Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
Search Tags 
Bohater tygodnia

Nic bardziej nie wzmocni poczucia wartości u dziecka jak możliwość pokazania się przed innymi, „zabłyśnięcia” przez kolegami z grupy. Dlatego w tym roku szkolnym kontynuujemy projekt edukacyjny „Bohater tygodnia”. Zaletą projektu jest nabywanie wzorowych zachowań i dawanie przykładu innym.
Kolejno każde dziecko jest bohaterem. W ciągu tego tygodnia bohater jest najważniejszą osobistością grupy, ma możliwość wyróżnić się czymś szczególnym, opowiedzieć o strukturze swojej rodziny, pokazać zdjęcia. W tym tygodniu "bohaterem " jest Kacper Marek z klasy 2a.

Konkursy jesienne

W związku z rozpoczęciem jesieni dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej pod kierunkiem opiekunów stworzyły kącik przyrody, w którym znaWe wrześniu w świetlicy szkolnej odbyły się następujące konkursy:
1. Wspomnienia z wakacji.
2. Jesienny jeż.
3. Jesienne słoneczko.
4. Jesienna tancerka.
Zwycięzcom konkursów gratulujemy.

Jesień w świetlicy

W związku z rozpoczęciem jesieni dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej pod kierunkiem opiekunów stworzyły kącik przyrody, w którym znalazł się niezwykle interesujący materiał przyrodniczy.

Spotkanie z żołnierzem

Dnia 5 marca w ramach projektu "Świetlica miejscem spotkań z ciekawymi ludźmi" odwiedził nas emerytowany zawodowy żołnierz pan Janusz Burzała.
Gość opowiadał dzieciom o swojej służbie, prezentował mundur oraz wyjaśniał znaczenie kolorystyki i odznak na stroju. Uczniowie dowiedzieli się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Pan Janusz uczestniczył w takich misjach pokojowych w Syrii i Namibii. Dzieci z ciekawością słuchały opowieści o tych dalekich krajach. Wspólnie oglądaliśmy zdjęcia i podziwialiśmy przedmioty ręcznie wykonane przez zamieszkałą tam ludność. Dowiedzieliśmy się o pracy żołnierzy, odpowiedzialności i ryzyku, jakie niesie ze sobą taka praca. Dzieci na koniec miały możliwość zadawania pytań. Na pamiątkę spotkania wszyscy wykonali wspólne zdjęcie.
Okazało się, że poruszona podczas spotkania tematyka wojskowa zainteresowała zarówno chłopców, jak i dziewczynki, które też chciałyby w przyszłości zostać profesjonalnymi żołnierzami, służącymi swojej ojczyźnie.
Dziękujemy panu Januszowi za przybycie, poświęcony nam czas i ciekawe spotkanie.

Bohater tygodnia

W tym tygodniu "bohaterem tygodnia" jest Zuzanna Napierała z klasy 2a. Zuzia przyniosła swoje ulubione zabawki, książki, zdjęcia swojej rodziny.


 

Kolejne zajęcia w ramach projektu

Dzisiaj na świetlicy szkolnej odbyły się kolejne zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu "Dobrze jemy ze szkołą na widelcu". Dzieci wypełniały karty pracy, rozwiązywały krzyżówki dotyczące ilości i jakości posiłków spożywanych w ciągu dnia. Chętne osoby otrzymały ciekawe przepisy kulinarne.  

Dyskoteka

W naszej świetlicy odbyła się dzisiaj dyskoteka. Świetliki bawiły się w rytm najnowszych przebojów muzycznych. Z wielkim zaangażowaniem brały udział w zorganizowanych zabawach i konkursach.

Światowy Dzień Kota

Światowy Dzień Kota to święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech (od 1990 r.) i w Polsce (od 2006 r.). Celem obchodów tego dnia jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. To okazja, aby rozwijać empatię oraz propagować szacunek dla kotów, nie tylko tych rasowych. Z tej okazji dzisiaj w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie związane z obchodami Światowego Dnia Kota. Dzieci ze świetlicy zapoznały się z historią święta, dowiedziały się o potrzebie niesienia pomocy kotom bezdomnym, ciekawostkach z życia i zwyczajach kotów. Uczestniczyły w „kocich” zabawach i zgadywankach. Wysłuchały również bajki "Kot w butach". Dziękujemy pani bibliotekarce za zaproszenie oraz za to, że mogliśmy dowiedzieć się tyle ciekawych rzeczy o tych pięknych zwierzętach.

Walentynki

Dziś dzień Św. Walentego, a jego tradycją są walentynki. W świetlicy odbył się konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Niklas z klasy 4. Wyróżnienia otrzymały: Oliwia Wojtasiak, Nina Janiak oraz Maja Tadel.

Bohater tygodnia

W tygodniu Bohaterem Tygodnia na świetlicy jest Oliwia Napierała z klasy 4a. Oliwia przyniosła zdjęcia swojej rodziny, ulubione zabawki i książki, które uwielbia czytać a także prace plastyczne, które wykonała własnoręcznie. Oliwia opowiedziała o swojej rodzinie ze zdjęć a także udostępniła swoje zabawki do zabawy dzieciom ze świetlicy.

Strona 1 z 3Początek   Wstecz   [1]  2  3  Dalej   Koniec