"Myśląca klasa"

W klasach siódmych, na lekcjach matematyki, uczniowie pracują innowacyjną metodą „Myślącej klasy”.

📐 Innowacja ta ma na celu zmienić klasową rzeczywistość i pobudzić aktywność i kreatywność uczniów a także uświadomić młodzież w jakim miejscu swojej edukacji się znajdują.

✏️„Myśląca klasa” jest to metoda opracowana przez kanadyjskiego eksperta edukacji matematycznej prof. Petera Liljedahla. Polega ona na doborze zadań problemowych – czyli takich, które wymagają realnego myślenia, uczniowie zostają podzieleni na trzyosobowe grupy w losowy sposób i rozwiązują zadania na stojąco przy pionowych, ścieralnych tablicach.

👩🏻‍🏫 Celem metody jest uruchomienie logicznego, twórczego, samodzielnego i nieszablonowego myślenia. W dniu dzisiejszym siódmoklasiści już po raz kolejny świetnie bawili się, pracując metodą „Myślącej klasy” i pokazali, że potrafią podjąć wyzwanie i pokazać, że umieją myśleć i działać, rozwiązując zadania z treścią o różnym stopniu trudności.

📝 Taka metoda pracy świetnie doskonali umiejętność współpracy, wzajemnej pomocy oraz to, że razem możemy więcej i lepiej. Na naszych lekcjach na pewno będziemy kontynuować pracę poznaną metodą, bo uczniowie ją uwielbiają.

Actions: E-mail | Permalink |

Film promujący szkołę 2024 r.