22 października 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2015/2016
 

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji uczniowie: z  klasy Ia Tola Kierzek i Wojciech Ziętek z klasy Ib zaprosili przedszkolaków na spotkanie czytelnicze w ramach programu „Czytające Szkoły”. W wspólnym czytaniu pomagała pierwszakom uczennica klasy czwartej Laura Pałasz. Prezentowana książka „Piraci. Księga morskich opowieści” Bogusława Michalca wzbudziła zaciekawienie słuchaczy. Maluchy chętnie słuchały o  przygodach „morskich wilków”.


    


W dniu 23 kwietnia uczniowie klasy IV: Lisa Duret, Eryk Kędziorski i Krzysztof Smółka wzięli udział w inauguracji projektu – „Moje miejsce na Ziemi – Ostrów Wielkopolski”. Spotkanie odbyło się w  Muzeum Miasta Ostrowa, a po nim uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o rodzinnym mieście na warsztatach historycznych. Projekt ten odbywa się z inicjatywy stowarzyszenia „Ludzie dla ludzi”.

  


21 kwietnia br. Na Piaskach -Szczygliczce miały miejsce Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Zawodnicy mieli do pokonania dystans około 1000m wokół małego jeziora, przy stanicy harcerskiej. Ten trudny i dość wymagający dystans  zawodnicy z naszej szkoły pokonali w świetnym stylu. W kategorii klas V- uczennica Nadia Błaszczyk zajęła I miejsce, a Wojtek Szymoniak -III
    


22 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 13 odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Chrzest Polski, czyli jak to z tym początkiem było…”. Głównymi celami projektu było wzbogacenie wiedzy o historii własnego narodu, wdrażanie uczniów do samodzielnego poszukiwania, porządkowania i wykorzystania informacji pochodzących z różnych źródeł. Przez dwa miesiące, na lekcjach historii, religii, przyrody, plastyki i zajęć komputerowych, uczniowie utrwalali zagadnienia związane z początkiem chrystianizacji Polski oraz wejściem narodu i Państwa do kręgu cywilizacji europejskiej.

  Czytaj więcej...


W czwartek 21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się XX Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny, „Gdy o Ziemię dbasz, czysto wokół masz”. Naszą szkołę reprezentowały  trzy zespoły:  pierwszoklasiści Tola Kierzek kl. Ia i Wojciech Ziętek  kl.Ib, drugoklasiści Zofia Chmielina z klasy IIa i Julia Kaczmarek  z klasy IIb, trzecią klasę Aleksandra Lisiak i Daria Muszyńska.  Nasi  reprezentanci osiągnęli duży sukces. Zespół klasy I zajął I miejsce, uczennice z kl. III powtórzyły sukces i w swojej kategorii też wywalczyły I miejsce. Dziewczynki z klasy drugiej uzyskały czwarte miejsce. Cieszymy się z sukcesu naszych uczniów i serdecznie im gratulujemy!

        Czytaj więcej...


„Z Jackiem zwiedzamy zoo” to temat otwartych zajęć dla rodziców i dzieci sześcioletnich, które odbyły się 19.04.2016  w naszej szkole. Celem zajęć było rozwijanie mowy dziecka poprzez słuchanie krótkich wierszy, a także kształcenie spostrzegawczości, wyobraźni i logicznego myślenia. Zaproszone dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały i obserwowały pacynkę Jacusia, który dla każdego malucha miał paluszkową pacynkę- zwierzątko.

  Czytaj więcej...


17 kwietnia przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 13 wzięli udział w uroczystej mszy świętej odprawionej w 1050. Rocznicę Chrztu Polski. Msza święta celebrowana była przez wszystkich proboszczów powiatu ostrowskiego pod przewodnictwem ks. bp. Edwarda Janiaka, Ordynariusza Diecezji Kaliskiej.  Podczas mszy wystąpił Chór Męski ECHO oraz Ostrowska Orkiestra Koncertowa. W tej uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz, dyrektorzy szkół, poczty sztandarowe różnych instytucji i organizacji. Naszą szkołę reprezentowali: Ola, Zuzia i Konrad z klasy 6 wraz z wychowawcą.


    


14 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w seansie  astronomicznym pod kopułą przenośnego planetarium Astro Arena. Podczas seansu uczniowie przenieśli się  w nieznany i fascynujący Kosmos. Widzieli wielobarwne struktury olbrzymich mgławic, kolorowe planety i ich księżyce, dynamiczne struktury gwiezdne oraz wielkie galaktyki. Wszystkich uczniów zachwycił nieznany dotąd Wszechświat, a prezentacja nieba przeprowadzona na żywo przez Animatora wywarła ogromne wrażenie.

  


W dniu 14 kwietnia 2016r. uczennica klasy szóstej Anna Klah reprezentowała naszą szkołę w II Konkursie Piosenki Angielskiej w Gimnazjum Nr 1.
Ania zaprezentowała swoje umiejętności wokalne wykonując utwór „Big Big World”. Konkurencja była bardzo duża i chociaż zaśpiewała z wielkim zaangażowaniem to nie zdobyła wyróżnienia.
Życzymy sukcesów w przyszłości!

  


13 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXXI BIEGACH  PRZEŁAJOWYCH  O PUCHAR KLUBU OLIMPIJCZYKA PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5. Zawody odbyły się w kompleksie sportowym STAL w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Kusocińskiego i brało w niej udział  7 szkół. Wszyscy uczniowie ukończyli bieg na swoich dystansach, a troje z nich z bardzo dobrym miejscem. Byli to: Nadia Błaszczyk- miejsce I, Natalia Janus – miejsce III i Wojtek Szymoniak – miejsce III.

    


Strona 6 z 19First   Previous   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji