Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
Świetlicowy Kiermasz Wielkanocny

28 marca ruszyła sprzedaż na Świetlicowym Kiermaszu Wielkanocnym. Już od ponad miesiąca wszyscy przygotowywali się na Kiermasz tworząc to coraz ładniejsze ozdoby, pisanki, kurczaczki czy zajączki.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na główny hol klas 4-6 :-)
Dochód z Kiermaszu przeznaczony będzie na potrzeby naszej świetlicy szkolnej.
W tym roku była również możliwość wsparcia Kiermaszu przez rodziców i uczniów nie uczęszczających do świetlicy- za pomoc i przekazane ozdoby składamy SERDECZNE PODZIĘKOWANIA :-)

Międzyszkolny Konkurs Świetlicowy

15 marca 2014r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się XI Edycja Międzyszkolnego Konkursu ,,Świetlica miejscem dla klasyki literatury dziecięcej”. Jego głównym celem była popularyzacja twórczości Jana Brzechwy i Hansa Christiana Andersena. W zmaganiach wzięły udział dzieci z siedmiu ostrowskich szkół. Nasza szkole reprezentowaly:
BANACH SAMANTA klasa 3aFRANKIEWICZ MAJA klasa 3b, MUSZYNSKA ALEKSANDRA klasa 3a
Zadania zaplanowano na pięć różnych konkurencji. Były to :
-         inscenizacja dowolnego fragmentu basni,
-         rozwiązywanie krzyżówki,
-         praca plastyczna – ilustrowanie wierszy Jana Brzechwy,
-         czytanie fragmentów baśni H. Ch. Andersena i odpowiedź na pytanie,
-         turniej pytań.
      Uczniowie wykazali się wspaniałą wiedzą dotyczącą twórczości słynnych klasyków literatury dziecięcej. Dużo radości i dobrej zabawy dostarczyła im inscenizacja przygotowana do wierszy i prozy. Praca plastyczna stala na wysokim poziomie artystycznym.
      Naszej szkole udalo sie wywalczyc WYROZNIENIE i zdobyc 84 pkt :-)
     Uroczystego podsumowania i wręczenia nagród dokonała komisja konkursowa – podkreślając ważną funkcję, jaką spełnia w szkole świetlica.
Na konkurs uczestników przygotowaly: Marta Mielczarek, Dominika Armatys

Nowa planszowa gra gigant

W marcu otrzymaliśmy nową grę planszową- edukacyjną GIGANT- DOBRE WYCHOWANIE & ZNAKI DROGOWE. Pionki zostały zastąpione przez osoby. Gra w prosty sposób pokazuje zachowanie i pomoc w domu, zachowanie i kulturę w szkole, bezpieczeństwo na ulicy, kulturę wobec osób starszych, nauczycieli i rówieśników, uczy podstawowych znaków drogowych oraz przypomina o używaniu na co dzień magicznych słów takich jak: dziękuję, proszę, przepraszam, do widzenia, dzień dobry. Gra od razu spodobała się naszej społeczności świetlicowej. Gra ma na celu nie tylko edukacje ale również i wychowanie. Przede wszystkim integruje grupy grające, ćwiczy pamięć, wyobraźnię. Jest to świetna nauka poprzez zabawę zachowując przy tym walor edukacyjny. Gra planszowa wzbogacona o ruch dziecka.

Kształcenie myślenia przestrzennego

Od tego roku szkolnego do grona nauczycieli świetlicy szkolnej dołączyła Pani Marzena Szymankiewicz, nauczyciel matematyki. Realizuje ona ciekawe zajęcia z kształcenia myślenia przestrzennego dla świetliczków. Dzieci mają możliwość rozwijać swoją wyobraźnię m.in. poprzez układanie z patyków ciekawych brył. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem.

"Mój wlasny miś" - konkurs świetlicowy

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny mis”- pod takim hasłem Bechlerowej odbył się świetlicowy konkurs „Mój własny miś”. Dzieci dowolna technika na konkurs zgłosiły ponad 40 maskotek. Zainteresowanie było tak ogromne, ze postanowiliśmy stworzyć dwie kategorie: plaska oraz przestrzenna.

Czytaj więcej...
Zajęcia języka angielskiego

W tym roku jak i w poprzednich latach Pani Aleksandra Baranowicz, nauczyciel języka angielskiego prowadzi dodatkowe zajęcia dla chętnych świetliczaków w każdy czwartek o godzinie 12.30. Dzieci chętnie uczęszczają na te zajęcia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Świetliczaki poznały historię misia, mogły się przekonać jak ciężko mieć takie duże łapki czy mogły obejrzeć edukacyjny film o przysmaku misiów- miodzie- skąd się bierze, jak powstaje itp? Na koniec wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy Marcelowi

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować Marcelowi Spigielowi z klasy 2a i jego rodzicom za przekazanie bardzo rozwijającej i kreatywnej gry na świetlicę szkolną. Gra bardzo przypadła do gustu świetliczakom, którzy coraz to ciekawsze wymyślają obrazki. Bardzo dziękujemy za ten gest

Dzień Nauczyciela

Świetliczaki 13 października w dniu, kiedy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej pragnęły podziękować wszystkim pracownikom szkoły za opiekę i dobre serce. W tym celu powstały kolorowe balonowe kwiaty, które dzieci wręczały osobiście.
Wszystkim pracownikom oświaty jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia

Dzień uśmiechu

7 października w świetlicy szkolnej obchodziliśmy DZIEŃ UŚMIECHU. W tym dniu na drzwiach wisiały plakaty, które już w zeszłym roku cieszyły się dużą popularnością a mianowicie „Miłe słowo weź ze sobą i podaj dalej”. W świetlicy dzieciaki wykonały rysunki uśmiechniętych buziek. Od dzisiaj każde dziecko wie, że ŚMIECH TO ZDROWIE

Strona 1 z 2Początek   Wstecz   [1]  2  Dalej   Koniec