Add Content...

14

W ramach projektu ''WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE" uczniowie klas 1-3 przeczytali kolegom i koleżankom fragmenty bardzo wartościowej książeczki Elizy Piotrowskiej pt: ''Żółte kółka - mam na imię INNA". Marcowa tematyka związana z Zespołem Downa zrodziła się z potrzeby kształtowania wśród dzieci pozytywnej postawy wobec osób niepełnosprawnych, zwiększenia świadomości społecznej dotyczącej propagowania praw i dobra ludzi z Zespołem Downa. Działania te mają uwrażliwić dzieci na tematykę chorób genetycznych i potrzeby pomocy wszystkim chorym oraz promować postawę ceniącą ludzką różnorodność, dzięki której świat jest piękny, kolorowy, ciekawy i inspirujący. W tym dniu dzieci ubrały kolorowe skarpety, które były synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Na koniec przedstawiciele klas otrzymali pamiątkowe dyplomy a chętni mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia w fotobudce.

Post Rating

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

Name (required)