DZIEŃ ZIEMI 2018

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2018-04-22 | Views: 338
„Każdemu sercu bliska, ochrona środowiska…”

Dzień Ziemi, nazywany też Światowym Dniem Ziemi obchodzony  jest co roku wiosną -      22 kwietnia. Celem podejmowanych w tym dniu przez ludzi  w Polsce i na całym  świecie akcji  jest promowanie postaw proekologicznych i uwrażliwianie na sprawy związane ze środowiskiem przyrodniczym.
      W naszej szkole obchody Dnia Ziemi trwały tydzień, w dniach  16.04.2018 r.-22.04.2018 r. Podczas „Zielonego Tygodnia” uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w licznych przedsięwzięciach ekologicznych. Odbyła się zbiórka baterii, płyt, nakrętek plastikowych oraz elektrośmieci. Uczniowie wykonali prace plastyczne nt. „Przyroda mojej okolicy” oraz przygotowali piosenki o treści przyrodniczej. Prace plastyczne oraz piosenki zostały zaprezentowane i ocenione przez Mieszkańców naszego osiedla podczas obchodów Osiedlowego Dnia Ziemi.

Zwycięzcami konkursu plastycznego zostali:
Kamila Rojek – I miejsce
Julia Śron – II miejsce
Krzysztof Komosa – III miejsce
Wyróżnienia:
Filip Wrzeszcz
Franek Puchała
Aleksandra Muszyńska

Laureaci konkursu piosenki przyrodniczej to:
I miejsce - Maja Kmiecik z klasy 3b
II miejsce - Zuzanna Prażmo - klasa 4b
III miejsce - Krzysztof Włodarczyk - klasa 5
wyróżnienia:
Katarzyna Mieszała - klasa 3b
Dominika Wrzeszcz - klasa 4b
Maja Frankiewicz - klasa 4b
      Na terenie przyszkolnym posadziliśmy kolorowe bratki przyniesione przez uczniów. Podziwialiśmy piękno przyrody podczas wyjść i wycieczek do pobliskiego lasu, Parku Miejskiego, na łąkę. Uczestniczyliśmy w rajdzie rowerowym do Chynowy. Uczniowie klasy VI wyruszyli w teren i wykonali zdjęcia ukazujące piękno naszej okolicy.  W ramach obchodów Dnia Ziemi i spotkań z cyklu „Ciekawi ludzie – ciekawe zawody” odbyły się spotkania z ludźmi wykonującymi zawody związane z przyrodą.  Uczniowie klas I-III poznali myśliwych z koła łowieckiego – panów: Krzysztofa Matysiaka, Tadeusza Sobczaka oraz Jacka Kopeckiego.   Dowiedzieli się, na czym polega gospodarowanie lasem, poznali gwarę myśliwską, usłyszeli hejnały, widzieli stroje myśliwych. Uczniowie klas IV-VI spotkali się z weterynarzem – panem Stanisławem Kępą, który opowiedział uczniom o pracy weterynarza, o opiece nad zwierzętami.
      Podjęte przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły inicjatywy  proekologiczne nie zakończyły się z upływem „Zielonego Tygodnia”.  Nadal będziemy segregować odpady, zbierać elektrośmieci, baterie, nakrętki, cieszyć się pięknem posadzonych kwiatów, przyrodą podczas wyjść i wycieczek oraz organizować spotkania z ciekawymi ludźmi… , bo jest nam bliska ochrona środowiska, chcemy o nie się troszczyć.