29 listopada 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2016/2017
 

 W piatek 27 stycznia b.r. Rada rodziców naszej szkoły zorganizowała zabawę dla uczniów i ufundowała poczestunek. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Dziękujemy organizatorom.

  


  


25 stycznia b.r. uczniowie oddziału zerowego przedstawili seniorom z naszego osiedla przedtawienie jasełkowe. Uczniowie klas 1-3 zaprezentowali inscenizacje teatralne, piosenki, tancem i wierszem złożyli życzenia swoim babciom i dziadkom. Uczniowie klas 2-3 zagrali popularne melodie na fletach prostych a grupa gitarowa zakonczyła koncert wspólnym wykonaniem utworu "Sto lat". Składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim seniorom.

  


W środę 25 stycznia b.r. 16 uczniów klas 2 - 3 wzieło udział w szkolnym etapie konkursu ortograficznego. 6 uczniów zawkalifikowało się do etapu II, który odbędzie sie 22 lutego w Szkole Podstawowej nr 5. Życzymy powodzenia!!!!

  


24 stycznia b.r. uczniowie klas młodszych uczesticzyli w spotkaniu z dzielnicowym osiedla Pruślin Powiatowej Komendy Policji w  Ostrowie Wielkopolskim.

Pogadanka profilaktyczna przeprowadzona przez st. sierżant Rafał Bałwas dotyczyła zagrożeń wystepujących podczas zabaw na lodzie, śniegu.

  


23 stycznia b.r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w  obchodach 72 rocznicę wyzwolenia naszego miasta spod okupacji niemieckiej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego  wysłuchano przemówienia pani prezydent Beaty Klimek. Następnie delegacje parlamentarzystów, władz samorządowych, służb mundurowych i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze pod tablicami upamiętniającymi  to wydarzenie. Na zakończenie uroczystości odśpiewano Rotę.

  


19 stycznia w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny pod hasłem „Fantastyczny świat powieści o Bilbo Bagginsie”. W międzyszkolnych zmaganiach brali udział uczniowie z ostrowskich szkół podstawowych. Musieli oni wykazać się wiedzą z zakresu nauki o języku, teorii literatury, a przede wszystkim znajomością lektury: „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Kasprzak i Bartosz Cierniak z klasy 5 oraz Maksymilian Błaut i Hubert Kupis z klasy 6. Cieszy nas fakt, że Jakub Kasprzak zakwalifikował się do II etapu – części ustnej. ŻYCZYMY POWODZENIA!

    


Zima to czas zabaw na śniegu i lodzie. 19 stycznia 2017 roku nauczyciele nauczania zintegrowanego wraz z uczniami klas drugich i trzecich pojechali do Kalisza na lodowisko kryte. Celem wyjazdu było przede wszystkim umożliwienie uczniom jazdy na łyżwach i poznanie tej aktywnej formy spędzania wolnego czasu zimą. Uczniowie na lodowisku przestrzegali zasad bezpieczeństwa, przekazanych przez nauczycieli; dbali nie tylko o zdrowie własne, ale też kolegów i koleżanek. Po skończonych zajęciach dzieci nie kryły radości i zadowolenia z tej formy zabawy na świeżym powietrzu podczas zimy.

    


Klasowe rozgrywki w tenisie stołowym rozstrzygnięte. A oto zwycięzcy klas w kategorii dziewcząt i chłopców:
Klasa IV -  Ola Lisiak i Patryk Kopeć
Klasa V – Oliwia Idziorek i Mikołaj Szczepaniak
Klasa VI – Natalia Janus i Szymon Bartczak

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!


    


Spotkanie z psychologiem

17 stycznia uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajeciach z psychologiem z Ośrodka Profilaktyki i Terapii w Ostrowie Wielkopolskim. Tematyka spotkania dotyczyła togo co jest w naszym otoczeniu i życiu dobre a zarazem groźne i niebezpieczne.

  


Strona 11 z 19First   Previous   6  7  8  9  10  [11]  12  13  14  15  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji