PAŹDZIERNIKOWE SPOTKANIA ZE SZTUKĄ

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2018-10-03 | Views: 282

2 października uczniowie klas V – VII udali się na przedstawienie pt. „Złodziej czasu”.
Bohater spektaklu jest jednym z tysięcy młodych ludzi, którzy mają swoje problemy i marzenia. Jest także jednym z tych, którzy najwięcej czasu spędzają przed ekranem komputera. Świat wirtualny zdominował jego życie, „kradnie” cenne chwile z niepowtarzalnego okresu dzieciństwa i dorastania.

Przedstawienie nawołuje do głębszej refleksji, uświadamia nam, że Internet wkracza w świat emocji i codziennych kontaktów między rówieśnikami, zastępuje podwórko, boisko, wspólne wyjścia i przygody, a często nawet kontakty rodzinne. W spektaklu odnaleźć można sceny z lektur - „Tajemniczego ogrodu”, „Chłopców z Placu Broni”, czy „Opowieści wigilijnej”.