Dorotka w krainie Oz - spektakl dla klas 1-3

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2019-10-20 | Views: 376
Chorzowski Teatr

Dnia 18 października uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Musicalu wystawianym przez Teatr Moich Marzeń z Chorzowa pt: "Dorotka z krainy OZ".
Główna bohaterka sztuki- Dorotka, podczas tornada, przenosi się do krainy Oz, znajdującej się po drugiej stronie tęczy. Tam poznaje Maczkinów, którzy w podziękowaniu za pomoc w uwolnieniu od złej wiedźmy, wskazują jej drogę do czarnoksiężnika, który może pomóc Dorotce w powrocie do domu. W drodze do Szmaragdowego Grodu Dorotka poznaje Stracha na wróble, który marzy o rozumie, Blaszanego
Drwala pragnącego mieć serce i strachliwego Lwa chcącego, aby Oz uczynił go odważnym.

youtu.be/Byi9phbnHrg

Podczas podróży przyjaciele napotykają wiele niebezpieczeństw, z których wychodzą obronną ręką. Dzieci przeniosły się do bajecznej Krainy Oz, aby dowiedzieć się jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają uczucia, kształtowanie charakteru i wiara w to, że wszystko jest w zasięgu naszej ręki.
Wszyscy pełni wrażeń szczęśliwie wrócili do szkoły.