20

Projekt BohaterOn: Wspólne spojrzenie na powstanie warszawskie przez pryzmat języka polskiego i historii 🪖📖

📌 W projekcie "BohaterOn" uczniowie klasy 6 uczestniczyli w zajęciach z języka polskiego, realizując scenariusz "Mały roznosiciel nadziei". Celem było przybliżenie historii powstania warszawskiego i skłonienie do refleksji nad emocjami bohaterów. Słuchając historii małego roznosiciela nadziei, analizowali emocje oraz tworzyli plany ramowe. Zajęcia obejmowały także zapoznanie się z Powstańcami poprzez tworzenie wirtualnych kart.

Na lekcji historii, uczniowie klasy 8a analizowali teksty źródłowe dotyczące przyczyn i szans powodzenia powstania warszawskiego. Pracowali w grupach, wymieniając perspektywy. Omawiali szanse wsparcia z Europy Zachodniej i ZSRR. Przyglądali się również pomnikowi Małego Powstańca, analizując jego symbolikę. Uczestniczyli w praktycznych działaniach, tworząc krzyżówki i plakaty z oryginalnymi zdjęciami z powstania.

Prezentacje końcowe obejmowały interpretację tekstów źródłowych oraz omówienie szans i zagrożeń związanych z powstaniem warszawskim.

Post Rating

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

Name (required)