22 października 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2015/2016
 

Dnia 12.04.2016 roku o godzinie 16.00 w naszej szkole odbyły się otwarte warsztaty logopedyczne dla rodziców i dzieci z oddziału „0”. Zajęcia były prowadzone przez panią Joannę Szymańską i Eunikę Szaroszek.

Kolejne warsztaty, niestety już ostatnie w tym roku szkolnym, zaplanowane są na 7.06.2016 roku, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

  Czytaj więcej...


Dnia 13 kwietnia 2016r. uczennice klasy szóstej: Kinga Andruszkiewicz, Anna Klah i Natalia Matuszewska wzięły udział w I Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej nr 11.
Konkurs sprawdzał znajomość funkcji językowych, środków językowych oraz rozumienie tekstów pisanych i słuchanych. Dziewczyny nie zajęły głównych miejsc, ale miały okazję do sprawdzenia swoich umiejętności i zdobycia doświadczeń na przyszłość.

  


12 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się miejskie eliminacje XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod honorowym patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek.  Współorganizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim.
   Nasza drużyna w składzie: Kinga Szmaj, Nadia Błaszczyk, Mateusz Stefanowski i Konrad Szostak zajęła miejsce na podium (3 miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych). Serdecznie im gratulujemy.   Czytaj więcej...


8 kwietnia 2016 roku uczennice klas I-III wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Kulinarnym „Jem smacznie, zdrowo i kolorowo” w SP nr 7. Zadania, które organizatorzy konkursu postawili przed
2 - osobowymi zespołami dotyczyły uzdolnień związanych z przygotowaniem potraw, dbałości o estetykę posiłków. Zmagania konkursowe zakończyły się dużym sukcesem uczennic naszej szkoły.  Zespół klasy pierwszej – Kamila Rojek i Zuzanna Rozpędowska najpiękniej wykonały kanapki i zajęły I miejsce. Uczennice  – Daria Mus zyńska i Aleksandra Lisiak wykonały najciekawsze zwierzątka warzywne i zajęły również I miejsce wśród zespołów uczniów klas trzecich.


  


W sobotę 9 kwietnia nasza świetlica brała udział w I POWIATOWYM TURNIEJU GIER PLANSZOWYCH, konkursie zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim oraz przez Stowarzyszenie Hurra Kultura. Celem turnieju była integracja dzieci i młodzieży, dobra zabawa oraz kształtowanie wytrwałości, poczucia odpowiedzialności za własne decyzje, racjonalnego planowania i kreatywnego rozwiązywania problemów oraz myślenia abstrakcyjnego...

czytaj więcej

 

zdjęcia w galerii zdjęć   


  


4 kwietnia 2016 roku uczniowie klas starszych pojechali do Poznania na wycieczkę przyrodniczo-historyczną. Pierwszym celem wyjazdu był Wielkopolski Park Narodowy. Uczniowie poznali chronioną i charakterystyczną faunę i florę tego urokliwego miejsca, widzieli jeziora, poznali symbol parku. W Muzeum Przyrodniczym samodzielnie zdobywali wiedzę wypełniając karty pracy. Uczniom szczególnie podobały się zajęcia w „Leśnej szkole” na świeżym powietrzu wśród śpiewu ptaków i zakwitających  w runie leśnym kwiatów.     

zdjęcia w galerii zdjęć                                                                           
 &l   Czytaj więcej...


Kacper Brzezicha i Wojciech Ziętek - uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Wyróżniono w nim 33 prace uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Wszystkie nagrodzone prace w konkursie zostały nadrukowane na jednym z autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji. W poniedziałek 4 kwietnia na Ostrowski Rynku w obecności władz naszego miasta oraz przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej i Miejskiej nastąpiło oficjalne przekazanie autobusu - "galerii na czterech kółkach" - do użytku. Pomysł godny naśladowania - akcja będzie kontynuowana przez następne lata.

  


23.03.2016 odbyło się spotkanie czytelnicze w  ramach  programu "Czytające Szkoły". Uczniowie klas I-III oraz przedszkolacy wysłuchali  opowiadań z książki Agnieszki Galicy „Bajeczka wielkanocna” czytanych przez ucznia kl.IV  Jakuba Kasprzaka. Przedświąteczna impreza czytelnicza zapoznała  dzieci z wielkanocnymi zwyczajami – kolorowymi  pisankami, zajączkiem, barankiem.

  


W poniedziałek 21 marca przywitaliśmy w naszej szkole wiosnę. Na sali gimnastycznej odbyły sie występy uczniów. Klasa V przygotowała przedstawienie pt."  I cóż na to powiecie, że wiosna jest na świecie". Swoje pięć minut miała również świetlica, która zaprezentowała bajkę "Wróżki". W części następnej klasy zaprezentowały się w pokazie talentów. Na zakończenie klasy wraz z wychowawcami wzięli udział w głosowaniu na najciekawszy występ. Zabawa była wspaniała.

  


Strona 7 z 19First   Previous   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji