Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
WARSZTATY DLA RODZICÓW „ Cztery pory roku” „MIARKA WZROSTU – ZWIERZĄTKA ORIGAMI”

 

 

28 stycznia 2014 roku odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów i rodziców naszej szkoły. Głównym celem zajęć była wspólna zabawa dzieci i zapracowanych rodziców. Dążeniem naszej pracy było wykonanie miarki wzrostu dla dzieci, która była ozdobiona zwierzątkami wykonanymi techniką origami. Radości było co nie miara, a i rodzice tęgo wysilali głowę, w jaki sposób akurat zagiąć papier, aby w efekcie uzyskać skaczącą po gałęzi małpkę. Zwierząt było bez liku: żyrafy, niedźwiedzie, małpki, żółwie, myszki, dlatego też warsztaty były dłuższe niż w założeniu i trwały 3 godziny.

 

 

WARSZTATY DLA RODZICÓW „ Cztery pory roku” „WIOSENNE DRZEWKO”

20 marca 2014 roku od godziny 16. 30 rozpoczęły się kolejne warsztaty dla rodziców  „Wiosenne drzewko”. Rodzice przy kawie, herbacie i czymś słodkim mogli pomagać swoim pociechom w wycinaniu, przyklejaniu i dekorowaniu kolorowego drzewka wykonywanego z drewnianych patyczków, styropianowej kuli i kolorowego papieru. Całość była „zasadzona” w pomalowanej na zielono styropianowej doniczce, która była zalana białym betonem, aby drzewko mogło prosto stać.

Czytaj więcej...
WARSZTATY DLA RODZICÓW "CZTERY PORY ROKU" Ozdoby Bożonarodzeniowe

 W środę 11.12.13 r. w ten jakże pamiętny dzień, przez ułożenie cyfr w dacie… odbyły się w naszej świetlicy warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci. Przy choince, dźwiękach kolęd  i pierniczkach spróbowaliśmy wspólnie stworzyć niepowtarzalne świąteczne ozdoby.

 

Czytaj więcej...
BLOG ŚWIETLICOWY

Zapraszamy do odwiedzin bloga świelicowego

 

slonecznyzakatekwsp13.blog.pl/

 

nasza świetlica ma swoją nową nazwę - Słoneczny zakątek w SP13

WITAMY W „SŁONECZNYM ZAKĄTKU” PO WAKACJACH

Wraz z początkiem roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 13 rozpoczęła swoją działalność szkolna świetlica „Słoneczny Zakątek”. Swoje miejsce zmienił kącik edukacyjny, do sali wstawione zostały stoliki dopasowane wysokością do wzrostu i wieku dzieci. Tak jak w latach ubiegłych, uczniowie miło i bezpiecznie spędzają tu czas zarówno przed jak i po lekcjach. W świetlicy pracuje 6 nauczycieli: Marta Mielczarek, Eunika Szaroszek, Tomasz Stempniewicz, Violeta Stachurska, Małgorzata Kraszkiewicz, Aleksandra Baranowicz. 
 

KIERMASZ SZKOLNY NA FESTYNIE

Od początku września pełną parą ruszyliśmy do pracy nad przygotowaniem prac plastycznych na kiermasz świetlicowy, który miał odbyć się podczas festynu szkolnego 19 września. Dzięki hojności Państwa Kopeć otrzymaliśmy tekturowe koła, kwadraty i trójkąty, z których powstały tekturowe cuda: zwierzaki- gąsienice, biedronki, pszczoły, zamki i domki. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem oddały się pracy nad tymi projektami. Malowaliśmy farbami, sklejaliśmy, wycinaliśmy, aby później te wszystkie nasze pomysły sprzedać.

Czytaj więcej...
CHŁOPCY ŚWIĘTOWALI W ŚWIETLICY

Dzień chłopca obchodzony jest od 1960 roku. Jest to bardzo miły dzień dla przedstawicieli płci męskiej. Postanowiliśmy przeprowadzić konkurs na super chłopca naszej świetlicy. Do zabawy zgłosiło się..chłopców z kilku klas a mianowicie: Marcel Nowak, Wojtek Niklas, Kewin Wojciechowski, Konrad Adamski, Patryk Kopeć, Jakub Kraszkiewicz, Karol Łazarek, Dawid Magdziarek, Piotr Galler, Gracjan Rybka, Igor Ratajek.  

Czytaj więcej...
Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania w świetlicy

O zaletach czytania wiedzą wszyscy: lektura rozwija wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo. We wtorek 29 września w naszej świetlicy odbyły się zajęcia z czytelnictwa. Nie były jednak one takie zwykłe. Do naszej sali przybyli zaproszeni goście z klasy V- Wiktor Maroszek, Magdalena Mocek i Bartosz Młody, którzy,  w przepiękny sposób przeczytali świetliczakom wiersze Juliana Tuwima „Słoń Trąbalski”, „Spóźniony Słowik”, „Dwa Michały”.

Czytaj więcej...
Jesienne warsztaty świetlcowe - "Zatrzymaj się - pomóż innym"

W środę 28 Października odbyły się pierwsze w tym roku jesienne warsztaty świetlicowe. Przy dźwiękach jesiennych utworów tworzyliśmy przepiękne kolorowe sówki z masy solnej, które ozdabialiśmy farbami.
Poprzez hasło naszych spotkań „Zatrzymaj się i pomóż innym” chcemy pokazać rodzinom, że czas spędzony razem jest najbardziej wartościowym pomysłem na nudę.

Czytaj więcej...
Tanecznie zakręceni w SP 13

W naszej szkole działa grupa taneczna, w skład której wchodzą:
Klaudia Biała- poprzez taniec jak sama mówi czuję się wolna od świata. Lubi też śpiewać i jeździć konno oraz na rolkach. Zjada dużo owoców a jej ulubione kolory to miętowy i łososiowy.
Natalia Janus- ukryty talent, układy łapie w mig. Lubi czytać książki i dobrą muzykę. W tańcu jednak się najbardziej odnajduje. Uważa. że wtedy się czuje jakby odnalazła swoje miejsce na ziemi.
Julia Krysiak- lubi uczyć innych. Jej hobby to śpiew i taniec, są to jej największe rozrywki. Bardzo lubi jeść owoce.
Kacper Michalski- jego hobby to taniec. Sam twierdzi, że nie potrafi bez niego żyć, sprawia mu on wiele przyjemności. Ulubiony styl to hip-hop.
Magdalena Mocek- tańczy, bo uwielbia być w ciągłym ruchu i podobnie jak Kacper najlepiej czuje się w hip-hopie.
Luiza Rant- twierdzi, że gdy tańczy jest po prostu sobą. Oprócz tańca lubi śpiewać i malować. Jej ulubioną potrawą jest rosół.
Oliwia Rejek- uśmiech jej z twarzy nie schodzi, gdy na parkiecie nóżkami przebiera. Ona po prostu uwielbia się ruszać. Lubi też jeść słodycze.
Cała ekipa ćwiczy pod czujnym okiem Marty- licencjonowanego instruktora Zumba Fitness i Zumba Kids&Kids Jr, nauczyciela- wychowawcy w świetlicy szkolnej. Grupa serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na taneczne przerwy w rytmach Zumby, które odbywają się w środy na dużej przerwie (10.30-10.45).
 

Strona 1 z 2Początek   Wstecz   [1]  2  Dalej   Koniec