15 sierpnia 2022   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2015/2016
 

18 maja b.r. nasza uczennica uczestniczyła w finałowej części IX Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Papieskiej „POKOLENIE JP2” w Gruszczycach. Anna Klah wyśpiewala Hymnem Światowych Dni Młodzieży 2016 III miejsce w swojej kategorii wiekowej. GRATULUJEMY SUKCESU!!!

  


17 maja br. odbył się konkurs matematyczny "Polubić matematykę". Organizacją konkursu na przemian zajmują się szkoły podstawowe nr 6 i nr 13. W tym roku konkurs odbył się w SzkolePodstawowej nr 6. W konkursie brali udział uczniowie wszystkich podstawówek z miasta Ostrowa Wlkp. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6 : Kinga Andruszkiewicz, Natalia Matuszewska i Ksawery Derdas. Uczestnicy konkursu zrobili nauczycielom wielką niespodziankę, na 30 uczestników aż 12 zdobyło maksymalną ilość punktów. Wśród nich była Natalia Matuszewska. Niestety w dogrywce nie udało się Natalii zdobyć któregoś z trzech pierwszych miejsc. Mimo to gratulujemy Natalii wiedzy i umiejętności matematycznych. Życzymy naszej trójce sukcesów w dalszej nauce.   


14 maja w Forum Synagoga odbyło się podsumowanie XI edycji Muzealnego Konkursu Historycznego „SPACEREM W PRZESZŁOŚĆ” o tytuł „MŁODEGO REGIONALISTY” pod hasłem „Ostrów miastem trzech religii i trzech narodowości”. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Klah i Konrad Szostak z klasy 6 oraz Wiktor Maroszek z klasy 5. Uczniowie „walczyli” dzielnie i zdobyli tytuł „Młodego Regionalisty” MMOW oraz Brązową Odznakę. Gratulujemy uczniom i opiekunowi oraz życzymy dalszych sukcesów.

    Czytaj więcej...


12 – 13 maja 2016r.

1 dzień minął nam na zwiedzaniu ruin zamku w Orodzienieńcu. O historii tego miejsca i budowli opowiadał nam pan przewodnik. Następnie przejechaliśmy do Pieskowej Skały – z okien autokaru oglądaliśmy słynną Maczygę Herkulesa. W Ojcowie spacerowaliśmy po OPN i weszliśmy do jednej z jaskiń krasowych – Jaskini Ciemnej. Najważniejszy jednak okazał się przejazd do Bochni na nocleg (250 m pod ziemią). Tam po obiadokolacji czekało nan nas moc atrakcji - zwiedzanie kopalni z przewodnikiem, 140 m długości drewniana zjeżdżalnia, dyskoteka, sala gimnastyczna. To wszystko w zdrowotnym klimacie! 

    

    Czytaj więcej...


W czwartkowy poranek – 12 maja b.r.  kolejny raz dzieci 6-letnie wraz z rodzicami uczestniczyli w zajęciach otwartych. Tym razem dzieci z klasy 2a wraz z nauczycielem zabrali swoich gości w świat matematyki. Poprzez zabawę przygotowywali swoich młodszych kolegów do nauki w klasie pierwszej. By zachęcić dzieci do nauki wszyscy oglądali prezentację multimedialną, która pokazała jak wesoło jest w naszej szkole. Przyszli uczniowie wraz ze starszymi kolegami zakończyli spotkaniem wspólnym tańcem oraz rysowaniem. Dzieci z oddziału przedszkolnego zasiedli w szkolnych ławkach oraz otrzymali gniotki, które ułatwią pracę przy nauce pisania.

  


11 maja 2016 r. Publiczna Szkoła Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowała dla uczniów klas I-III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem " Humor w poezji dziecięcej". Konkurs ma na celu rozwijać zainteresowanie uczniów poezją. Rozbudzać wrażliwość na piękno poezji. Rozwijać uzdolnienia twórcze i umiejętności recytatorskie uczniów. Promować młode talenty i zachęcać do występów na scenie. Z naszej szkoły wszystkie kryteria oceny spełnił i otrzymał wyróżnienie uczeń z klasy I b Marcel Maroszek. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy Ci dalszych sukcesów.

 

    Czytaj więcej...


11 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gruszczycach odbył się IX Międzyszkolny Festiwal Piosenki Papieskiej „POKOLENIE JP2”. Patronat nad festiwalem objął Burmistrz Gminy i Miasta Błaszki pan Karol Rajewski. Głównymi celami i założeniami imprezy było propagowanie polskiej muzyki religijnej w środowisku  dzieci i młodzieży szkolnej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica Anna Klah w utworze - hymnie Światowych Dni Młodzieży 2016 - "Błogosławieni Miłosierni". Ania zakwalifikowała się do II etapu, który odbędzie się 18 maja b.r. - trzymamy kciuki.

    


www.youtube.com/watch - występ ZUMBY

 

7 maja b.r. podczas Święta Miasta - Majostaszki - uczennice naszej szkoły zaprezentowały się na scenie Poziomkowego Ogrodu na Piaskach Szczygliczce. Uczennice klasy 5 zatańczyły 3 układy taneczne w rytmach zumby, uczennica klasy 6 - Anna Klah - zaśpiewała utwór Leonarda Coehna - Halleluja - w wersji oryginalnej, angielskiej. Dla dzieci twórczych, kreatywnych nasza szkoła przygotowała warsztaty plastyczne. Dzieci mogły pracować w różnorodnych technikach tworząc piękne obrazy. Nasze stoisko cieszyło się dużą popularnością i odwiedzało nas wiele gości, którzy bardzo chętnie wypowiadali się za pomocą kreski i plamy barwnej. Powstałe prace plastyczne były eksponowane w „małej galerii”. Opiekunami wytępu były panie - Marta Mielczarek i Romana Ziajka, a warsztatów plastycznych - Małgorzata Kraszkiewicz.

 

    


6 maja b.r. uczniowie wszystkich oddziałów uczestniczyli w szkolnym apelu z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program przedstawienia spotkał się z dużym zaciekawieniem wszystkich uczniów. Społeczność uczniowska w postawie na baczność odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego i Rotę. Szkolni aktorzy zostali nagrodzeni oklaskami. Dziękujemy za wspaniałą organizację tej uroczystości pani Wiesławie Ziobro.

    


3 maja 2016 roku o godz. 12:00 w Konkatedrze odbyła się Msza Święta, w której uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz Ostrowa Wielkopolskiego, dyrektorzy szkół, poczty sztandarowe różnych instytucji i organizacji. Po Mszy Świętej odbyła się druga część uroczystości – złożenie kwiatów pod pomnikiem kardynała Mieczysława Halki Ledóchowskiego. Na zakończenie wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali „Rotę”. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzia, Ola i Konrad z klasy 6 wraz z wychowawczynią.

  


Strona 4 z 19First   Previous   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji