21 lutego 2020

- raz w miesiącu zaproszony gość czyta uczniom klasy 1B

Cele innowacji

Aktualności

21 stycznia klasę 1b odwiedziła szkolna pedagog, Pani Edyta Mielczarek aby przeczytać rozdział o Elemelku "Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele". Dzieci z ciekawością słuchały opowiadania. Jest to kolejne spotkanie realizowanej innowacji Pt. " Duży czyta małemu".

22 października w ramach projektu "Lekturki spod chmurki" i innowacji "Duży czyta małemu" klasę 1B dwiedziła mama Alana- Pani Patrycja Idkowiak, która przeczytała dzieciom baśń Hansa Christiana Andersena, pt "Brzydkie Kaczątko", następnie dzieci uzupełniły kolejna stronę w lekturniku.

Serdecznie PODZIĘKUJEMY Pani Patrycji Idkowiak za przybycie.

Klasę 1B nawiązując tematycznie do zbliżającego się dnia tolerancji i szacunku dla osób starszych w ramach innowacji Duży czyta małemu 13 listopada odwiedziły trzy seniorki, studentki Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Pani Regina Banaszak, Pani Mariola Michalak oraz Pani Gabriela Mielczarek. Opowiedziały one nie tylko o swoich zajęciach ale również o swoich pasjach, takich jak: taniec, malarstwo, jazda na rowerze czy gimnastyka. Nie zabrakło ruchu- wspólnie zatańczyliśmy poloneza. Na koniec Panie przeczytały dzieciom krótkie fragmenty z opowiadania. Paniom jeszcze raz dziękujemy za przybycie.

W klasie IB w I semestrze realizowaliśmy innowację pt „Duży czyta małemu”.

- Spotkanie z Panią Patrycją Idkowiak, która przeczytała dzieciom skróconą wersję baśni Hansa Christiana Andersena pt „Brzydkie Kaczątko”

-Spotkanie z seniorkami OUTW Panią Reginą Banaszak, Panią Mariolą Michalak oraz Panią Gabrielą Mielczarek, które opowiedziały nie tylko o OUTW ale również zaprezentowały uczniom swoje pasje oraz przeczytały z podziałem na role wiersz Juliana Tuwima pt „Warzywa”.

-Spotkanie ze szkolną bibliotekarką Anetą Błaszczuk, która przybliżyła dzieciom historię książkowego misia i przeczytała Kubusia Puchatka.

-Spotkanie ze szkolnym pedagogiem Edytą Mielczarek, która przeczytała dzieciom o Elemelku „Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele”.

Wszystkie te spotkania miały na celu zachęcić dzieci do czytania książek.