22 października 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2015/2016
 
Image: II edycja projektu "Odblaskowa trzynastka"

 Szkoła Podstawowa nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim trzeci rok realizuje projekt „Bądźmy bezpieczni. Odblaskowa trzynastka”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na konieczność kontrolowania i realizację ustawowego obowiązku noszenia odblasków przez dzieci do lat 15 oraz promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Uczniowie podczas pogadanki i prezentacji multimedialnej uświadomili sobie, że noszenie odblaskowych elementów przez pieszych i rowerzystów sprawia, że są oni zdecydowanie lepiej widoczni na drodze dla kierowców samochodów.

  Czytaj więcej...


 

 

Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 przywitali przygotowanymi przez siebie kolorowymi, pełnowartościowymi kanapkami. "Ostrowska trzynastka" już drugi rok bierze udział w projekcie "Śniadanie daje moc”. Realizuje projekt w dwóch odsłonach – jesiennej i wiosennej. Celem akcji jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Uczniowie w swoich salach przygotowywali smaczne kanapki z motywami zwierzęcymi i wiosennymi. Z pozostałych składników przyrządzali przekąski - koreczki owocowe i warzywne. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole. Dziękujemy Rodzicom za wsparcie projektu.

ZDJĘCIA UCZNIÓW KLAS 0-4 w galerii zdjęć- 2015/16   


W środę 16 marca b.r. klasy 0-III wyjechały do Ostrowsiego Centrum Kultury na musical "Piękna i bestia". Dzieci obejrzały historię dobrej i pięknej córki, która udaje się do mrocznego zamku Bestii, i chcąc ocalić życie  ojca zostaje tam zamiast niego w niewoli - w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.

Urzekającą opowieść o losach Belli  podkreśliła bajkowa scenografia, kolorowe kostiumy i piękne piosenki, które przeniosły widzów w magiczny świat zaczarowanych przedmiotów i pozwoliły dzieciom  - wraz z naszą bohaterką - odkryć tajemnicę skrywaną za starymi murami zamku.
    


Dnia 16 marca uczniowie klas IV – VI udali się do OCK na spektakl pt.: „W krainie Narnii”. W niezwykłą podróż do baśniowej krainy przyjaznych nimf i faunów oraz złowrogiej Białej Czarownicy zabrali nas aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie. Przejście do tego magicznego świata, w zapomnianej starej szafie, przypadkiem odnajduje czwórka dzieci…

  


14 marca b.r. uczniowie klasy 1b szukali oznak zbliżającej się wiosny. Zaglądali do przydomowych ogródków, poszukiwali pierwszych kwiatów na grządkach i pączków na krzewach. Na koniec wycieczki uwiecznili na zdjęciu klasowym ostatki zimy.

  


Dnia 11.03.2016 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dla klas pierwszych i dla klasy szóstej. Naszym gościem była terapeutka z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień Pani Karina Dusza.
 Dla młodszych klas zajęcia dotyczyły profilaktyki  uzależnienia od alkoholu. Dzieci przeniosły się do krainy Bajkolandii, w której poznały króla, niestety pijącego zbyt wiele alkoholu. W klasie szóstej profilaktyka dotyczyła uzależnienia  od narkotyków i dopalaczy. Uczniowie określili jakie są przyczyny sięgania po substancje psychoaktywne.

  Czytaj więcej...


12 marca w Ostrowskim Centrum Kultury  odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia ekologicznego konkursu plastycznego „Zwierzęta wokół nas” i „Pomóżmy zwierzętom leśnym przetrwać zimę”. 

W kategorii klas I-III: I miejsce zajęła Maja Kaczmarek kl. Ib, II miejsce Anna Gąsiorowska z kl. III, a III miejsce Tola Kierzek z kl.Ia Wyróżnienie uzyskały prace: Zofii Chmieliny kl. IIa i Dominiki Wrzeszcz kl. IIb.

Kategoria klas IV-VI: I miejsce zdobyła praca Anny Klah z kl. VI, II miejsce praca Julii Jentek kl.VI, III miejsce uzyskała praca Laury Pałasz z kl. IV. Prace uczennic z klasy V: Nadii Błaszczyk i Natalii Janus otrzymały wyróżnienia. Cieszymy się z sukcesów naszych uczennic i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć!

  Czytaj więcej...


W sobotę, 12 marca 2016r w siedzibie OSP przy ulicy Staszica w Ostrowie Wielkopolskim odbył sie etap miejski Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Przeciwpożarowej pt. "Młodzież zapobiega pożarom". Uczestniczyły w nim szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy V, którzy wygrali eliminacje szkolne. Byli to: Natalia Janus i Hubert Kupis. Konkurs składał sie z dwóch części, pisemnej i ustnej. Uczennicy naszej szkoły Natalii Janus udało sie wywalczyć III miejsce. GRATULUJEMY.


    


Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski zorganizował w tym roku wybory „Super Dziewczyny”. W szranki stanęły: Kinga Szmaj z klasy VI, Natalia Janus, Marysia Młynarczyk, Julia Krysiak, Wiktoria Wojtasiak oraz Oliwia Rejek z klasy V. Chętne do uzyskania tego tytułu kandydatki musiały się popisać różnymi umiejętnościami. Była próba mądrości, przyszywanie guzików, układanie przysłów o kobietach, a także pokaz strojów i fryzur przygotowanych przez dziewczyny. Jury miało bardzo trudne zadanie, ale ostatecznie na „Super Dziewczynę” została wybrana:
Kinga Szmaj. Wszystkim dziewczynom gratulujemy wspaniałego występu!


    


Dnia 11 marca 2016 roku grupa uczniów klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 13 im. S. Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczo- Ekologicznym zorganizowanym w Publicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematem konkursu były doświadczenia i eksperymenty związane z powietrzem pod hasłem - "Eksperymentujemy - uczymy się w praktyce". Zespół uczniów klasy czwartej w składzie: Jakub Kasprzak, Bartosz Cierniak i Kacper Gądziak przygotowali, zaprezentowali  eksperyment pod nazwą „Gaszenie ognia". Następnie napisali test składający się z dwudziestu pytań, w którym wykazali się bogatą wiedzą teoretyczną.
W wyniku ogłoszonego konkursu zespół dzieci reprezentujący naszą szkołę zajął drugie miejsce.
Gratulacje.   


Strona 8 z 19First   Previous   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji