22 października 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2016/2017
 

17 września 2016r  gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Policji w osobach: Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, starszego aspiranta Henryka Kucharskiego oraz sierżant Ewę Golińską. Podczas festynu szkolnego zwrócili uwagę na bezpieczeństwo dzieci i dorosłych, promujac akcję pt. "Bezpieczne poruszanie sie po drogach osiedlowych".

      


Image: OGÓLNOPOLSKA AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016”

 

 

 

 

 

 

 

Już po raz kolejny, w piątkowe przedpołudnie 16 września 2016 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Porządkowaliśmy osiedlowe ulice oraz pobliski las. Poprzez aktywny udział w akcji chcieliśmy pokazać, że ważna jest dla nas troska o środowisko, w którym żyjemy. Mamy również nadzieję, że uczymy innych nie śmiecenia i radości z faktu, że warto dbać o naszą planetę.
   Tegoroczna  akcja „Sprzątanie świata” w tym roku odbyła się pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”.

 

zdjecia z udziału w akcji w galerii zdjęć   


11 września 2016 roku uczestniczyliśmy w rajdzie rowerowym „Jesień Chopinowska”. Wraz z uczestnikami rajdu ze Szkoły Podstawowej nr 6 wybraliśmy trasę dowolną. W ten sposób poznaliśmy walory turystyczne Południowej Wielkopolski, szczególnie mijanych miejscowości: Przygodzic, Jankowa, Ludwikowa, Dębnicy. W Antoninie spacerowaliśmy po rezerwacie przyrody „Wydymacz”,  zwiedziliśmy Pałac myśliwski Radziwiłłów.
    Uczestnicząc w rajdzie nie tylko upamiętniliśmy wraz z innymi uczestnikami pobyt Fryderyka Chopina w Antoninie, ale też wypoczywaliśmy  w sposób czynny. 

  


galeria zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z przedstawienia wystawionego 1 września 2016 r. z okazji uroczytsego otwarcia Przedszkola nr 3 - autorkami i reżyserkami są pani Eunika Szaroszek i Joanna Szymańska, aktorami uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13.

                                                 GRATULUJEMY!!!

więcej - galeria zdjęć 2016/2017   


1 września 2016r. z okazji obchodów 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej, odbyła się msza święta w kościele pw. Z Najświętszego Zbawiciela. W uroczystości brały udział władze miasta i powiatu, przedstawiciele kombatantów, poczty sztandarowe organizacji oraz szkół ostrowskich. W hołdzie poległym zostały również złożone wiązanki kwiatów w miejscach upamiętniających bohaterów II wojny światowej.

  


Uroczystości nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy 1 września o godzinie 14.00 spotkaniem dzieci i rodziców klas 0-4 z nauczycielami. Pani Dyrektor Jolanta Przybyłek powitała zebranych i życzyła wszystkim sukcesów i owocnej pracy w nowym roku szkolnym. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 4.

więcej - galeria zdjęć 2016_17   Czytaj więcej...


OTWARCIE NOWO WYBUDOWANEGO PRZEDSZKOLA „JAŚ I MAŁGOSIA"I

1 września 2016 roku w nowo wybudowanym przedszkolu „Jaś i Małgosia” przy ulicy Świetlicowej w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017. W uroczystości udział wzięli między innymi: Pani Prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego, senatorowie, posłowie, radni, przedstawiciele władz miasta, starostwa, dyrektorzy ostrowskich placówek, rodzice, nauczyciele, pracownicy, a także część społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 13. Wszyscy przybyli goście uczestniczyli w uroczystej mszy św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Łukasza Buzuna oraz proboszcza parafii św. Rodziny ks. Dominika Wodniczaka. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do Publicznego Przedszkola nr 3.

więcej - galeria zdjęć 2016_17   Czytaj więcej...


Strona 19 z 19First   Previous   10  11  12  13  14  15  16  17  18  [19]  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji