22 października 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2016/2017
 

W piątek 5 maja świętowaliśmy 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie konstytucja, która określała zasady, na jakich miała się opierać władza państwa. Uczniowie klasy 5 przybliżyli w przystępny sposób swoim młodszym kolegom i koleżankom okoliczności tego niezwykłego wydarzenia. Oprócz okolicznościowych pieśni i występu tanecznego przygotowanego przez uczniów klasy 4, uczniowie mogli uczestniczyć w żywej lekcji historii i obejrzeć ciekawą prezentację multimedialną którą zaprezentował Wojtek Ziętek z kl. 2b.


    


W środę 3 maja, poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w miejskich obchodach 226 rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 Maja.

  Czytaj więcej...


28 kwietnia zespół uczniów klasy 2b zajął II miejsce w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat dotyczący zabytków i przedstawiający stolicę wybranego państwa, przedstawić prezentację ustną - uzasadnienie do plakatu, omówić potrawę regionalną wybranego państwa, wykonać tradycyjny  układ taneczny  związany z wybranym  państwem. Nasza drużyna w składzie:

Maja Kaczmarek, Maja Woźniak, Maksymilian Nowacji i Wojciech Ziętek - prezentowała Włochy. 

Gratulujemy!!!

  


28 kwietnia nasza szkoła gościła nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Komedy – Trzcińskiego. Celem wizyty była prezentacja niektórych instrumentów oraz zachęcenie uczniów do skorzystania z oferty edukacyjnej szkoły muzycznej. Uczniowie klas 4 – 6 mogli wysłuchać ciekawych aranżacji oraz klasycznych utworów. Nauczyciele opowiadali także o tym, do jakich rodzin należą prezentowane przez nich instrumenty, omówili ich budowę.

  


Pod koniec kwietnia uczestniczki Klubu czytelniczo - teatralnego zaprezentowały efekty swojej pracy: spektakl słowno - muzyczny „Kot w butach”. Przedstawienie mogli oglądać wychowankowie Publicznego Przedszkola nr 3 im. Jasia i Małgosi oraz najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Uczennice klasy 4 i 5 zaprezentowały także swoje umiejętności aktorskie  i muzyczne rodzicom. Dzieci oraz dorośli w skupieniu i z wielkim zaciekawieniem słuchali historii o biednym Jaśku oraz jego mądrym, sprytnym i przedsiębiorczym kocie.


    


27 kwietnia 2017 roku trzyosobowy zespół uczennic klas trzecich wziął udział w X Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Zdrowiu „Warto żyć zdrowo” w SP nr 6. Zadania turniejowe obejmowały wiedzę z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy, higieny osobistej, rozpoznawania nasion, ziół, owoców, warzyw oraz ogólnej wiedzy o zdrowiu.  Uczennice: Zuzanna Prażmo, Maja Frankiewicz oraz Samanta Banach godnie reprezentowały naszą szkołę,  zajmując  III miejsce w Turnieju. Gratulujemy sukcesu!

  


27 kwietnia dwoje uczniów z naszej szkoły,   zakwalifikowali się do etapu powiatowego  w biegach przełajowych wystartowało na trudnej trasie biegu w Raszkowie. W kategorii chłopców klas IV Michał Derwich  wywalczył 7 miejsce, a w kategorii klas VI, Nadia Błaszczyk  przybiegła jako pierwsza, czym wywalczyła sobie prawo startu w finałach wojewódzkich w Żerkowie.
  


26 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim  odbyły się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim

  Czytaj więcej...


Uczniowie klasy I we wtorek  - 25.04.2017r. udali się w odwiedziny do ich młodszych kolegów i koleżanek z Przedszkola nr 3. Swoją wizytą uraczyły dwie grupy: sowy i pszczółki. Chcąc zachęcić przedszkolaków do wykonywania zadania z należytą starannością przedstawilismy "Trzy male świnki" Agnieszki Fraczek.

  


22 kwietnia to data ważna i  bliska mieszkańcom Ziemi. Jest to dzień podejmowania różnych inicjatyw społecznych mających na celu zwrócenie uwagi na środowisko.

21 kwietnia 2017 rok

W naszej szkole gościliśmy pszczelarza – pana Stanisława Molkę. Celem spotkania było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z naturą pszczół.  Dzieci najpierw wysłuchały ciekawych opowieści pszczelarza dotyczących hodowli, zachowania i życia  pszczół oraz produkcji miodu.

22 kwietnia 2017 rok

 Uczniowie klas trzecich oraz czwartej wraz z panią Dyrektor i  opiekunami  udali się na ostrowski Rynek na miejskie obchody Dnia Ziemi.  Uczestniczyliśmy w happeningach: „Rower Pomaga”  i „Ziemia w naszych rękach” przygotowanych przez fundację „Arka”.

23 kwietnia 2017 rok

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami czynnie włączyli się w obchody VI Osiedlowego Dnia Ziemi. W niedzielne popołudnie w budynku Publicznego Przedszkola Nr 3 przedstawiliśmy zaproszonym gościom oraz mieszkańcom osiedla efekty naszej  pracy dotyczącej troski o środowisko. ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ   Czytaj więcej...


Strona 5 z 19First   Previous   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji