22 października 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2015/2016
 

4 maja uczniowie klas IV-VI wzięli udział w przedmiotowej wycieczce „HISTORIA, PRZYRODA I  SZTUKA W PIGUŁCE”. Majową wyprawę rozpoczęli od wizyty w Muzeum Miasta. Tam wysłuchali prelekcji i obejrzeli wystawę „ANIOŁY i DIABŁY W TRADYCYJNEJ RZEŹBIE LUDOWEJ”. Na wystawie przedstawiono rzeźby artystów ludowych pochodzących z regiony południowej Wielkopolski.

  Czytaj więcej...


W sobotę 30 kwietnia miało miejsce wydarzenie przyrodniczo-kulturalne, pod hasłem „Przyrodniczo-muzealna majówka u Lipskich w Lewkowie”. Z tej okazji grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Violetty Stachurskiej i pani Marty Kaczmarek zorganizowała rajd rowerowy. W pierwszej części, przyrodnicy z Południowo - Wielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków pan Paweł Dolata wraz z Martyną Psikus już na Piaskach –Szczygliczce zapoznali nas z oznakami budzącej się wiosną przyrody. W Lewkowie spacerowaliśmy po przyległym do pałacu parku krajobrazowym w stylu angielskim, założonym już w końcu XVIII w., równolegle z pałacem.

  Czytaj więcej...


w MISTRZOSTWACH OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

W piątek 29 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. Zespół dziewcząt z klasy V i VI wywalczył II miejsce, a tym samym awans do powiatu. Chłopcy natomiast ukończyli zawody na miejscu IV.


    


„Brud na brudzie, papier na papierze,
a nad tym w górze powietrze świeże.” 
    Jan Sztaudynger

W tym roku  Światowy Dzień Ziemi obchodziliśmy pod hasłem „Palący temat-niska emisja” i zwracał naszą uwagę na czyste powietrze. Planeta Ziemia jest naszym wspólnym Dobrem, wszyscy powinniśmy dbać o to, żeby była piękna. Chcemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy jego częścią i chroniąc je przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie.

  Czytaj więcej...


PCK

29 kwietnia w piątek w sali Cechu Rzemiosł Różnych w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Wolności odbył się konkurs "X Turniej Wiedzy o Zdrowiu". Organizatorami etapu powiatowego był Zarząd oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań pro zdrowotnych i kształtowanie zachowań sprzyjających zdrowiu, zwiększenie zasobu wiedzy o zdrowiu oraz nabycie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

    Czytaj więcej...


28 kwietnia odbyła się XI edycja Muzealnego Konkursu Historycznego „SPACEREM W PRZESZŁOŚĆ” o tytuł „MŁODEGO REGIONALISTY” pod hasłem „Ostrów miastem trzech religii i trzech narodowości”. Tematyka konkursu obejmowała wiedzę z zakresu historii i współczesności Ostrowa Wielkopolskiego (wydarzenia z przeszłości, zabytki, przyroda, kultura, zasłużeni mieszkańcy, wybitni twórcy, walory turystyczne. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Klah i Konrad Szostak z klasy 6 oraz Wiktor Maroszek z klasy 5. Rozstrzygnięcie konkursu 14 maja. Trzymamy kciuki!


    Czytaj więcej...


28 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy 6 ze Szkoły Podstawowej nr 13 zaprezentowali rodzicom przedstawienie profilaktyczne pod tytułem „MUR”. To sztuka o młodzieży, o budowaniu przez nich więzi międzyludzkich, o potrzebie akceptacji, bycia tolerancyjnym, ale też asertywnym. Spektakl poświęcony był także uzależnieniom, powstał, by przestrzec młodzież przed konsekwencjami ryzykownych zachowań. Kolejny przedstawienie przygotowane zostało przez uczniów w ramach innowacji „Teatralne wariacje”, którą prowadzą p. Katarzyna Dudkiewicz – nauczyciel j. polskiego i p. E. Szaroszek – pedagog szkolny.

     


W czwartek 28 kwietnia trzy uczennice klasy szóstej: Kinga Andruszkiewicz, Anna Klah i Natalia Matuszewska wzięły udział w XXII Międzyszkolnym Interdyscyplinarnym Konkursie „Omnibus” w SP 6 w Ostrwie Wielkopolski. Wszystkie wykazały się bardzo dużą wiedzą z najróżniejszych dziedzin odpowiadając na pytania z historii, języka polskiego, kultury i sztuki, savoir vivre’u, ruchu drogowego i innych. Popisały się również swoją sprawnością fizyczną wykonując zadania sportowe. Dwie z nich Ania i Kinga były bardzo bliskie sukcesu. Niestety ostatecznie przegrały w dogrywce po zaciętej walce. Całej trójce gratulujemy wysokich wyników i wszechstronnej wiedzy!

  


27 kwietnia b.r. już po raz 9. uczniowie szkół z terenu miasta Kalisza i diecezji kaliskiej przybyli do naszej szkoły na wokalne zmagania w Diecezjalnym Festiwalu Pieśni Religijnej.
Konkurs W Hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II został zainaugurowany w 2007 roku przez Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kaliszu. Naszą szkołę reprezentowała Anna Klah; uczennica zaprezentowała się w utworze Mieczysława Szcześniaka "Twoja miłość".

    


26 kwietnia b.r. uczniowi oddziałów zerowych wraz z rodzicami  mieli okazję uczestniczyć w zajęciach otwartych w klasie 1 b. Zajęcia prezentowały zdobyte umiejętności sześciolatków w klasie pierwszej. Na zajęcia z edukacji matematycznej zaproszeni goście obserwowali jak pracują dzieci sześcioletnie w pierwszym roku nauki, czego się od nich wymaga, jakie metody pracy stosuje nauczyciel.  Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności muzyczne -  grę na fletach prostych, piosenkę na powitanie. Dzieci z zerówki otrzymały od swoich starszych kolegów własnoręcznie zrobione zakładki do książek.
Następne zajęcia odbędą się w maju. Zapraszamy!!!

  


Strona 5 z 19First   Previous   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji