15 sierpnia 2022   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2015/2016
 

10 marca 2016r., o godzinie 17.00, w Szkole Podstawowej nr 7 odbyło się podsumowanie III Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem “Tajemniczy świat ballad i bajek”. Nasza uczennica Anna Klah z klasy 6 została laureatką tego konkursu. Komisja konkursowa wyłoniła spośród 48 uczniów 18 osób, które wykazały się niezwykle rozległą wiedzą na temat ballad i bajek. W etapie ustnym musiały się one wykazać także umiejętnością pięknego wysławiania się na określony temat.

Cieszy nas fakt, że Anna znalazła się wśród osób wyróżnionych – zajęła piąte miejsce w konkursie. Gratulujemy!
    


Dnia 10 marca uczniowie klasy szóstej, wraz z wychowawcą i rodzicami, wybrali się na wycieczkę integracyjną do kręgielni. Wyjście zorganizowane zostało z okazji Dnia Kobiet. Celem wyprawy była integracja zespołu klasowego.
  


3 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lekturze „Z lekturą za pan brat”. Celem konkursu było rozbudzenie wśród dzieci zamiłowania do literatury oraz upowszechnianie czystości i kultury języka polskiego. W zmaganiach wzięło udział 52 uczniów z 9 ostrowskich szkół podstawowych. Miłośnicy literatury dla dzieci rywalizowali w trzech grupach wiekowych. Uczniowie klas pierwszych wykonywali zadania w formie zabawowej i ustnie odpowiadali na losowo wybrane pytania dotyczące lektur, uczniowie klas drugich i trzecich wykonywali zadania testowe. 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!   Czytaj więcej...


Uczniowie klasy VI wyszli w teren, aby obserwować papugi. Te egzotyczne ptaki hoduje uczeń – Kamil Widelski wraz z rodzicami. Wszystkich zachwycił widok 16 różnokolorowych ptaków z gatunku nimf, papużek falistych i nierozłączek. Kamil opowiedział koleżankom i kolegom ciekawostki o karmieniu papug i opiece nad nimi. Dziękujemy państwu Widelskim za możliwość przeprowadzenia lekcji w terenie.

  


Dziesięcioro uczniów z klasy VI wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Meditest  zorganizowanym przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji.  Wiedza, którą uczniowie musieli się wykazać podczas wypełniania testu dotyczyła zdrowia i jego ochrony. Uczennice: Zuzanna Wilgocka i Julia Wojciekiewicz zajęły w konkursie III miejsce.

  


Uczniowie klas młodszych naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie fotograficznym „Aktywnie zimą. Zabawy na śniegu i nie tylko” zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową Sióstr Salezjanek. Cieszy fakt, że spośród nadesłanych fotografii, jury doceniło prace naszych uczennic. 22 lutego 2016 roku podczas uroczystego podsumowania konkursu,  dyplomy oraz nagrody otrzymały:  Samanta Banach z klasy II a oraz Dominika Wrzeszcz z klasy II b za zajęcie I miejsca, Julia Kaczmarek oraz Zuzanna Prażmo z klasy II b- za wyróżnienia, Maja Kaczmarek z 1b - za udział. Ideą konkursu było promowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, a także  zainteresowanie dzieci fotografią.  Nagrodzone dzieci podkreślają, że dla nich była to przede wszystkim świetna zabawa na śniegu.

  


19 lutego, w Szkole Podstawowej nr 13, został zorganizowany Dzień Otwartych Drzwi. To kolejne już spotkanie z dziećmi – przyszłymi pierwszoklasistami. Wcześniej odbyły się dwa warsztaty edukacyjne „Wspomaganie rozwoju mowy dziecka” - logopedyczne zajęcia otwarte dla pięcioletnich i sześcioletnich dzieci oraz ich opiekunów. W piątkowe popołudnie mogli zapoznać się także z ofertą edukacyjną szkoły.

  Czytaj więcej...


„Młodzież zapobiega pożarom”

We wtorek, 16 lutego gościliśmy w szkole przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Panowie przeprowadzili w klasie V krótką pogadankę na temat najważniejszych faktów z historii OSP oraz sposobów zapobiegania pożarom. Jako podsumowanie, uczniowie odpowiedzieli na kilka pytań za pomocą testu.  Były to eliminacje do miejskiego etapu turnieju. Najlepszymi okazali się Hubert Kupis I Natalia Janus.

  


14 lutego 2016r ,trzynastu wspaniałych z TRZYNASTKI wzięło udział w pieszym rajdzie UROKI ZIMY, z metą w kompleksie wypoczynkowym „Borowianka” w Ostrowie Wielkopolskim. Celem rajdu była:
•    popularyzacja aktywnych form rekreacji i wypoczynku
•    uczczenie 96 rocznicy powstania Policji,
•    upowszechnienie zorganizowanej turystyki i wypoczynku
•    popularyzacja historii i współczesności Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
•    przybliżenie młodzieży specyfiki pracy Policji i Straży Pożarnej
  


konkurs matematyczny

 Dnia 12 lutego b.r. w Gimnazjum nr 3 odbył się Konkurs Matematyczny "Matematyki odsłon kilka". Konkurs zorganizowany przy współpracy I Liceum Ogólnoksztalcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Natalia Matuszewska zajęła I miejsce - ex aequo z dwójką uczniów. GRATULUJEMY LAUREATCE.  Naszą szkołę reprezentowali uzniowie klasy 6:

Anna Klah, Ksawery Derdas, Konrad Szostak, Kinga Andruszkiewicz, Natalia Matuszewska.   


Strona 9 z 19First   Previous   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji