Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995

Szkolny program Polskiej Akcji Humanitarnej  


-
Joanna Domagała


Program jest odpowiedzią Polskiej Akcji Humanitarnej na chęć szkół do zaangażowania się w działania organizacji. Uczestnicząc w cyklu otrzymacie podstawową wiedzę z obszaru pomocy humanitarnej, którą następnie będziecie mogli/ły wykorzystać w działaniu.

Search Tags 
Podsumowanie

W roku szkolnym 2020/2021 klasa 5a wzięła udział w programie „Wiem i Działam” organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną. Uczniowie zrealizowali cykl 4 lekcji o mądrym pomaganiu. W ramach zajęć wspólnie wypracowali odpowiedzi na 4 pytania:
1.    Co to jest pomoc humanitarna?
2.    Co się dzieje na świecie, że potrzebna jest pomoc?
3.    Czy każda pomoc jest dobra?
4.    Co możemy zrobić?
W trakcie realizacji programu uczniowie dowiedzieli się, jak reagować na kryzysy humanitarne na świecie spowodowane przez konflikty zbrojne lub katastrofy naturalne oraz zapoznali się z praktycznymi pomysłami na działania.
Uczniowie podjęli decyzję, że zaangażują się w akcję pomocową na rzecz Somalii „Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc”. Idea tej akcji jest prosta – zamiast kupować kwiatki, czekolad czy upominki dla nauczycieli z okazji zakończenia roku szkolnego można tę kwotę wpłacić na konto PAH. W tym celu założona została zbiórka na portalu Polskiej Akcji Humanitarnej – pomagamy.pl (link do naszej akcji: https://pomagamy.pl/4133).