22 października 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2016/2017
 

21 kwietnia b.r. uczniowie biorący udział w ogólnopolski konkursie plastycznym RUR pod patronatem WOŚP otrzymali wyróżnienia i dyplomy. Uczniowie klasy 2b, 3b i 6 przygotowywali plakaty o pierwszej pomocy. Prace zostały wysłane do warszawy do organizatora konkursu.

  


Nadszedł dzień półfinału konkursu Wielkiej Ligi Czytelników. Uczennice naszej szkoły – Julia Kaczmarek – kl. III b, Dominika Wrzeszcz – kl. III b oraz Zofia Chmielina – kl. IIIa wraz z rodzicami oraz Panią Joanną Szymańską mogły wykazać się swoją wiedzą na temat książki „Bohaterski Miś”. Uczestników konkursu po rozwiązaniu testów czekało również wiele niespodzianek. Wśród nich było zwiedzanie pracowni Władysława Kościelniaka wiernie odzwierciedlonej w jednej ze sal biblioteki, czytelni oraz sali w której przedstawione zostały przedmioty klas z dawnych czasów. Dzieci z upominkami, dyplomami i nową wiedzą wróciły do domów oczekując na wyniki, które zostaną ogłoszone po sprawdzeniu testów przez komisję z Katowic.

  


21 kwietnia 2017r odbyły się XXXII Biegi Przełajowe o Puchar Klubu Olimpijczyka przy Szkole Podstawowej nr 5. Zawody przeprowadzono na STALI przy ul. Kusocińskiego i wzięło w nich udział siedem szkół podstawowych z Ostrowa Wielkopolskiego. W biegach indywidualnych I miejsce w kategorii chłopców klas IV zdobył Michał Derwich, tuż za nim, na II miejscu  bieg ukończył Wojtek Maroszek. W kategorii dziewcząt klas VI, I miejsce wywalczyła Nadia Błaszczyk, a w kategorii chłopców klas VI – III miejsce uzyskał Maksymilian Błaut.  Dzięki dobrym startom naszych uczniów, drużynowo „wybiegaliśmy” IV miejsce.    


Uczniowie klas trzecich zajęcia z edukacji społecznej i polonistycznej zrealizowali w siedzibie telewizji kablowej Proart, przy ulicy Wolności. Podczas spotkania z przewodnikiem  dowiedzieli się, jakie zawody wykonują pracownicy telewizji.

  Czytaj więcej...


W piątek 21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy piątej: Jakub Jaźwiec i Jakub Kasprzak. Mimo że konkurowali oni głównie z szóstoklasistami ich wyniki były zbliżone do pozostałych uczestników. Nie wystarczyły do zajęcia wyróżnionych miejsc, ale na pewno zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłym roku.

  


Dnia 20 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej o tytuł  "Najlepszego Ekomyśliciela". Celem konkursu było kształtownie właściwych postaw człowieka wobec przyrody, rozumienie zależności występujących w przyrodzie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Bartosz Cierniak i Jakub Kasprzak z klasy V oraz Nadia Błaszczyk z klasy VI. Jakub i Nadia wywalczyli wyróżnienia. Gratulujemy!!!

  
    


12 kwietnia b.r. uczniowie klasy 2b uczestniczyli w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Z ekologicznych elementów wykonywali wielkanocnego zajączka i kurczaczka. Gotowe prace mogły posłużyć jako podstawka pod jajko. Uczniowie obejrzeli wystawę ostrowskiego malarza - pana Czesława Wosia - utrwalili swoje wiadomości z zakresu edukacji plastycznej - barwy ciepłe i zimne. Uczyli się zastosowania technik malarskich. Poznawali zasady pracy z akwarelą, pastelami i farbami olejnymi. Serdeczne podziękowania kierujemy do pani - Katarzyny Bielawskiej - za pomysł i zaproszenie na warsztaty.

  


12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się eliminacje miejskie OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM.  Uczestnicy musieli przejść kilka konkurencji teoretycznych i praktycznych:
-  testy wiedzy o ruchu drogowym,
- poruszanie się rowerem po miasteczku ruchu drogowego,
- jazda sprawnościowa z przeszkodami,
- pierwsza pomoc przedmedyczna.
Skład drużyny:  Nadia Błaszczyk, Natalia Janus, Piotr Ratajczyk i Miłosz Tomczak. W ogólnej klasyfikacji szkół zdobyliśmy II  miejsce, co dało nam prawo startu w eliminacjach powiatowych.


    


11 kwietnia b.r. w Szkole Sióstr Salezjanek odbyło sie oficjalne ogłoszenie wyników konkursu wielkanocnego na pisankę. Wszystkich prac w sumie było aż 217! 80 to prace w kategorii przedszkolaków, a 137 w kategorii szkół podstawowych. Nasz uczeń - Wojtek Ziętek przygotował pisankę ekologiczną - wykonana została z gałązek wierzby. Uczeń klasy 2b został laureatem 3 miejsca w konkursie plastycznym. Gratulujemy!!!

  


Dnia 11 kwietnia 2017 odbyło się w naszej szkole spotkanie dla uczniów klas I-III w ramach projektu –„Rok Wielkiej Przygody” czytamy do Jezusa się zbliżamy. Podczas spotkania uczniowie klasy V czytali młodszym kolegom i koleżankom opowiadania z książki „Rok Wielkiej Przygody” dotyczące Wielkiego Tygodnia.

  Czytaj więcej...


Strona 6 z 19First   Previous   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji