5 czerwca 2020
Opis innowacji

Aneta Błaszczuk

– warsztaty rękodzielnicze, spotkania z literaturą, projekcje

filmów, sztuk teatralnych i koncertów.

Aneta Błaszczuk

– warsztaty rękodzielnicze, spotkania z literaturą, projekcje

filmów, sztuk teatralnych i koncertów.

Cele innowacji

Aktualności

Nasz Klub Miłośników Kultury nie jest zbyt liczny ale za to uczniowie, którzy przychodzą na zajęcia to młodzież wrażliwa i kreatywna. W tym roku Ola, Samanta i Wojtek wykonali piękne anioły i świeczniki ze starych, bezużytecznych książek. Dziewczyny zrobiły również świąteczne stroiki z szyszek oraz pudełka na prezenty. Myślę, że każdy doceni pięknie zapakowany prezent a samodzielnie przygotowane ozdoby świąteczne będą cieszyły oko domowników i gości zasiadających do świątecznego stołu.
Wesołych Świąt!

W I półroczu roku szkolnego 2019/2020 odbyło się 9 spotkań, w ramach Klubu Miłośników Kultury. Zgodnie z założeniem Innowacji, zajęcia rozpoczęły się w listopadzie 2019 roku i prowadzone były w środy, w godz. od 15.00 do 16.30. W spotkaniach brali udział uczniowie z kl. 6 - Aleksandra Muszyńska, Samanta Banach i Wojciech Wojciechowski, w styczniu dołączyli Joachim Dusza, Alan Dusza oraz Kamil Mikołajczyk.
Osoby, które uczestniczyły w zajęciach regularnie otrzymały punkty za aktywność w zajęciach pozalekcyjnych.
W listopadzie zajmowaliśmy się book-foldingiem, jest to technika polegająca na zginaniu kartek książki tak aby uzyskać artystyczną kompozycję. Dzięki tej metodzie mogliśmy zrobić użytek ze starych, niepotrzebnych książek. Uczniowie wykonali piękne anioły i świeczniki. Również w listopadzie wyruszyliśmy na zwiedzanie miasta traktem kultury ostrowskiej. Przez miasto przeprowadziła nas pani Ewa Sikora przewodnik PTTK. Taka wycieczka umożliwiła poznanie najważniejszych punktów naszego miasta.
W grudniu, czekając na najpiękniejsze święta w roku,  przygotowywaliśmy opakowania na prezenty oraz stroik świąteczny.
W styczniu spotkania Klubu poświęciliśmy na relaks przy grach planszowych.
Jak wynika z rozmów i obserwacji największą przyjemność sprawiają  uczniom prace rękodzielniczych. Dzięki nim mogą tworzyć różne nietuzinkowe prace, wykorzystują swój potencjał, pobudzają wyobraźnię oraz nabywają nowych umiejętności.