18

18 października b.r. uczniowie klas 4 i 5 naszej szkoły mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w projekcie "Lekcja w kinie". Celem inicjatywy było poszerzenie horyzontów edukacyjnych poprzez eksplorację różnorodności gatunków filmowych oraz doświadczenie magii kina na dużym ekranie.

W trakcie lekcji uczestnicy poznawali podstawowe pojęcia związane z językiem filmowym, co miało przygotować ich do bardziej świadomego odbioru dzieł kinowych. Po zakończonej konwersacji na uczniów czekała projekcja filmu "Przygody Remiego". Obraz ten, oparty na klasycznym dziele literatury, okazał się nie tylko pełen przygód, ale także poruszający i przemyślany. Podczas zgłębiania historii małego bohatera, uczniowie dostrzegli różnorodność gatunków filmowych, przeplatając momenty śmiechu z chwilami zadumy.

Actions: E-mail | Permalink |

Film promujący szkołę 2024 r.