Marta Szmaj
- raz w miesiącu zaproszony gość czyta uczniom klasy 1B

"Duży czyta małemu"

3 marca w ramach innowacji "Duży czyta małemu" klasę 1 b odwiedził tata Mikołaja Kubiaka, pan Marcin Kubiak i przeczytał dzieciom ciąg dalszy lektury "Plastusiowy pamiętnik". Bardzo dziękujemy rodzicowi za zaangażowanie.

"Plastusiowy pamiętnik"

26 lutego klasę 1b odwiedziła mama Mikołaja Plewy (pani Ewelina Kątna Plewa), która przeczytała nam fragment naszej lektury "Plastusiowy pamiętnik". Dzieci następnie ozdobiły piórniki wg własnego pomysłu. Pani Ewelinie bardzo dziękujemy 😊

Fikuśne lekturki spod chmurki

Klasy 1a i 1b odwiedziła 25 lutego lekarz weterynarii Pani Katarzyna Świtała, która opowiedziała o swojej pracy. Uczniowie mieli możliwość poznania i dotknięcia różnych gadżetów, które pani Kasi służą w codziennej pracy. Podczas zajęć Pani Doktor zbadała liska- maskotkę uczennicy, gdzie praktycznie zobaczyliśmy na czym polega praca weterynarza. Spotkanie odbyło się w ramach programu Czytam z klasą - Fikuśne lekturki spod chmurki, moduł II. Bardzo dziękujemy Pani Joannie Domagale za zorganizowania spotkania.

Plastusiowy pamiętnik

21 lutego klasę 1b odwiedziła mama Leona Domagały (pani Asia) a tym samym zapoczątkowała poznanie lektury Plastusiowego Pamiętnika, który fragment nam przeczytała. Dzieci następnie obejrzały wersję filmowa i wykonały Plastusie, które będą nam towarzyszyły przy omawianiu książki. Pani ASI bardzo dziękujemy 😊

Sprawozdanie

W klasie IB w I semestrze realizowaliśmy innowację pt „Duży czyta małemu”.

- Spotkanie z Panią Patrycją Idkowiak, która przeczytała dzieciom skróconą wersję baśni Hansa Christiana Andersena pt „Brzydkie Kaczątko”

-Spotkanie z seniorkami OUTW Panią Reginą Banaszak, Panią Mariolą Michalak oraz Panią Gabrielą Mielczarek, które opowiedziały nie tylko o OUTW ale również zaprezentowały uczniom swoje pasje oraz przeczytały z podziałem na role wiersz Juliana Tuwima pt „Warzywa”.

-Spotkanie ze szkolną bibliotekarką Anetą Błaszczuk, która przybliżyła dzieciom historię książkowego misia i przeczytała Kubusia Puchatka.

-Spotkanie ze szkolnym pedagogiem Edytą Mielczarek, która przeczytała dzieciom o Elemelku „Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele”.

Wszystkie te spotkania miały na celu zachęcić dzieci do czytania książek.

Spotkanie w ramach innowacji

21 stycznia klasę 1b odwiedziła szkolna pedagog, Pani Edyta Mielczarek aby przeczytać rozdział o Elemelku "Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele". Dzieci z ciekawością słuchały opowiadania. Jest to kolejne spotkanie realizowanej innowacji Pt. " Duży czyta małemu".

Spotkanie w ramach innowacji

Klasę 1B nawiązując tematycznie do zbliżającego się dnia tolerancji i szacunku dla osób starszych w ramach innowacji Duży czyta małemu 13 listopada odwiedziły trzy seniorki, studentki Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Pani Regina Banaszak, Pani Mariola Michalak oraz Pani Gabriela Mielczarek. Opowiedziały one nie tylko o swoich zajęciach ale również o swoich pasjach, takich jak: taniec, malarstwo, jazda na rowerze czy gimnastyka. Nie zabrakło ruchu- wspólnie zatańczyliśmy poloneza. Na koniec Panie przeczytały dzieciom krótkie fragmenty z opowiadania. Paniom jeszcze raz dziękujemy za przybycie.

Zajęcia w ramach innowacji

22 października w ramach projektu "Lekturki spod chmurki" i innowacji "Duży czyta małemu" klasę 1B dwiedziła mama Alana- Pani Patrycja Idkowiak, która przeczytała dzieciom baśń Hansa Christiana Andersena, pt "Brzydkie Kaczątko", następnie dzieci uzupełniły kolejna stronę w lekturniku.

Serdecznie PODZIĘKUJEMY Pani Patrycji Idkowiak za przybycie.

Search Tags