galler, Sara Leśnierowska i Klaudia Rachwalska uczestniczyły w warsztatach czytelniczych w ramach projektu: „Moje miejsce na Ziemi - Ostrów Wielkopolski”. Warsztaty odbywały się w Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego - Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży oraz w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II.

  Czytaj więcej...


23 maja 2016 roku w Antoninie odbyło się podsumowanie XIII Powiatowego Konkursu „Region, w którym mieszkasz” pod hasłem „Nie otrzymaliśmy biletu na inną planetę”. Celem konkursu było kształtowanie postawy szacunku do przyrody poprzez badanie i porównywanie stanu środowiska w powiecie ostrowskim, zdobywanie informacji i rozwiązywanie problemów. Uczniowie wykonywali albumy, w których dokumentowali obserwacje i prowadzone doświadczenia.  W konkursie wzięli udział uczniowie z piętnastu szkół podstawowych z całego powiatu. Zmagania konkursowe zakończyły się sukcesem ucznia klasy V naszej szkoły – Kacpra Michalskiego, który zajął II miejsce. Naszą szkołę reprezentowała również uczennica klasy VI - Julia Jentek z klasy VI. Gratulujemy!

  


We wtorek 24 maja w Gimnazjum nr 4 wywalczyłyśmy zaszczytne II miejsce
Konkurs przeprowadzony został w II etapach: I etap polegał na przygotowaniu do wybranej przez siebie muzyki zespołu ćwiczeń aerobowych, wzmacniających mięśnie całego ciała, rozciągających itp. W II etapie należało zaprezentować "Zdrowe Śniadanko" oraz "Napój Energetyzujący" z naturalnych składników plus słowny komentarz. My uczyniliśmy to w rymowance. Tymi słowami pragniemy wszystkich zachęcić do zdrowego odżywiania a naszym dziewczynom serdecznie GRATULUJEMY.

relacja filmowa - kliknij   Czytaj więcej...


W poniedziałkowe przedpołudnie dnia 23.05.2016 r. dzieci z klas drugich wraz z wychowawczyniami udali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. W przyjemnej atmosferze, która towarzyszyła wizycie w straży, dzieci mogły zapoznać się z „tajemnicami” zawodu strażaka.

  Czytaj więcej...


22 maja b.r. odbył się XVII Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzież. W Parku Miejskim podczas Festynu Rodzinnego swoje talenty prezentowali soliści, chóry, zespoły taneczne i zespoły muzyczne. Zorganizowany był przez Stowarzyszenie rdynariusza Diecezji Kaliskiej - Edwarda Janiak Konferencji św. Wincentego a Paulo. Widzowie mogli podziwiać występy: solistów, zespołów wokalnych, chórów i zespołów tanecznych. Nazą szkołę reprezentowała solistka Anna Klah i zespół muzyczny w składzie: solistka Zuzanna banasiak, skrzypek Bogumił Cieślak, flecistki - Julia Zielińska i Zuzanna Wilgocka. Zespół otrzymał wyróżnienie oraz Puchar - Nagrodę Specjalną J.E. ks. Biskupa Ordynariusza Diecezji Kaliskiej - Edwarda Janiaka - za szczególne przesłanie i wrażenia artystyczne. GRATULUJEMY NASZYM MŁODYM MUZYKOM wyjątkowego wyróżnienia.

       


21 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Polska biega”.
Celem zawodów była:
- popularyzacja biegania i nordic, jako najprostszych form aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
−aktywizowanie szeroko rozumianej społeczności Ostrowa Wielkopolskiego.
−promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego oraz regionu,
− propagowanie czynnego wypoczynku oraz aktywności ruchowej,
− wpisanie w program Polska Biega.
Uczestnicy mieli do pokonania dystans 1200m(dzieci i młodzież) i 2400m (dorośli) wokół galerii Ostrovia. Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki, medale, dyplomy oraz drobne upominki.

    


19 maja 2016 r. w Gimnazjum nr 1 podczas Koncertu Talentów "Stoję dumnie, żyję szeroko, jestem szczęśliwy ..." odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników Konkursu Czytelniczego "Czytelnia mój azyl".
Nasze uczennice z klasy VI Julia Jentek i Anna Klah zajęły III miejsce. Gratulujemy!   


19 maja b.r. odbyły się otwarte zajęcia adaptacyjne dla rodziców i dzieci sześcioletnich. Celem lekcji było rozbudzenie ciekawości otaczającego świata, oraz nauczenie dzieci prowadzenia obserwacji i wyciągnięcie wniosków z doświadczeń i eksperymentów. Dzieic wraz z prowadzącą zamienili się w małych badaczy - brali czynny udział w eksperymentach i doświadczeniach z wodą. Bawili się przy muzyce relaksacyjnej, ćwicząc masażyki.


    Czytaj więcej...


19 maja b.r. w Raszkowie odbyl się IX Wielkopolski Konkurs Piosenki "MIKROFONIK". Naszą szkołe reprezentowała Anna Klah w piosence angielskie "Halleluja". Jury oceniało ponad ok. 80 uczestników - ponad 50 w kategorii 10 - 13 lat. Życzymy powodzenia w następnych zmaganiach konkursowych.

  


19 maja dobiegła końca kolejna edycja Czwartków Lekkoatletycznych. Podobnie jak w latach ubiegłych cały cykl obejmował trzy imprezy jesienią 2015 r. oraz trzy imprezy wiosną 2016 r. W finałowym Czwartku Lekkoatletycznym wzięła udział rekordowa liczba 167 uczestników.  Z naszej szkoły do finałowych szóstek zakwalifikowało się troje uczniów z klasy V:
Nadia Błaszczyk – miejsce V,
Wojtek Szymoniak – miejsce II
Natalia Janus – miejsce I

    


Strona 3 z 19First   Previous   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji