Mode:
22 października 2020

2 października Szkoła Podstawowa nr 13 obchodziła Światowy Dzień Uśmiechu.
Z tej okazji Pedagog szkolny przygotował dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników słodką niespodziankę - wesołe lizaczki 😁
Oczywiście lizaczki były zamówione dużo wcześniej aby odczekały w kwarantannie, dodatkowo każdy osobno pakowany. Karteczki były doczepione oraz rozdawane w rękawiczkach. Zasady ochronne zostały zachowane ☺

W klasie 4B odbyła się lekcja z pedagogiem. Z uwagi na nowego ucznia były to gry i zabawy integrujące zespół klasowy. Wszyscy chętnie brali udział w zabawach w których klasa mogła się lepiej poznać a także dowiedzieć nowych rzeczy, których dotąd o sobie nie wiedziała.

Były także zabawy na pokonanie wstydu przed występowaniem i mówieniem na forum 🙂

W klasie 8 odbyły się zajęcia z Pedagogiem nt samooceny, mocnych stron i pewności siebie.
Uczniowie chętnie wzięli udział w pogadance, następnie z uśmiechem brali udział w części praktycznej w której to każdy musiał napisać koledze/koleżance na kartce przyklejonej na plecach "Lubie Cię, kiedy ...."
Uczniowie dowiedzieli się o sobie wielu miłych rzeczy oraz to jak przyjaźnie każdy jest postrzegany w klasie.
Na koniec każdy zabrał karteczkę z cytatem jako sentencja dnia.

W klasie 7 odbyła się lekcja z Pedagogiem nt Napojów energetycznych, jego skutkach nadużywania oraz uzależnienie.
Uczniowie chętnie czytali ciekawostki nt "Energetyków", szczegółowo poznali skład takich napojów, skutki oraz objawy nadużywania a także z zaciekawieniem przysłuchiwali się opowieści pewnego chłopca, który to opowiadał o swoich doświadczeniach z tym uzależnieniem.

Dziś w klasie 2B odbyła się kontynuacja zajęć warsztatowych Programu edukacji antytytoniowej. Tematy na dziś to: Co robić byś był zdrowym i co szkodzi naszemu zdrowiu. Uczniowie pracowali indywidualnie, grupowo oraz prezentowali swoje prace.

Zajęcia integracyjne, uczące współpracy grupowej oraz zajęcia Programu Edukacji Antytytoniowej "Nie pal przy mnie proszę" (Co to jest zdrowie) w klasie 1A.

Dziś w klasie 5A odbyły się zajęcia z pedagogiem. Gry i zabawy integracyjne. Uczniowie aby dobrze wykonać zadanie musieli ze sobą współpracowac w parach oraz jako grupa.

W klasie 2B odbyły się zajęcia integrujące zespół klasowy.

17 września odbyły się zajęcia z pedagogiem integrujące zespół klasowy. Obecna klasa 6 połączona z dwóch klas 5. Uczniowie mogli lepiej się poznać oraz uczyć współpracy.

Dziś w klasie 7 odbyły się zajęcia z pedagogiem. Gry i zabawy integracyjne. Uczniowie aby dobrze wykonać zadanie musieli ze sobą współpracowac w parach oraz jako grupa.