22 października 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2016/2017
 

Wiosna to magiczny czas. Przyroda budzi się do życia, a my w promieniach słońca nabieramy rumieńców, optymizmu i energii do zabawy i eksperymentowania. W poniedziałek 20 marca w naszej klasie gościły pani P.Słupianek i pani M.Woźnica i uczyły nas jak można i z czego zrobić WULKAN. Zabawa była wyśmienita. Na koniec otrzymaliśmy jeszcze cukierki. Dziękujemy !!!

www.youtube.com/watch - kliknij, by obejrzeć film

zdjęcia w galerii zdjęć

  


18 marca 2017r. zwycięzcy eliminacji szkolnych, wzięli udział w kolejnym etapie   „OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY PRZECIWPOŻAROWEJ - Młodzież zapobiega pożarom”.  Konkurs odbył się w siedzibie  OSP przy ulicy Staszica w Ostrowie Wielkopolskim i przebiegał w dwóch etapach. Po testach pisemnych uczniowie z najwyższą liczba punktów przystępowali do odpowiedzi ustnych. Najlepszym  okazał się uczeń  naszej szkoły-  Jakub Kasprzak, który  przeszedł do kolejnego etapu. W przerwie uczestnicy turnieju wraz z opiekunami mieli okazję obejrzeć  salę poświęconą historii OSP oraz dwa nowe wozy strażackie.

  


Uczniowie klas trzecich udali się na wycieczkę do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie przez chwilę przenieśli się w świat science fiction. Dzieci oglądając wystawę Gwiezdnych Statków braci Kuleszy zapoznały się z ciekawostkami dotyczącymi filmu Gwiezdne Wojny. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki mogli poczuć się bohaterami filmu przebierając się w stroje bohaterów. Podczas oglądania  wyjątkowych statków uczniom towarzyszyło wiele pozytywnych emocji.

    


15 marca w Szkole Podstawowej nr 7 odbyło się podsumowanie IV Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego pod hasłem „Fantastyczny świat powieści o Bilbo Bagginsie”. W międzyszkolnych zmaganiach brali udział uczniowie z ostrowskich szkół podstawowych. W pierwszej – pisemnej części musieli oni wykazać się wiedzą z zakresu nauki o języku, teorii literatury, a przede wszystkim znajomością lektury: „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena. W drugiej części – ustnej, uczniowie odpowiadali na dwa wylosowane przez siebie pytania nawiązujące do treści książki. Jakub Kasprzak z klasy 5 został jednym z laureatów tego konkursu.    


15 marca 2014r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się XI Edycja Międzyszkolnego Konkursu ,,Świetlica miejscem dla klasyki literatury dziecięcej”. Jego głównym celem była popularyzacja twórczości Jana Brzechwy i Hansa Christiana Andersena. W zmaganiach wzięły udział dzieci z siedmiu ostrowskich szkół. Nasza szkole reprezentowaly:
BANACH SAMANTA klasa 3aFRANKIEWICZ MAJA klasa 3b, MUSZYNSKA ALEKSANDRA klasa 3a

Naszej szkole udalo sie wywalczyc WYROZNIENIE i zdobyc 84 pkt. Uroczystego podsumowania i wręczenia nagród dokonała komisja konkursowa – podkreślając ważną funkcję, jaką spełnia w szkole świetlica. Na konkurs uczestników przygotowaly: Marta Mielczarek, Dominika Armatys i Eunika Szaroszek.

  


15 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka I odbył się Finał XIX Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” dla klas II – III. Naszą szkołę reprezentowała Zofia Chmielina z klasy 3 a.
14 finalistów z 16 szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu ostrowskiego pisało tekst dyktanda pt. Łasuchy. Uczniowie zmagali się z ortograficznymi trudnościami ukrytymi w przepisie na wykwintną i zdrową sałatkę jarzynową, przygotowaną z okazji Dnia Kobiet. Wśród potrzebnych produktów nie zabrakło: puszki ciecierzycy odsączonej na durszlaku, połowy czerwonej cebuli, żółtej papryki, niedużego ogórka, zmiażdżonego czosnku, pieprzu, sosu musztardowo-jogurtowego oraz jarmużu i rzeżuchy.
 Mistrza Ortografii 2017 w kategorii uczniów szkół podstawowych i gimnazjów poznamy w czerwcu 2017 r., podczas uroczystego podsumowania konkursu.
    


Uczniowie klasy III a w poniedziałek  - 13.03.2017r. udali się w odwiedziny do ich młodszych kolegów z Przedszkola nr 3. Chcąc zachęcić przedszkolaków do czytania oraz zdrowego odżywiania odegrali przedstawienie o łakomym kotku na podstawie  „Chorego kotka” Stanisława Jachowicza. Uczniowie również przeczytali młodej widowni książki przyniesione ze szkolnej biblioteki oraz ofiarowali upominki, które miały im przypominać o jedzeniu owoców i warzyw. Przedszkolaki zostały również zaproszone do odwiedzin dzieci w szkole oraz do zapoznania się ze zbiorem książek w naszej wspaniałej bibliotece.


    


Z okazji Dnia Kobiet członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali spotkanie na holu szkolnym dla uczniów wszystkich klas. Chłopacy złożyli swoim koleżankom życzenia, a dziewczyny otrzymały miłe niespodzianki – mini życzenia w formie małych kwiatków. Pamiętali również o Pani Dyrektor, paniach nauczycielkach i wszystkich pracownicach szkoły.
Mimo że chłopakom nie brakuje talentów, jednak  przy tak szczególnej okazji oddali pole do popisów dziewczynom. Zespoły taneczne z klasy IV i VI zaprezentowały wszystkim swoje układy, które ożywiły apel.


Czekamy na kolejne spotkanie za rok.
    


„Pokaż mi, a zapamiętam! Pozwól mi zrobić, a zrozumiem!” – Konfucjusz
7 marca 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek odbył się konkurs przyrodniczo-ekologiczny pod nazwą „Eksperymentujemy – uczymy się w praktyce”. Celem konkursu było aktywizowanie uczniów do eksperymentowania, doświadczania i poznawania różnych zjawisk przyrodniczych. Naszą szkołę reprezentował zespół uczniów klasy IV: Aleksandra Lisiak, Patryk Kopeć oraz Jakub Kraszkiewicz. Uczniowie zdobyli wyróżnienie – gratulujemy!


    


Uczniowie z naszej szkoły brali udział w  projekcie "Wielka Liga Czytelników", którego celem jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin.
 
Dzieci z klas I-VI wypożyczali książki z listy konkursowej a następnie rozwiązywali testy w domu. Rodzinne czytanie umożliwiło im zdobycie wiedzy na temat bohaterów książek oraz umiliło wspólne spędzanie wolnego czasu. Wśród uczniów biorących udział w konkursie, wytypowanych zostało troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-3. Julia Kaczmarek (IIIb), Dominka Wrzeszcz (IIIb) oraz Zofia Chmielina (IIIa) wezmą udział w drużynowym półfinale. Naszym uczennicą serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.
    


Strona 9 z 19First   Previous   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji