22 października 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2016/2017
 

W miesiącu kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udzial w Ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację WOŚP  - Ratujemy i uczymy ratować. Uczennice klasy 6, uczniowie klasy 3b i 2b przygotowali plakaty związane z tematyką:

- wzywanie pomocy

- resuscytacja krążeniowo-oddechowa

- łancuch przeżycia

- pozycja boczna

Dziękujemy naszym uczniom za udział w konkursie!!!

  


W poniedziałek 10.04.2017 na stadionie sportowym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. W zawodach udział brały reprezentacje szkół podstawowych z terenu naszego miasta. Każdy z uczestników zmierzyć się musiał z czteroma konkurencjami: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 600m (dziewczynki) oraz bieg na 1000 m (chłopcy). Za każdą z konkurencji zawodnicy zdobywali punkty dla swojej szkoły.

  


W piątek 7 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się konkurs międzyszkolny "Jem smacznie, zdrowo, kolorowo." Naszą szko.lę reprezentowały z klasy 2b - Katarzyna Mieszała i Maja Woźniak, z klas trzecich - Aleksandra Muszyńska i Wiktoria Kupis. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a autorom  najciekawszych prac  wręczono  upominki. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i ujawnił kolejny raz wspaniałe talenty wśród uczniów.

  Czytaj więcej...


W naszej szkole gościliśmy dziś przyszłych małych uczniów – przedszkolaków z grupy Wiewiórki z Przedszkola nr 3 , którzy chętnie zwiedzali mury szkoły.  Dzieci miały okazję  odwiedzić Panią Dyrektor, starszych kolegów, siedzieć w ławkach szkolnych oraz zwiedzić bibliotekę szkolną. Pełne emocji uczestniczyły również w przedstawieniu cieni „Czerwony kapturek” zorganizowany przez dziewczynki z klas trzecich. Wysłuchały opowiadania napisanego przez ucznia klasy 2b - Wojtka Ziętka.

    


W piątek 7 kwietnia uczniowie klasy szóstej: Kacper Michalski i Wiktor Maroszek wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych w SP 11. Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wyrównany poziom i duży zasób wiedzy. Mimo że naszym uczestnikom nie udało się tym razem zająć wyróżnionych miejsc, ale mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i zdobyć doświadczenie, które wykorzystają w przyszłości.

    


„Tradycje i zwyczaje Wielkanocne - Palma Wielkanocna”

Dnia 6 kwietnia odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Tradycje i zwyczaje Wielkanocne - Palma Wielkanocna”. Celem konkursu było kultywowanie obrzędów i tradycji Wielkanocnych, a także zainteresowanie dzieci rękodziełem ludowym.

Po części artystycznej nadszedł już długo oczekiwany przez zaproszonych uczniów  moment - ogłoszenie wyników. Z rąk Pani Dyrektor Jolanty Przybyłek i księdza Dominika Wodniczaka proboszcza Parafii pw. Świętej Rodziny laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.
I miejsce zajęła  Zuzanna Pawlak ze Szkoły Podstawowej nr 5
II miejsce zajęła  Wiktoria Tomoń ze Szkoły Podstawowej nr 7
III miejsce zajęła  Alicja Szyperska ze Szkoły Podstawowej nr 1
Wyróżnienia otrzymały:
Aleksandra Jess ze Szkoły Podstawowej nr 11
Antonina Farley  ze Szkoły Podstawowej nr 7
Maria Wróbel ze Szkoły Podstawowej nr 11
Amelia Maciejewska ze Szkoły Podstawowej nr 1
      Czytaj więcej...


Dnia 6.04.2017r. odbyło się kolejne spotkanie z przyszłymi uczniami klas pierwszych oraz ich rodzicami. Tym razem dzieci uczestniczyły w zabawach matematycznych zorganizowanych przez p.Joannę Szymańską oraz p.Ewę Portasiak –Włodarczyk. Dzieci poprzez wspólną zabawę  mogły poznać świat matematyki ale przede wszystkim poznać siebie.

  


W czwartek  6.04.2017r, w SP Spółdzielni Oświatowej Edukator uczniowie naszej szkoły - klas I-III uczestniczyli w  XXI konkursie ekologicznym pod nazwą "Woda to życie".  Musieli wykazać się swoimi umiejętnościami plastycznymi, sprawnościowymi ale przede wszystkim wiedzą z zakresu  ekologii i przyrody.  Dzieci z naszej szkoły odniosły wielkie sukcesy otrzymując I miejsce – Agata Gawrońska , Adam Pieprzka, Tola Kierzek, Wojciech Ziętek oraz III miejsce – Zofia Chmielina, Julia Kaczmarek. Wyjątkowym wyróżnieniem z pośród siedmiu szkół uczestniczących w konkursie było zdobycie przez naszych uczniów tytułu i pucharu EKOMISTRZA.
Na koniec wszyscy uczestnicy obejrzeli przedstawienie "W obronie mórz i oceanów" w wykonaniu uczniów – organizatorów ze szkolnego Teatru w Punkt.
    


Dnia 5 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 4 im Królowej Jadwigi w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej pod hasłem: „Najlepsi z najlepszych”.  Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: dziewczynki z klas trzecich  – Zofia Chmielina (kl.IIIa) i Julia Kaczmarek (kl. IIIb), a  z klas drugich Tola Kierzek (kl.IIa) i Wojciech Ziętek (kl.IIb).  Nasi drugoklasiści Tola i Wojtek zajęli III miejsce.

  Czytaj więcej...


Nasz czynny udział w Rekolekcjach Wielkopostnych

  


Strona 7 z 19First   Previous   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji