27 września 2021

Środa               - 900 – 1500

Czwartek          - 800 – 1400

Piątek               - 900 – 1500

A oto laureaci konkursu bibliotecznego!

pt. „Moja ulubiona postać” z bajek Hansa Christiana Andersena" w

I miejsce - Mikołaj Plewa – klasa II B -Królewna
II miejsce – Wojciech Szewczyk – klasa III a
III miejsce – Nina Sujka – klasa I B
oraz 2 miejsca z wyróżnieniem
Olga Mieszała – klasa II A
Stanisław Fengler – klasa I B
Chciałabym bardzo podziękować za udział w konkursie zarówno uczniom jak i Rodzicom, za wyobraźnię, która rozbudziła kreatywność i przybliżyła nam  postacie z bajek Hansa Christiana Andersena oraz poczucie humoru
Na uczniów będą czekać nagrody oraz Dyplomy do odbioru w szkolnej bibliotece (odbiór tylko osobisty po 25 kwietnia)
Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców.
Aleksandra Wnuk-Bartkowiak

W ramach zajęć czytelniczych, które organizowane są w każdą środę w bibliotece szkolnej odbyły się także zajęcia plastyczne. Dzieci miały możliwość wykonania konewki wiosennej z kwiatkami oraz wysłuchania krótkich opowiadań związanych z przyjściem wiosny.

.Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała książki z "imieniem kobiecym "w tytule oraz zakładki zwierzątka 😀Każdy kto w tym dniu odwiedził i wypożyczył książkę mógł wybrać sobie mały upominek.
A oto dzieci które nas odwiedziły😀

Uczniowie klasy 2a w związku z omawianym tematem KORZYSTAMY Z BIBLIOTEKI odwiedzili szkolną bibliotekę. Wspólnie ułożyli kilka pytań i przeprowadzili wywiad z Panią  bibliotekarką. Przypomnieli sobie zasady i regulamin przebywania w bibliotece. Na zajęciach technicznych zrobili kolorowe zakładki do książek a na koniec w grupach stworzyli pomysłowe  komiksy.

Z tej okazji szkolna biblioteka przygotowała krótką historię Walentynek.
Na czytelników czekała wystawa książek z motywem miłości i przyjaźni oraz aforyzmy do wylosowania. A oto dzieci, które nas odwiedziły!

W dniu 5 i 9 lutego 2021 r, w naszej szkole odbyło się  pasowanie  na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy 1.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Dzieci zapoznały się z regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem oraz zwiedzaniem biblioteki.
Po uroczystym pasowaniu na czytelnika dzieci otrzymały Dyplom oraz mały upominek w postaci zakładki do książki.
Radość nowych czytelników była ogromna, a wrażenia na pewno będą niezapomniane.

Drodzy miłośnicy książek i szkolnej biblioteki!
Jest nam niezwykle miło ogłosić, że Szkoła Podstawowa Nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim to jedna ze 100 bibliotek w Polsce, które zorganizowały najciekawszą Noc Bibliotek 2020 roku i stworzyły wyjątkowy klimat na czytanie.
A oto nasza Nagroda!

Wraz z zakończeniem roku 2020 możemy pochwalić się efektami naszej pracy wykonanej w ramach projektu "POKOCHAJ KSIĄŻKI!", na który Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "Szczęśliwa Trzynastka" pozyskało środki z budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
W ramach projektu odbyły się spotkania autorskie z p. Małgorzatą Swędrowską i p. Krzysztofem Petkiem, które dostarczyły naszym uczniom wiele ciekawych wiadomości i zabawy. Zostały zakupione książki, które są dostępne w bibliotece szkolnej. Ale o tym już pisaliśmy wcześniej. Dziś chcemy się pochwalić pracami wykonanymi na Warsztatach. Uczniowie kl. IV mogli skorzystać Warsztatów tworzenia komiksu oraz Warsztatów book folding. Poniżej można oglądać ich przepiękne prace.
Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie!

"

</div>
			<div><a id=

W ramach projektu POKOCHAJ KSIĄŻKI, na który Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Szczęśliwa Trzynastka” pozyskało środki z budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zostały zakupione komiksy.
Młodsi uczniowie mogą wypożyczać takie tytuły jak np. Minecraft, Czarnolina, Dog Man, Wojownicy lub Nowa przyjaciółka.
Młodzieży proponuję komiksy japońskie czyli mangi, komiksy paragrafowe dla tych, którzy lubią tajemnice, ryzyko i wyzwania lub klasykę w wydaniu komiksowym.
Gorąco polecam i zachęcam do czytania!

Strona 1 z 2First   Previous   [1]  2  Next   Ostatni

TytułData modyfikacjiRozmiar