18

Tegoroczna, X edycja Ostrowskiego Testu Coopera była organizowana przez naszą szkołę we współpracy z III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim oraz Referaty Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim i IceMat Zbigniew Matysik.

Honorowym patronatem objęli ją Prezydent Miasta Beata Klimek oraz Starosta Powiatu Ostrowskiego Paweł Rajski.

Impreza ta, corocznie przyciąga tłumy młodzieży, ale też dorosłych, którzy chcą sprawdzić swoją kondycję fizyczną.

Głównym celem Ostrowskiego Testu Coopera jest propagowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i życia samego w sobie.

Dlatego też, także w tym roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przybliżali zagadnienia bezpieczeństwa szeroko rozumianego, a uczniowie z III LO- demonstrowali udzielanie pierwszej pomocy w różnych przypadkach. Ponadto pod okiem uczniów III LO można było przeprowadzić "misiowe transplantację"- akcentując i propagując temat transplantologii.

X Ostrowski Test Coopera w liczbach:

Liczba uczestników: 738 , w tym 275 K i 463 M.

Łączny dystans: 1 516 km 991 m

Najmłodszy uczestnik - Leon Grabarczyk - 3 lata (1000 m)

Najstarszy uczestnik: Henryk Szlachta - 78 lat (1830 m)

Najlepszy wynik K: Weronika Dudzińska - 3350 m

Najlepszy wynik M: Hubert Brudło - 3730 m

Actions: E-mail | Permalink |

Film promujący szkołę 2024 r.