22 października 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2016/2017
 

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”           
Wisława Szymborska

Rozbudzanie wśród dzieci zamiłowania do literatury w myśl słów Wisławy Szymborskiej, że „…czytanie książek to najpiękniejsza zabawa…” to główny cel międzyszkolnego konkursu „Z lekturą za pan brat”. Konkurs wiedzy o lekturze dla uczniów klas I-III odbył się                     
2 marca 2017 roku już po raz piętnasty w Szkole Podstawowej nr 13. Przystąpili do niego uczniowie z dziesięciu ostrowskich szkół podstawowych – łącznie 56 uczniów.

    Czytaj więcej...


Wystarczy tylko odrobina fantazji by w baśniową krainę mógł wybrać się każdy

Któż z nas nie słuchał z zapartym tchem historii, opowiadanych przez babcię, gdzie dobro i zło toczyło odwieczną walkę, a dzielny rycerz zdobywał rękę pięknej księżniczki? Baśnie naszego dzieciństwa to najpiękniejsze opowieści, które pamiętamy do dziś. W środę 1 marca oddział 0, klasa 1 oraz klasy 2 wybrały się do Ostrowskiego Centrum Kultury aby obejrzec Baśnie Braci Grimm wystawiane przez Teatr współczesny w Krakowie. Dzieci oglądały jak Czerwony Kapturek próbował przechytrzyć złego wilka, a królewna Śnieżka poznała wielu nowych przyjaciół. To tylko niektóre z przygód jakie przeżyły w tym dniu nasi uczniowie. W szkole panowała magiczna baśniowa atmosfera już do końca dnia.


    


27 lutego w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się II etap XIX Konkursu Ortograficznego „Mistrz ortografii”. Do rozwiązywania testu składającego się z dwudziestu pytań przystąpiło 114 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali: Daria Muszyńska i Aleksandra Lisiak z klasy 4 oraz Jakub Kasprzak i Bartosz Cierniak z klasy 5.

  


24 lutego, w Szkole Podstawowej nr 13, został zorganizowany Dzień Otwartych Drzwi. To kolejne już spotkanie z dziećmi – przyszłymi pierwszoklasistami. W piątkowe popołudnie dzieci i ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły. Przybyłych gości powitała pani dyrektor Jolanta Przybyłek i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klas I – VI. Również w poszczególnych klasach na dzieci czekało wiele atrakcji. Brały udział w zajęciach plastycznych, muzyczno – tanecznych, manualnych, grach i zabawach planszowych. Goście z uwagą podziwiali kolekcję pucharów i trofeów sportowych oraz nowoczesny sprzęt multimedialny w pracowni komputerowej i salach lekcyjnych. Najmłodsi chętnie korzystali z sali „Radosna szkoła”. Zwiedzanie szkoły było dla rodziców i dzieci wyjątkową okazją do spotkania z dyrekcją i poznania nauczycieli. Każdy z uczestników otrzymał folder poświęcony szkole. Rodzice z uwagą zapoznali się z bogatą ofertą szkoły oraz z warunkami naboru.


    


22 lutego b.r. uczniowie klas 2 - 3 wzięło udział w II etapie XIX Konkursu Ortograficznego w Szkole Podstawowej nr 5. 64 uczniów z całego powiatu ostrowskiego rozwiązywało test polonistyczny złozony z pytań zamkniętych, krzyżówki, rebusów. Do etapu finałowego zakwalifikowała się uczennica klasy 3 a - Zofia Chmielina. Serdecznie gratulujemy!!!

  


20 lutego gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.  Celem wizyty  było przeprowadzenie wśród uczniów klasy V eliminacji szkolnych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Przeciwpożarowej  „Młodzież zapobiega pożarom”. Panowie przybliżyli  uczniom specyfikę pracy straży pożarnej, opowiedzieli o materiałach służących do gaszenia pożarów i zwrócili uwagę na to, jak  zachować się w sytuacji zagrożenia. Na koniec każdy z uczniów  rozwiązał test, który wyłonił zwycięzców . Ostatecznie  do etapu  miejskiego zakwalifikowali się: Karina Galler  i Jakub Kasprzak.

    


Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień badmintona, podczas którego młodzież  doskonaliła technikę odbić , zagrywki oraz poznała  przepisy gry w tę prostą , ale jakże przyjemna grę rekreacyjną. Na zakończenie odbyły się   turnieje  klasowe. A oto zwycięzcy  poszczególnych  grup:
KLASA  IV- JAKUB KRASZKIEWICZ
KLASA  V- ERYK KĘDZIORSKI
KLASA VI – NATALIA JANUS, NORBERT RYGUSIAK

  


19 lutego 2017r ,uczniowie  z klas IV, V i VI,  wzięli udział w pieszym rajdzie UROKI ZIMY, z metą w kompleksie wypoczynkowym „Borowianka” w Ostrowie Wielkopolskim. Celem rajdu była:
- popularyzacja aktywnych form rekreacji i wypoczynku
 - uczczenie 98 rocznicy powstania Policji,
 - upowszechnienie zorganizowanej turystyki i wypoczynku
- popularyzacja historii i współczesności Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
- przybliżenie młodzieży specyfiki pracy Policji i Straży Pożarnej
       


16 lutego 2017 roku uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami zajęcia z wychowania fizycznego i edukacji społecznej realizowali w Kinder Klubie przy ul. Kościuszki. Były zabawy sprawnościowe: wspinanie po drabinie, za pomocą liny, na ścianie wspinaczkowej; zjeżdżanie do basenu z kulkami oraz pokonywanie toru przeszkód.  Zajęcia rytmiczne i ruchowe przy muzyce prowadził Klaun Czesio. Dzieci żonglowały talerzami, chodziły na szczudłach, ścigały się podając piłki lub balony, bawiły się z chustą animacyjną, wykonywały ćwiczenia w rytm muzyki.  Zajęcia w terenie -pobyt w Kinder Klubie oraz spacer ulicami miasta przysporzyły  uczniom dużo radości i emocji.  Dziękujemy za zaproszenie właścicielce klubu – pani Bogumile Kupis!

  


27 stycznia 2017 roku odbyło się trzecie spotkanie uczniów naszej szkoły z przedszkolakami z przedszkola nr 3 im. Jasia i Małgosi. Tym razem uczniowie klasy II b przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek przestawienie teatralne wiersza "Na straganie" Jana Brzechwy. Przedszkolaki dowiedziały się, jak jedzenie warzyw ma duży wpływ na nasze zdrowie. Na zakończenie spotkania drugoklasista - Wojtek Ziętek -  przeczytał młodszym kolegom i koleżankom swoje opowiadanie pt. „O Janku, co został rycerzem”.  Spotkanie przysporzyło wszystkim dzieciom wiele radości, wzbogaciło w nowe wiadomości i przeżycia.

    


Strona 10 z 19First   Previous   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji