Lekcja biologii w terenie

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2019-10-20 | Views: 354

W dniu 17 pażdziernika klasa 8a wzięła udział w lekcji z biologii w naturalnym srodowisku.Zajęcia odbyły sie w terenie z wykorzystaniem ścieżki dydaktycznej w Rezerwacie Przyrody Wydymacz. Uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek o ptakach znajdujących się na terenie nadleśnictwa, przy jednoczesnej obserwacji ornitologicznej na stawie Wydymacz.

Dodatkowo poruszone zostaną kwestię form ochrony przyrody oraz metod ochrony gatunków zagrożonych. Prelekcje odbyła się również w sali dydaktycznej tzw. „Ogrodówce”, gdzie pani leśniczy przedstawiła ciekawostki związane z życiem zwierząt, przy wykorzystaniu tablic interaktywnych, a także pokazała różnicę między jeleniem, a sarną czy borsukiem, a jenotem. Każdy uczestnik próbował określić wiek drzewa oraz odróżnić podstawowe gatunki drzew w terenie. Po zakończeniu zajęć uczniowie upiekli kiełbaski na ognisku i miło spędzili czas w lesie.