Spotkanie czytelnicze w klasach 4 i 5

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2018-10-03 | Views: 291

1 października gościliśmy w szkole Panią Donatę Dominik – Stawicką, ostrowiankę, literaturoznawcę, doktora nauk humanistycznych, poetkę, prozaika, scenarzystę, miłośniczkę zwierząt. Laureatkę wielu konkursów. Autorkę wielu publikacji, tomików poezji, książek dla dzieci i dla dorosłych.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. 4 i 5, którzy mieli możliwość posłuchania fragmentów książki autorstwa Pani Donaty Dominik – Stawickiej pt. „Michałek i skarb szwoleżerów” oraz obejrzenia prezentacji multimedialnej nawiązującej do książki.
Książka została wydana specjalnie z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W książce pojawiają się wątki historyczne, natomiast tytułowy skarb szwoleżerów wiązał się z walką o niepodległość.