22 października 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2016/2017
 

W dniach 7 - 9 czerwca uczniowie z klas IV - VI wzięli udział  w wycieczce krajoznawczo - turystycznej do Beskidu Śląskiego. Po przyjeździe do Ustronia spotkaliśmy się z przewodnikiem, z którym  wjechaliśmy  kolejką linowa na górę Czantorie,tam podziwialiśmy przepiękną  panoramę gór. W drodze powrotnej uczyliśmy się jak korzystać ze szlaków górskich.

  Czytaj więcej...


Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Rok w lesie” zorganizowanym przez Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie i po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zajęli w nim czołowe miejsca. Spośród prawie trzystu nadesłanych prac z powiatu, jury wybrało prace naszych uczennic.  Julia Kaczmarek zajęła II miejsce w konkursie, a Maja Frankiewicz zdobyła wyróżnienie. Dyplomy i nagrody dziewczynki odebrały podczas festynu edukacyjnego „Spotkanie z lasem” w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, który odbył się 9 czerwca 2017 roku. Uczennicom gratulujemy!


    


Z okazji zbliżającego się zakończenia I etapu nauki w szkole podstawowej , rodzice wraz z nauczycielami zorganizowali piknik. Odbył się w Kęszycach w dniu 9 czerwca 2017 roku, w urokliwym miejscu - na łące pod lasem pomiędzy polami dzięki uprzejmości Gospodarza.  Dzieci wspólnie bawiły się  w berka, grały w „dwa ognie”, w palanta, skakały przez skakanki. Obserwowały króliki, stado owiec. Wraz z rodzicami piekły kiełbaski w ognisku i jadły  smakołyki przygotowane przez rodziców.  Wspólnie spędzony czas sprawił wszystkim ogromną radość. Serdecznie dziękujemy Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie pikniku!


    


9 czerwca drugoklasiści uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Wrocławia. Program wycieczki był bardzo ciekawy. Pierwszą atrakcją był wjazd windą na 49 piętro punktu widokowego SKY TOWER, skąd dzieci mogły podziwiać panoramę Wrocławia. Kolejnym etapem było szukanie bajkowych skrzatów na wrocławskim  Rynku. Chwilą odpoczynku był rejs statkiem Nerida po Odrze, którym uczniowie dopłynęli  do ogrodu zoologicznego. ZOO z Afrykanerium okazało się  dla wszystkich zaczarowanym, pełnym niespodzianek miejscem. Ostatnim punktem wycieczki, był smaczny posiłek w Mc Donalds. Zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do domu.


    


Dnia 8 czerwca 2017r. dzieci   z zerówki wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę jednodniową do Potarzycy i Dobrzycy. Celem wycieczki był udział w seansie " Gołym okiem, czyli co widać na nocnym niebie" oraz spacer po parku w Dobrzycy. W Planetarium w Potarzycy uczniowie mieli okazję  odnajdywać jasne gwiazdy i obiekty mgławicowe, rozpoznawać gwiazdozbiory widoczne nad Polską.

  Czytaj więcej...


We wtorek, 6 czerwca w naszej szkole odbyło się kolejne „Święto Rodziny na sportowo”. Jak co roku rozegrano mecz w  „Dwa ognie”, a dziewczęta z klas  IV i VI tradycyjnie rozgrzały uczestników taneczną zumbą. W organizację obchodów włączyła się Rada Rodziców, dzięki której dzieci mogły  uczestniczyć w zabawie edukacyjnej na temat bezpieczeństwa. Wystąpił Kabaret Bzik Show w osobie Piotra Balickiego prowadząc animacje dla dzieci.Ku uciesze młodszych i starszych dzieci jeździła kolejka, która zabierała ich w podróż po naszym osiedlu.  Rodzice wraz z dziećmi mogli również obejrzeć przykładową lekcję sztuk walki. Rada Rodziców przygotowała ciasta i napoje oraz loterię. Pogoda dopisała a zabawom nie było końca. Serdeczne podziękowania dla organizatorów tej wspaniałej imprezy!!!
    


Dnia 5 czerwca 2017 r. dobiegły końca zajęcia na basenie dla dzieci sześcioletnich. Uczniowie z zerówki rozwijali sprawność fizyczną podczas nauki pływania w poniedziałki od października 2016r.  W ostatnim dniu zajęć popisali się umiejętnością pływania pod czujnym okiem ratowników oraz wychowawcy.   


Ostrowianin, a zarazem członek działającego przy prezydencie miasta Zespołu ds. Likwidacji Barier Architektonicznych Dariusz Peśla, jest osobą niepełnosprawną z powodu zaniku mięśni. Na wózku inwalidzkim porusza się 40 lat. Podczas spotkań z ostrowskimi uczniami mówił, jak przełamywać bariery i lęki utrudniające wzajemne kontakty i chęć niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym. Dnia 5.06.2017 r. gościliśmy w Naszej Szkole Pana Peślę wraz z żoną. Podzielił się on z nami swoją historią, opowiedział o działalności i aktywności społecznej. Przybliżył również uczniom klas 4 – 6 sytuację osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Wskazał w jaki sposób najlepiej proponować im naszą pomoc i wsparcie. Dowiedzieliśmy się również jak liczną grupę w naszym mieście, ale również na świecie stanowią osoby niepełnosprawne. Pan Peśla przestrzegł również dzieci przed wakacyjnymi szaleństwami, które niestety sprzyjają powstawaniu niepełnosprawności. Usłyszeliśmy również pochwałę, że nasza szkoła jest wyjątkowo przystosowana i przyjazna osobą

  


1 czerwca uczniowie klas drugich wyruszyli ścieżką edukacyjną do lasu na spotkanie z leśniczym. Dla większości dzieci było to pierwsze, ale jakże interesujące spotkanie. Ciekawe opowieści leśnika przybliżyły dzieciom zagadnienia przyrodnicze. Mali przyrodnicy z zapartym tchem słuchali wiadomości o tym, jak chronić i dbać o przyrodę oraz uczyły się, jak należy zachować się w lesie. Oglądali także paśnik dla ssaków i podsyp do dokarmiania ptaków. Miłą niespodzianką było zjedzenie śniadania przy ognisku oraz wesołe gry i zabawy na leśnej polanie. Dziecięce święto zakończyło się słodkimi prezentami oraz kolorowymi balonikami. Podziękowania składamy pani Woźniak - mamy z klasy 2b.


    


Uczennica klasy VI , która 1 czerwca  wzięła udział w 4 Ostrowskim Teście Coopera  odniosła kolejny sukces w swojej sportowej karierze. Uzyskała najlepszy wynik spośród dziewcząt szkół podstawowych.  Podczas 12 minutowego biegu pokonała dystans 2799 metrów.

  


Strona 2 z 19First   Previous   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji