29 listopada 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2016/2017
 

13 stycznia b.r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się III Międzyszkolny Konkuts Kolęd i Pastorałek. Nasze uczennice: Zuzanna Prażmo z klasy 3b - pastorałka "Kiej łowieckii, Zuzanna Banasiak z klasy 4 - pastorałka "Kolęda płynie z wysokości". W miłej atmosferze organizatorzy zapewnili wszystkim spędzenie chwil w świątecznym nastroju, przy nutach solistów i chóru Szkoły Podstawowej nr 11. Zuzanna Banasiak zajęła II miejsce w kategorii solistów klas 4-6. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  


Wprowadzając w Bożonarodzeniowy  nastrój dnia 22 grudnia  2016 roku w  Szkole Podstawowej nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim  zabrzmiały kolędy oraz piosenki o tematyce Świątecznej.  Dzieci  z zerówki  5 i 6 letnie  wystąpiły na szkolnej scenie i zaprezentowały Jasełka.
Poprzez udział w Jasełkach  uczniowie mieli okazję bliżej poznać  tradycje związane ze Świętami  Bożego Narodzenia. Wszystkie dzieci  przebrane w  stroje przygotowane przez rodziców z zaangażowaniem  odegrały swoje role.    Po występie Pani  Dyrektor  podziękowała dzieciom, ich opiekunom oraz  złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.


    


projekt edukacyjny

    


21 grudnia rodzice Jakuba Karbowiaka odebrali kolejną partię nakrętek uzbieraną w ciągu 4 miesięcy przez naszych uczniów. Dziękujemy za udział w tej charytatywnej akcji i zachęcamy do dalszej zbiórki na rzecz Jakuba.

  


MAKIETA BIBLIOTEKI MARZEŃ

  


Wyróżnienie dla Zuzanny Światłej
Uczennice klasy VI: Zuzanna Światła, Nadia Błaszczyk, Maria Młynarczyk wzięły udział w konkursie fotograficznym pt. „Leśne życie” zorganizowanym przez Fundację Wsparcie oraz Tesco Polska.  Celem konkursu było budowanie wiedzy poznawczej u dzieci na temat otaczającej przyrody.                                 
20 grudnia 2016 roku w siedzibie fundacji odbyło się podsumowanie konkursu. Zdjęcie naszej uczennicy Zuzanny Światłej zostało przez komisję konkursową  wyróżnione. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od organizatorów upominki.  


    


W piątek 16 grudnia nasza szkoła zorganizowała dla uczniów klas 1 - 6 - szkolenia z podstaw udzielania pierwszej pomocy. Zaproszeni ratownicy medyczni szkolili uczniów klas 1 - 3 a w klasach 4 - 6 utrwalali zasady resuscytacji. Do zadań uczniów należało:

 - sprawdzenie bezpieczeństwa przez ratującego, ocena stanu poszkodowanego, wezwanie telefoniczne służb ratowniczych, resuscytacja oraz pozycja boczna.

Projekt przeprowadzony jest w ramach innowacji pedagogicznych - "Z bezpieczeństwem za pan brat" - pod opieką pani Ewy Portasiak-Włodarczyk i Romany Ziajki.

    


13 grudnia 2016 roku odbyło się drugie spotkanie uczniów naszej szkoły z przedszkolakami z przedszkola nr 3 im. Jasia i Małgosi. Tym razem uczniowie klasy III b przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek montaż słowno-muzyczny pt. „Cztery żywioły”. Przedszkolaki dowiedziały się,  co to są żywioły, mogły je zobaczyć i uczestniczyć we wspólnym  śpiewie i tańcu. Na zakończenie spotkania trzecioklasiści przeczytali młodszym kolegom i koleżankom książeczkę pt. „Gdzie jest Mikołaj?”.  Spotkanie przysporzyło wszystkim dzieciom wiele radości, wzbogaciło w nowe wiadomości i przeżycia. 

 
    


12 grudnia w naszej szkole odbyła się  wystawa charytatywnych laleczek. Impreza została zorganizowana w ramach projektu edukacyjno-pomocniczego UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Podczas tej akcji uczniowie wykonywali specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. W Dzień dla Dzieci z Angoli  wszystkie wykonane lalki zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej, rodzicom i dziadkom. Każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Angoli przekazując na ten cel darowiznę.
Zebrane fundusze zostaną przekazane na konto UNICEF i przeznaczone na zakup szczepionek przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.
Koordynator projektu Małgorzata Kraszkiewicz dziękuje za wykonanie laleczek oraz za wsparcie finansowe akcji.

    


8 grudnia b.r. klasa 2b została zaproszona przez wychowawcę do Ostrowskiego Centrum Kultury na spektakl mikołajkowy - Magia prezentów, w wykonaniu teatru "W punkt" oraz w oprawie muzycznej Romany Ziajki. Uczniowie po spektaklu zostali zaproszeni w kuluary sceny, mogli obserwować pracę za jej kulisami, obserwować pracę młodych aktorów.

  


Strona 12 z 19First   Previous   7  8  9  10  11  [12]  13  14  15  16  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji