23 listopada 2019

czwartek: 7.30 do 14.00

piątek: od 8.00 do 12.00

Aktualności

Ścionką, czyli wąskim przejściem między kamienicami, dotarliśmy do ul. Kaliskiej, gdzie znajduje się najstarszy z zachowanych budynków mieszkalnych murowanych, w którym mieszkał burmistrz. Stamtąd przeszliśmy na ul. Królowej Jadwigi, będącą kiedyś częścią użytkowaną przez ewangelików. Kulminacyjnym punktem był Rynek z Ratuszem, niegdyś kwadratowy, brukowany i drewniany za sprawą Jana Jerzego Przebendowskiego. Wycieczkę zakończyliśmy na ul. Zielony Rynek, części miasta zasiedlanej dawniej przez Żydów. W drodze na przystanek autobusowy przy ul. Wrocławskiej minęliśmy dom pisarki Jadwigi Żylińskiej.

W tym roku Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia obchodziliśmy z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu. Dzieci z kl. I – III wysłuchały historii z książki A.A. Milne „Chatka Puchatka”. Dla pierwszoklasistów przygotowano zabawę Kubusiowe memory, wśród uczniów klas II i III przeprowadzono Quiz wiedzy o Stumilowym Lesie.
Na zakończenie spotkania dzieci wykonały kartkę urodzinową dla Kubusia Puchatka. Wystawa prac wkrótce w bibliotece szkolnej.
Przypominamy, że Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia, to kampania społeczna Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”, zainicjowana z okazji pierwszego wydania powieści „Kubuś Puchatek”

UWAGA!
Pomóż bibliotece szkolnej zdobyć nowe książki!
Nasz szkoła bierze udział w konkursie Empiku „Tysiąc powodów by czytać”. Zachęcam wszystkich do głosowania na pracę Wojtka z kl. VI.
Praca przedstawia oblężenie Troi i została zainspirowana książką Lucyny Szary pt. „Mity greckie dla dzieci”
Aby oddać głos należy pobrać na telefon darmową aplikację mobilną Empiku, zalogować się i oddawać głosy.
Codziennie można oddać jeden głos.

www.empik.com/biblioteki/zaglosuj

Dnia 23 października szkolną bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Jasia i Małgosi.
Dzieci z grupy Misie (pięciolatki i sześciolatki) odpowiadały na pytania jak należy traktować książki, wysłuchały opowiadania Królestwo z serii książek Renaty Piątkowskiej Gang Słodziaków „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do książki oraz naklejkę swojego ulubionego słodziaka.

W tym roku do udziału w Nocy Bibliotek pod hasłem „ZNAJDŹ WSPÓLNY JĘZYK” zaproszona została kl. VII. Naszym celem była integracja, edukacja i dobra zabawa. Spotkanie podzielono na 3 etapy. Uczniowie wzięli udział w grze, która stworzyła okazję do lepszego poznania się i zawiązania porozumienia pomiędzy graczami. Gra została przygotowana na wzór Escape Room, aby zakończyć ją sukcesem należało rozwiązać zadania. W dalszej części spotkania dziewczyny zmierzyły się z chłopakami w kalamburach. Tematyką zabawy były oczywiście książki i ich bohaterowie. Zgadnijcie kto zwyciężył? Spędzony czas był pełen wspólnych aktywności i współpracy. Spotkanie zakończone zostało smacznym posiłkiem i dobrym filmem.

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich na spotkanie w sali gimnastycznej. Klasy VI-VIII świętowały 27 września, natomiast klasy IV-V i I-III 30 września. Podczas apelu dziewczyny z Samorządu złożyły chłopakom humorystyczne życzenia życzenia. Jak co roku przy tej okazji zachęcamy wszystkich, nie tylko chłopaków, do sięgnięcia po książkę. Tym razem dziewczyny zaprezentowały utwory i sylwetki gości zaproszonych przez panią z biblioteki w ramach ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Zachęcam wszystkich uczniów do czytania!
Przez 21 dni poświęcaj dziennie 10 minut na głośne czytanie, zbieraj naklejki i zdobądź punkty za aktywność!
Naklejki otrzymasz od wychowawcy klasy lub nauczyciela bibliotekarza, gdy zbierzesz określoną ilość i zakleisz cały dzienniczek postępów czeka Cię nagroda.

TytułData modyfikacjiRozmiar
regulamin wypożyczeń2019-09-12156,38 KBPobierz