Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995

Beata Mamot

- raz w miesiącu rodzice czytają dzieciom bajki - klasa 1 A             

Podsumowanie

Innowacja ,,Rodzice też czytają- bajkowe poranki w szkole” realizowana była w Szkole Podstawowej  Nr 13 im. Stefana Rowińskiego od września 2019 roku do maja 2020roku.
Inspiracją wprowadzenia innowacji były wnioski wynikające z rozmów z rodzicami dzieci z klasy 1a. W dobie dzisiejszych czasów, gdzie prym wiodą ,,szklane ekrany”, bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek i czerpania z tego przyjemności. Jak wiemy ,,słowa uczą a przykłady pociągają” lub inne polskie przysłowie mówi, że ,,przykład idzie z góry”. Dlatego zrodził się pomysł, aby raz w miesiącu rodzice (zgodnie z harmonogramem) odwiedzali naszą szkołę czytając dzieciom bajki. W ten sposób dzieci widzą rodziców, którzy czytają i czerpią z tego ogromną satysfakcję.
W miesiącu wrześniu na pierwszym spotkaniu z rodzicami został omówiony cel innowacji oraz sporządzony harmonogram spotkań. Od października do stycznia odwiedziły naszą klasę cztery mamy, które przeczytały kilka bajek. Zaproszeni goście przygotowali quizy z pytaniami dla dzieci, puzzle tematycznie związane z bajkami oraz wiele innych atrakcji. Pierwszoklasiści do przeczytanych bajek wykonywali własne ilustracje. Wszystkie dzieła wykonane przez dzieci zostały przyklejone na tablicy własnej twórczości. Innowacja jest ciekawą formą, w której można spotkać się z książką, poprzez różnorodne działania.
W drugim semestrze w klasie odwiedziły nas dwie mamy. Przed wejściem do klasy schowały w różnych miejscach kartki z hasłami. Zadaniem dzieci było ich odszukanie. Następnie ułożenie w sposób poprawny tytułu czytanej książki. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem  słuchały bajek. Na koniec odpowiadały na pytania związane z przeczytanym tekstem.
W związku z wybuchem epidemii COVID-19 innowacja nie została zawieszona. Była kontynuowana w sposób zdalny. Mamy łącząc się na platformie edukacyjnej Team

Klasa 1 A rozpoczyna innowację

Klasa 1 a realizuje innowację pedagogiczną pt: ,,Rodzice też czytają! - bajkowe poranki w szole''. Dziś odwiedziła nas mama Michalinki Kasprzak i przeczytała ,, Brzydkie kaczątko'' 🦆Hansa Christiana Andersena📖.  Na koniec Michalinka poczestowala wszystkich słodką niespodzianką przeniesioną przez mamę🍭.Dziękujemy za miłą współpracę oraz poświęcony czas💚.

Rodzice czytają

Dziś odwiedziła nas i zaprosiła do bajkowej krainy🧚‍♀️ Śnieżki i 7 krasnoludków mama Niny Janiak.
Na początku dzieci zostały poczęstowane z porcelanowego dzbanuszka magicznym napojem z odrobiną dobroci i życzliwości🏺. Następnie w skupieniu wysłuchały bajki. Pani Joanna przygotowała quiz, z którym wszyscy sobie świetnie poradzili. Na koniec czekały na dzieci czerwone, pyszne jabuszka🍎 i słodka  niespodzianka🍬.
Bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie w życie naszej klasy❤.

Klasa 1a kontynuuje innowację pedagogiczną

Klasa 1a kontynuuje innowację pedagogiczną
 "Rodzice też czytają- bajkowe poranki w szkole". Tym razem odwiedziła nas mama Filipa Majchrzaka, która swoim przykładem zachęciła dzieci do czytania książek. Na koniec był słodki poczęstunek.

Search Tags