"Kartka zamiast SMS"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Kartka zamiast SMS", której celem jest wspieranie idei dzielenia się życzeniami, poprzez tradycyjne pisanie kartek świątecznych. Dzięki podjętym działaniom najmłodsi są świadomi różnicy pomiędzy istotą słowa pisanego własnoręcznie, a wiadomością cyfrową – wygenerowaną często z gotowych wzorów oraz zyskują umiejętność własnoręcznego napisania kartki, a nawet stworzenia jej od podstaw.
Dziś w podróż do adresatów wyruszyły 22 świąteczne pocztówki z życzeniami, które zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

Wesołych Świąt!

Pasowanie na czytelnika

Dzień pasowania na czytelnika był jednym z bardziej wyczekiwanych dni przez uczniów klas pierwszych. Już od początku roku szkolnego pierwszoklasiści byli częstymi gośćmi w bibliotece szkolnej. Przeglądali książki, podejmowali próby głośnego czytania, grali w gry planszowe i często dopytywali kiedy będą mogli samodzielnie wypożyczać książki. W końcu nadszedł ten dzień, w którym złożyli uroczystą przysięgę i zostali przyjęci w poczet czytelników. Jednak zanim to nastąpiło musieli rozwiązać przygotowane zadań. Test na czytelnika został zaliczony, co przekonało panią bibliotekarkę, że uczniowie są gotowi na nowe przygody z bohaterami bajek oraz, że będą należycie dbać o książki.
Zapraszam wszystkie mole książkowe do częstych odwiedzin biblioteki szkolnej.

Pakowanie prezentów

Dziś rozpoczęto pakowanie darów otrzymanych od cudownych ludzi. Jak widać wszystkiego jest bardzo dużo dlatego do pomocy zaangażowali się także uczniowie klasy 6.
Zbiórka trwa do piątku 20.12.2019.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

W dniu 18.12.2019 podczas uroczystego opłatka Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku gościł nasz pedagog szkoły, który to z rąk studentów odebrał paczki pomocowe dla rodziny z Białorusi dla której w tym roku tworzymy Paczkę Pomocy. Serdecznie podziękowania dla wszystkich osób, które tak mocno zaangażowały się w tę pomoc a w szczególności dla Pani Marii Wojtaszek oraz Pani Gabrieli Mielczarek.

Sala kinowa w 1A

Podobnie jak w zeszłym roku również i w tym klasa numer 8 zamieniła się na chwilkę w salę kinową🎥🎬. Unosił się zapach ciepłego popcornu🍿🍿🍿. Dzieci w miłej atmosferze oglądały film pt: "Klaus'', który wprowadził nas wszystkich w magiczny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję rodzicom za pomoc❤.

Zbiórka żywności

Jak co roku uczniowie naszej szkoły bardzo ochoczo włączyli się w akcję zbiórki żywności dla osób potrzebujących. Wiele osób przyniosło produkty żywnościowe. Taka postawa jest godna naśladowania i uczy postaw wolontariackich. Wszystkim zaangażowanym należą się słowa podziękowania.

Klub Miłośników Kultury

Nasz Klub Miłośników Kultury nie jest zbyt liczny ale za to uczniowie, którzy przychodzą na zajęcia to młodzież wrażliwa i kreatywna. W tym roku Ola, Samanta i Wojtek wykonali piękne anioły i świeczniki ze starych, bezużytecznych książek. Dziewczyny zrobiły również świąteczne stroiki z szyszek oraz pudełka na prezenty. Myślę, że każdy doceni pięknie zapakowany prezent a samodzielnie przygotowane ozdoby świąteczne będą cieszyły oko domowników i gości zasiadających do świątecznego stołu.
Wesołych Świąt!

Przedstawienie Mikołajkowe dla przedszkolaków

Dnia 16.12.2019 w ramach współpracy naszej Szkoły Podstawowej nr 13 z Przedszkolem nr 3 odbyło się przedstawienie Mikołajkowe dla maluszków, które przygotowali właśnie uczniowie naszej szkoły. Dzieciaczki z ciekawością słuchali i oglądali występ starszych kolegów i koleżanek. Dziękujemy Pani Dyrektor Grażynie Rakowskiej za możliwość zaprezentowania naszych talentów przedszkolakom i gratulujemy uczniom wspaniałego występu.

Taneczne przerwy

Kolejna aktywna przerwa taneczna cieszyć się zainteresowaniem wśród uczniów. Dzieciaczki przy zimowej/latynowskiej muzyce mogą się oderwać od ciężkich lekcji. Niektórzy także chętnie sami prowadzą układy taneczne.

Warsztaty świąteczne

Wzorem ubiegłego roku nasza klasa spotkała się na warsztatach świątecznych. Uczniowie wraz z rodzicami mogli nauczyć się wykonywania ręcznie robionych mydełek, które w formie prezentu można podarować najbliższym. Po warsztatach mydlarskich dzieci mogły wyżyć się artystycznie dekorując przygotowane i upieczone przez p. Aleksandrę Gaber, mamę Gabrysi pierniki. Nie obyło się oczywiście bez podjadania, choć zdecydowana ich większość trafi na stół i zostanie zjedzona podczas klasowego spotkania świątecznego.

Strona 12 z 26Początek   Wstecz   7  8  9  10  11  [12]  13  14  15  16  Dalej   Koniec