20 stycznia 2019   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Biblioteka
 

 

   bibliotekarz   mgr Aneta Błaszczuk

   

 

 

Godziny otwarcia Biblioteki:

 

  poniedziałek: od 7.30 do 14.00 

 

  wtorek: od 7.30 do 14.00


  środa: od 8.30 do 15.00


  czwartek: 7.30 do 14.00


  piątek: od 8.00 do 12.00

 

 

 

 

 

 

   bibliotekarz   mgr Aneta Błaszczuk

   

 

 

Godziny otwarcia Biblioteki:

 

  poniedziałek: od 7.30 do 14.00 

 

  wtorek: od 7.30 do 14.00


  środa: od 8.30 do 15.00


  czwartek: 7.30 do 14.00


  piątek: od 8.00 do 12.00

 

 

 

 

 

Ogłoszenia
 


 

 


 

 

Aktualności
 

Listopad i grudzień upłynął na tworzeniu magicznych podstawków pod kubek i zakładek do książek oraz świątecznych bombek. Prace te były wykonywane  z wykorzystaniem technik decoupage.
Decoupage to technika zdobienia polegająca na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papierowej serwetki lub całej serwetki.
Ponadto, dziewczyny wykorzystały niepotrzebne buteleczki i sznurek parciany do zrobienia wazonika świątecznego, który po włożeniu jemioły będzie zdobił każde wnętrze.
Uczestnicy spotkań z pasją i zaangażowaniem wykonywali kolejne etapy realizowanych warsztatów.
Tak wykonane praca będą doskonałym świątecznym prezentem.
Gratulacje!   


Dnia 20 grudnia szkolną bibliotekę odwiedziły dwie grupy przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Jasia i Małgosi.
Pszczółki (grupa trzylatków) i Misie (grupa pięciolatków i sześciolatków) z zaciekawieniem rozglądały się po bibliotece, obejrzały choinki i jeże wykonane przez uczniów Naszej Szkoły ze starych, niepotrzebnych książek, gazetkę świąteczną o Laponii oraz posłuchały wierszy z książki „Bajki od Św. Mikołaja”.
Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, jak należy traktować książki oraz  opowiadały o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.
    


19 grudnia 2018 roku w Bibliotece Głównej w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na ozdobę choinkową. Wśród wielu uczestników, którzy stworzyli piękne, nietuzinkowe ozdoby choinkowe laureatem konkursu (w kategorii klas 1-4) został uczeń Naszej Szkoły Filip Wrzeszcz z kl. 2b, zdobywając I miejsce.
W szczególności gratulujemy Filipowi wygranej a wszystkim uczestnikom super pomysłów!

    


W czwartek 13 grudnia najmłodsi uczniowie z klas 1a i 1b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.
Uczniowie poznali zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz przebywania w bibliotece. Pierwszoklasiści poprzez udział w zabawie polegającej na dopasowywaniu bajkowych bohaterów do tytułów bajek udowodnili, że nieobce są im przygody Bolak i Lolka, Jasi i Małgosi czy Kubusia Puchatka.
Każdy po dokonaniu uroczystego podpisu mógł wypożyczyć książkę. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę. Serdecznie zapraszam!   


Listopadowe przerwy w bibliotece upłynęły na zajęciach rękodzielniczych. Chętni uczniowie przekonali się co można zrobić ze starej, zniszczonej i niepotrzebnej książki.
Book folding (z ang. book – książka, fold – zginać, składać). Uczniowie poprzez odpowiednie składanie kartek i ich dekorowanie stworzyli jesienne jeże oraz świąteczne choinki.
Efekty ich pracy można podziwiać na wystawie w bibliotece szkolnej, na którą serdecznie zapraszamy!
Ponadto, dzień 6 grudnia – MIKOŁAJKI, to nie tylko inauguracja wystawy ale również nowa świąteczna gazetka, związana z Laponią – domem św. Mikołaja, przygotowana we współpracy z uczniami oraz zaproszenie do biblioteki świątecznego ducha. 
    


Dnia 5 grudnia, w związku ze zbliżającymi się Mikołajkami, w klasach 4 odbyła się lekcja biblioteczna związana z bohaterem książki „Mikołajek”.
Ponieważ „Mikołajek”, autorstwa Rene Goscinny i Jean Jacques Sempe jest lekturą w klasie 4 postanowiono zachęcić uczniów do sięgania po kolejne przygody „Mikołajka”.
Uczniowie, mogli posłuchać dalszych losów Mikołajka, wybranych i zaprezentowanych przez Martę, Oliwiera i Kingę z 4 a oraz Wojtka z 4 b, którym seria „Mikołajka” jest dobrze znana i lubiana. Uczniowie również w krótkiej formie zareklamowali swoim klasowym kolegom i koleżankom dlaczego tak chętnie sięgają po tę książkę.
Ponadto, uczniowie poznali nową Książkę pt. „Gry i zabawy Mikołajka”, dzięki której mogli się pośmiać z dowcipów bohatera, sprawdzić się na łamańcach językowych, a na zakończenie trochę ruchu i zabawa Uciekaj! Szalony wąż.   
    


Dzień 3 grudnia został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne OZN jako Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Uczniowie kl. 7 wraz  z opiekunami wybrali się w tym dniu do Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” na ul. Odolanowskiej 9 w Ostrowie Wielkopolskim.
Celem wyjścia było zwrócenie młodym ludziom uwagi na problem niepełnosprawności, pokazanie im, jak z przeciwnościami losu radzą sobie osoby niepełnosprawne, jaką rolę w ich życiu odgrywa placówka, do której uczęszczają.
Wyjście miało służyć integracji oraz rozbudzeniu w uczniu empatii. Wspólne spotkania, podczas którego uczniowie poznali pracownie terapeutyczne oraz wysłuchali kolęd przygotowanych przez uczestników WTZ „Tęcza” było również ważnym akcentem w dniu święta osób niepełnosprawnych.
    


Dnia 16 listopada w Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego - Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży rozstrzygnięto Konkursu Niepodległościowego „ABC Małego Patrioty”. W  konkursie plastycznym dla kl. 0-3 na najpiękniejsze godło Polski  III miejsce zajęła Agata Strzelczak z kl. 2b, wyróżniona została Justyna Kołodziejczyk z kl. 1a.
Zwycięzcom gratulujemy!   


Dzisiaj mogliśmy spotkać na szkolnym korytarzu księżniczkę, Myszkę Miki, biedronkę, spidermana oraz inne postacie z różnych bajek.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypadający na dzień 5 listopada stał się okazją aby przez chwilę poczuć się jak postać bajkowa.
Data ta została wybrana na cześć Walta Disneya, który właśnie w tym dniu obchodzi swoje urodziny. Amerykański producent filmowy, reżyser, scenarzysta, aktor dubbingowy i animator jest twórcą wielu fascynujących bajek.
W tym dniu także spotkaliśmy się aby poczytać, posłuchać a także sprawdzić swoją wiedzę na temat bajek.
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, bawią i uczą. Jeśli chcesz spotkać Złotą Syrenkę, Kaczora Donalda lub innego bohatera Twojej ulubionej bajki zapraszam Cię do Biblioteki. Możesz również nawiązać nowe znajomości z innymi bajkowymi przyjaciółmi i poznać ich przygody.

Pomysłodawczynią Akcji była Pani Teresa Migasiewicz, nauczyciel języka polskiego. Akcja została zorganizowana we współpracy z biblioteką szkolną.   


Dnia 8 października do szkolnej biblioteki zawitała grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Jasia i Małgosi.
Dzieci po raz pierwszy  miały okazję zobaczyć jak wygląda biblioteka, pooglądać i podotykać książki, pospacerować między półkami, obejrzeć galerię prac o słodziakach przygotowaną przez uczniów kl. 1-3.
    Czytaj więcej...


Strona 1 z 2First   Previous   [1]  2  Next   Ostatni   
Dokumenty
 
 TytułData modyfikacjiRozmiar 
Galeria
 
Ostatnie zdjęcia
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji