28 września 2021
O projekcie

Program ma na celu zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy oraz ma pozytywny wpływ na własną przyszłość.

Daria August

Daria August

Artykuły

Uczniowie klasy I b w roku szkolnym 2020/2021 biorą udział w  akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa! realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska.
Seria „Czytam sobie” to zestaw książek, które pomagają w nauce czytania. Seria została podzielona na trzy poziomy: „Poziom 1 – składam słowa”, „Poziom 2 – składam zdania” i „Poziom 3 – połykam strony”. Program ma na celu zachęcić uczniów do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy. Czytanie to podstawowa umiejętność, która ma wpływ na sukcesy w szkole i poza nią, na rozumienie otaczającego świata, a także pozytywne relacje z rówieśnikami.
Uczniowie  z klasy 1b z wielkim entuzjazmem  przystąpili do akcji czytelniczej „Czytam sobie. Pierwsza klasa”. Wypożyczali książki i do każdej wykonywali ilustrację. Rysunki zostały przekazane Przewodniczącej Trójki Klasowej do Kroniki. Po ukończeniu projektu każdy uczeń otrzymał Dyplom Czytelnika oraz grę sensoryczną. Wszystkie książeczki, które dzieci przeczytały przekazaliśmy do Biblioteki szkolnej, aby inne dzieci mogły wypożyczyć.

InstaLing.pl

Nauka języków prosta