05

🗣️ Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przypada na 2. kwietnia. 🩵💙

🟦 Z tej okazji uczniowie wzięli udział w wyjątkowych warsztatach, które były podzielone na część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczniowie wysłuchali informacji dotyczących autyzmu, obejrzeli film oraz prezentacje ukazujące kolory i symbole autyzmu.

🟦 W części praktycznej, uczniowie, dzięki specjalnie przygotowanym stanowiskom mogli przekonać się i doświadczyć z czym na co dzień borykają się osoby z autyzmem.

🟦 Każde stanowisko było innym zmysłem. Dzieci sprawdziły na różnych strukturach i materiałach, pisząc i wycinając w rękawicach kuchennych lub w rozmazanych okularach, jak wygląda codzienność osób mających autyzm.

🟦 Na dzieci czekała również ścieżka sensoryczna, którą pokonywały bez butów, stąpając po różnych strukturach.

🟦 Warsztaty były okazją do tego, by uczniowie pamiętali, że jesteśmy różni, ale tak samo ważni. 🩵💙

Actions: E-mail | Permalink |

Film promujący szkołę 2024 r.