08

W ostatnich tygodniach odbył się cykl zajęć profilaktycznych we wszystkich klasach. Były to programy psychoprofilaktyczne dla dzieci i młodzieży, dostosowane do każdej grupy wiekowej. Zajęcia prowadziła Pani Weronika.

W klasach młodszych został poruszony temat "W zdrowym ciele zdrowy duch" - kształtowanie nawyków żywieniowych i zdrowia jako największa wartość życia.

Klasy 4,5 uczyły się wyrażać, przeżywać i radzić sobie z "Emocjami łatwymi oraz trudnymi".

Klasy 6,7 dowiedziały się o najniebezpieczniejszych "Zagrożeniach XXI wieku" m.in. o substancjach psychoaktywnych, uzależnienie od internetu, styl życia, samookaleczenia.

W klasie najstarszej czyli 8a uczniowie dowiedzieli się, że ich życie to ich wybory jakie dokonują, program pt. "Moje życie" to program warsztatowy mający na celu przekonać młodzież, że droga na skróty nie zawsze jest dobra oraz aby swoją przyszłość opierali o wartości pozytywne.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, byli aktywni, współpracowali a także wynieśli z tych lekcji wiele cennych wskazówek i wiadomości dla siebie.

Dziękujemy Ośrodkowi Profilaktyki i Terpaii Uzależnień za owocną współpracę.

Actions: E-mail | Permalink |

Film promujący szkołę 2024 r.